Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülállóként, munkanélkülik...

Egyedülállóként, munkanélküliként magamra maradtam a gyermekemmel, hogyan vészelhetném át ezt a helyzetet? Történt már itt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Jó tanácsokat szeretnék kérni, vagy ha valaki volt hasonló helyzetben örülnék, ha leírná, hogyan sikerült túlélni.

Az a helyzet, hogy idős anyukám egy hónapja meghalt.Még jóval a halála előtt megszűnt a munkaviszonyom, tehát álláskereső voltam már akkor is.Amíg élt, tudott segíteni anyagilag.Persze én is igyekeztem minden lehetőséget megfogni, de hát mint tudjuk, munkából nem nagy a választék...

Más segítségem, közvetlen családtagom rajta kívül nem volt.Férjem nincs (már), lányom felnőtt, de még tanul nappali tagozaton.Jövedelme nincs.A segély, amit kapok, nagyon kevés, 37 vagy 45 ezer ft körüli összegből kellene hogy kijöjjünk havonta.Ez éhenhalásra sem elég.

Naponta adok be önéletrajzokat, ahová csak lehet.De mire felvesznek egyáltalán valahová, az beláthatatlan idő.

Kérdéseim:

Két felnőtt ember, beoszthat úgy 40 000 Ft körüli összeget, hogy abból kijöjjön az élelmiszer és a rezsi is?Hogy lehetne ezt megoldani?

Hová fordulhatnék segítségért(például vöröskereszt, Baptisták tudnak segíteni valamit?)?Milyen támogatásokra lennénk jogosultak?


Ismeretlen magánszemélyektől nem szeretnék segítséget kérni, mert ki tudja, mi a valódi szándéka, nem szeretnék valami uzsorással összetalálkozni!


2014. szept. 3. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Az önkormányzati is adhat egyszeri támogatást, ami kevés, de több, mint a semmi.

Amíg állást keresel, de nem találsz, addig ezeknél is érdemes regisztrálnod, és otthonról végezhető munkát vállalnod.


[link]

2014. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm naponta kao melegételt szociális alapon.

Önkormányzatnál érdeklődj utána, van e ilyen lehetőség nálad.

Munkaügyi központ?

2014. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom a helyzeted, és belülről ismerem is milyen nehéz. Sehol semmi segélyt nem fogsz kapni, 40 ezer az ilyen szempontból "nagyon sok". A munkaügyi kp-ból kérj munkát, sajnos csak közmunkát fognak adni, de az mégis több. A lányodnak is kell diákmunkát vállalni.
2014. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a helyzetedet.

Ami eszembe jutott:

- személyesen is figyeld jártadban-keltedben a lakóhelyedet, esetleg éttermeket, áruházakat, szokott azért még a mai világban is kiírva lenni, hogy kisegítőt, takarítót stb. felvesznek- most még ez is nagy segítség lenne. Járd a lakóhelyedet, a környezetet, hogy meglásd ezeket a lehetőségeket

- ismerősöktől, barátoktól ne szégyellj segítséget kérni, hogy szóljanak, ha megüresedést látnak valahol a lakóhelyeden vagy az ő cégüknél keresnek valakit

- takarítócégekhez, boltokba be lehet menni úgy is, hogy nem keresnek senkit, az érdeklődés nem kerül semmibe, hátha

- környezetedben van esetleg idős ember vagy kisgyerekes vagy fogyatékkal élő személy, akinek tudnál segíteni? pl. pár órában gyermekfelügyelet, ápolás, bevásárlás, esetleg takarítani nála, megfőzni stb.- nem nagy összeg, de neked most ez is óriási segítség

- a helyi családsegítőhöz menj be, ott tudnak segíteni, hogy a helyi önkormányzat pontosan milyen feltételekkel, milyen segélyeket vagy egyszeri támogatásokat tud adni- vavn ún. adósságrendező szolgáltatásuk is (ingyenesek ezek), talán van valami lehetőség, hogy ne csússz meg a rezsivel (pl. védendő fogyasztói státuszt intézni vagy kártyás feltöltős villanyórát felszerelni stb.)

- gondold át a háztartásodat- egyszeri pénz ugyan, de ha van felesleges bútorod, ruházatod stb. azt tedd fel ingyenes portálra (pl. jófogás, olx), ebből is lesz egy kis pénzed

- egyelőre célszerű lenne a nem közvetlenül a lakhatáshoz, megélhetéshez kapcsolódó költségeket megszüntetni, szüneteltetni: pl. ha van lakásbiztosítás, vagy kisebb netre váltani vagy lemondani a tv előfizetést (vagy legalább alapcsomagra tenni)

- a lányod nappalis- menjen diákmunkázni- igen, tudom nehéz, lehet hogy fárasztó is, de MUSZÁJ- esetleg tud passziváltatni, halasztani, órákat leadni, hogy legyen ideje dolgozni menni- végső esetben levelezőn folytatni. A muszáj nagy úr. Most neki is ki kellene vennie a részét sajnos és nem teheti meg, hogy "csak" tanulgat.

- mekkora házban, lakásban éltek? van-e reális lehetősége annak, hogy pl. egy kis szobát akár egyetemistának, egyedülállónak kiadjatok? Nagy segítség lenne, bár tudom, hogy nem ideális megoldás idegennel élni, de a bérleti díj+ rezsi ráeső része a teljes rezsidet fedezhetné.

- a helyi családsegítő, a helyi egyház, a vöröskereszt, a Máltai Szeretetszolgálat, a Baptista Szeretetszolgálat, az Ökomenikus Szolgálat is mind-mind segélyszervezetek- legalább élelmiszercsomagot, ruházatot stb. általában tudnak adni.


Hol laksz egyébként, mit lehet tudni rólatok? Talán itt is akad, aki tartós élelmiszerrel segítene, ha valóban azt a képet kapja rólatok, hogy becsületes emberek vagytok (akár én is).


minden jót.

2014. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Lányod, ha még nappalin tanul (egyetemista egyébként?) kaphat szociális ösztöndíjat, tanulmányi ösztöndíjat. Nekem ez a kettő összesen majdnem 50 ezer forint volt az előző félévben. Esetleg hétvégi diákmunkát is elvállalhat Mekiben vagy hasonló helyen.
2014. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Békés megyei vagyok.

Mindenhová jelentkezek, ahová csak lehet, munka ügyben.Olyan állásokat is megpályázok, amihez nincs végzettségem, de úgy érzem képes lennék benne megállni a helyem.Van nálam mindig pár db önéletrajz és ha megyek valahová, látom valamelyik kirakatban, hogy pl eladót keresnek, akkor oda is beadok egyet.Meg emailben is küldözgetem az életrajzokat.

Hát igen, van pár nagy szatyornyi felesleges könyvem, aminek nincs hely, nem kell már, de jó állapotúak, ezeket megpróbálom eladni.Próbálok ilyen házi besegítő munkákat is találni, amit ajánlott valaki, hogy főzés, takarítás, gyerekfelügyelet, stb.Csak nehéz rátalálni arra, aki igényelné.Az idősek már nem neteznek, nem nagyon olvassák a hirdetéseket.A szomszédokhoz meg missziósok járnak, tehát nekik már sajnos nem kell, de azért még próbálkozom...

Munkaügy..Hát, sajnos most még közmunka sincs.Legalább is, nem nőknek való.Angol tanfolyamra jelentkeztem,hátha összejön, akkor addig is hasznosan telik az időm, amíg munkát keresek és pénzt is kapok érte, meg talán nyelvtudással könnyebb lesz munkát találni, bár még kétséges felvesznek-e?

Van egy szobánk, amit elvileg ki tudnánk adni.Jó ötlet.Csak nem tudom, kit lenne legkevésbé kockázatos beengedni?Talán egy diáklány vagy idős néni lenne legmegfelelőbb így két fiatal nő közé, tőlük talán nem kéne annyira tartani, hogy meglopnak, nem fizetnek, vagy stb...

Gondoltam már rá, hogy hasznosítani lehetne talán valamelyik kreatív hobbimat, mert jól tudok festeni és szépeket alkotni, amihez jó kézügyesség, szépérzék kell, de ezekhez kell egy kis kezdőtőke, mert pl a kép bekeretezése, anyagok megvásárlása sem 2 ft.De ez még valahogy megoldható...Szóval tényleg minden tisztességes lehetőség és munka,ötlet érdekel.

2014. szept. 3. 10:18
 7/16 A kérdező kommentje:
Lányom szokott vállalni diákmunkát, de értelemszerűen hétvégén, ha van mód rá, tehát, ha épp bejut, mert sok a jelentkező.Sajnos néha 30 kg-os csomagokat és egyéb nehéz dolgokat kell pakolni, amit nem bír, így tehát nem mehet válogatás nélkül, csak ha olyan meló van, amit bír is fizikailag.Nem egyetemista, hanem szakközépiskolai képzésre jár.Sajnos itt még nekünk kell fizetni tandíjat.
2014. szept. 3. 10:21
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Lanyod menjen levelezőre, és ha van munka, vállalja el. Nappali tagozaton, ha lenne munka akkor sem tudna dolgozni. Nekem is van ilyen ismerősöm. Vagy koltozzetek nagyobb városba, ahol több esély van munkát találni.
2014. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ebben a suliban nincs levelező, sem esti tagozat.Csak nappalin lehet.
2014. szept. 3. 10:31
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem indítottak estit, levelezőt mert nem volt rá elég jelentkező.
2014. szept. 3. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!