Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire igaz, hogy a lánygyer...

Mennyire igaz, hogy a lánygyerek hasonló férjet választ magának, mint amilyen az apja?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azokra a családokra gondolok, ahol rossz az apa-lánya viszont, tehát ilyenek kérem ne válaszoljanak.


Nekem mindig is jó volt a viszonyom apámmal és azt vettem észre, hogy a férjem is nagyon hasonló személyiségű. Persze minden ember más és más illetve más korban is nőttek fel, de alapjában véve hasonló típusú emberek.


Ti hogy vagytok ezzel?



2014. nov. 18. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én apaként egyedül neveltem két lányomat is éveken át. Gondolhatod hogy jó a kapcsolatom velük.


De egyiküknek a férje sem hasonlít rám szinte semmiben.


De én is hallottam a te általad említett nézetet.

2014. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így van. Külsőre nem hasonlítanak egymásra, de természetre nagyon.
2014. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Nos, ez érdekes nálunk. Imádom édesapámat, de ritkán láttam, nem is ismertem igazán. Mire megismertem, felnőttem. A férjem pedig olyan, amilyennek édesapámat hittem, nem amilyen valójában. Szóval az álom-apámra hasonlít a férjem, nem az igazira. :)
2014. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Nekem sosem volt igazán jó kapcsolatom Apukámmal. 6éves voltam, amikor elválltak, és csak hébe-hóba találkoztunk, akkor sem igazán minőségben.


A férjemen viszont egyre hangsúlyosabban veszem észre, hogy mennyi mindenben hasonlít rá. Ijesztő, hogy mennyire. De ezt most csak így idővel, a "lila köd" elszállása után látom. Mondjuk már az elején furcsa vlt, hogy ők azonnal hihetetlen jól kijöttek egymással, holott az előtte levő kapcsolataimnál ez megmaradt puszta formális tiszteletadással.


Ez szerintem valami tudatalatti dolog.

2014. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk ez az elv nem érvényesül, a párom teljesen más típusú és habitusú ember, mint apukám. :)
2014. nov. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a zasszony hasonlít erőteljesen az apóshoz mondhatni apja lánya, - tehát biztosan nem olyan párt választott a személyemben, sokkal inkább az ellentétét...
2014. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen 4-es, azt el is felejtettem írni, hogy nálunk is szinte az első perctől jól kijöttek egymással. Pedig apám híresen távolságtartó ember. Az előző kapcsolataimban pedig csak simán udvariasak voltak egymással. Most meg...szerintem a hasonló tulajdonságok összehozzák őket.


Pl mindketten szeretnek barkácsolni, csendben, nyugodtan dolgozgatni. Remekül tudnak együtt dolgozni, szinte már feleslegesnek érzem magam olyankor...

2014. nov. 18. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem a szöges ellentéte az apukámnak.Nem tudnék együtt élni egy olyan férfival,amilyen apum volt régen.
2014. nov. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!