Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiként hogy éreznétek...

Férfiként hogy éreznétek hasonló szituációban?

Figyelt kérdés

Gondolj bele,hogy:

Elváltál,van 3 gyereked,akit az exfeleség nevel.Te tisztességesen fizeted a gyerektartást és rendszeresen találkozol,foglalkozol a gyerekiddel.

Hazaköltözöl a szüleiddel,akik nem kérik,hogy belefizess sem a rezsibe,sem az egyéb ellátásodba.Így viszonylag könnyedén kifizeted a telefonszámlád és fenntartod az autódat.Még marad is pénzed élni:egy kis szórakozás,ruhavásárlás,nyaralás egyebek.

Idővel megismerkedsz egy nővel,idővel tervezitek az együttélést.

A hölgynek van már egy gyereke,így megegyeztek,hogy Te beszállsz a rezsiköltség 1/4ével,az élelmiszer-tisztítószer árának 1/3ával.fizeted továbbra is a gyerektartás (az exfeleségnek),telefonszámlát és fenntartod az autódat.

Nagyjából el is megy a fizetésed.Se szórakozás,se ruhavásárlás,nyaralás,se ha elromlik valami nincs rá módod,hogy beszállj a költségekbe.

A párod nem is kéri,jól keres,nem is hánytorgatja fel,hogy úgymond nem tudod teljes egészében ellátni magad.

Tisztességes,felelősségteljes állásod van,ami magyar viszonylatban jól fizet,de mégse elég.

Tehát ebben a szituációban hogy esne neked,ha a párod megkérné,hogy írj alá egy papírt miszerint az ő által fizetett hitelbe te nem szállsz bele,így az évek múltával tulajdonrészed sem lesz majd belőle.

A hitel egyébként havi 230.000Ft.

Tehát úgymond papírt írni,hogy külön kasszán vagytok.

Tényleg felháborító ilyet kérni?

Illetve,ha nőként olvasod a kérdést mit szólnál hozzá,ha a párod nem akarna ilyen papírt aláírni,mert kisemmizve érezné magát és megalázva?

Gyülölködő válaszokat nem kérek.

Köszönöm!


2014. okt. 29. 18:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Nem, ez reális kérés, sajnos a helyzet sz.r, ebből jobbat nehéz lesz kihúzni. Max jobban fizető állás. Persze máséban lakni mindig bizonytalan dolog, de 3 gyerekkel válni, az ezzel jár.
2014. okt. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
Mindkét részröl jogosnak tartanám.
2014. okt. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem fizet bele,nincs is a lakáshoz semmi koze.Az lenne a pofátlanság,ha ilyen feltételek mellett tulajdonrészt is akarna,amikor csak rezsit fizet,a nő fizeti a hitelt a saját fizujából.
2014. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen jogos a papír. Amiért nem dolgozik meg, azt ne akarja senki. Akár férfi, akár nő.
2014. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
Inkább nagyon is bölcs dolog, bár nem értem minek, mikor hivatalosan nem éltek együtt, a hitel a nőé, és az ő számlájáról ő fizeti.
2014. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem felhaborito, teljesen jogos. Mondjuk azt nem ertem, hogy miert 1/4 reszt fizetsz a rezsibe
2014. okt. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%
Full jogos, semmi megalázó nincs benne.
2014. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
59%

Ilyenkor szoktam megkérdezni, hogy mégis mire fel a 3 gyerek? Miért nem volt elég egy? De ilyenkor mindig csak lehurrognak, hogy hülye vagyok. Én elfogadom mindenki véleményét. Inkább vagyok hülye a saját házamban, a saját medencém mellett 1 gyerekkel, mint "boldog" és "okos" a hiteles panelban 3-4-gyel.

Szerintem teljes mértékben jogos a hölgy kérése.

2014. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
30%

Szia!


Részemről nézőpont kérdése.

Ha a nő szemszögéből nézem: teljesen jogosan be akarja biztosítani magát, hogy ha nagyon komolyra fordulna a dolog, akkor a későbbiekben ne tudd kiforgatni a saját vagyonából. Azt hiszem ez egy egészséges félsz a mai világban.

Ha a te szemszögedből nézzük: érthető, hogy nem akarod aláírni, hogy elesettnek érzed magad ettől, és a bizalmatlanság jelének tartod... hiszen, ha szeret és bízik benned miért akarna ilyet?

Ha a biosz szempontjából: minden embernek el kellene fogadnia, hogy a férfi és női agy teljesen máshogy működik. Ha csak ezt a tényt elfogadnák az emberek, legfőképp a nők, akkor sokkal könnyebb lenne a pasik számára is minden... És mivel a pasik agya a vadászatra, a család fenntartásra rendezkedett be, így mai értelemben és életformának megfelelően mondhatjuk, hogy a vadászat = anyagi biztonság biztosítása. És ezzel a lépéssel gyakorlatilag megfoszt egy alapvető ösztönödtől. A férfiaknak is kell a megerősítés, a biztatás, és kell nekik, hogy a nők meghagyják a férfi - apa - "alfahím" - családfő szerepét. Számomra teljesen érthető miért érzel így... Ez kb. olyan, mintha a kakasnak kitépném a farktollait.


21/L

2014. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
76%
Milyen jogon akarsz tulajdonrészt az ő házából? Az éppen a te részedről lenne kihasználás.
2014. okt. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!