Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elköltöznék itthonró...

18 évesen elköltöznék itthonról. Mik a teendők?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és szeretnék elköltözni családi okok miatt. Ezt nem szeretném részletezni, de a saját és az ő érdekükben is ez a legjobb. Diákmunkám van, hétvégente dolgozom egy keveset, viszont a barátomhoz költöznék, nekik pedig havi 10.000 ft-ot kellene fizetnem. Az a kérdésem, hogy ilyenkor igényelhetek-e valamilyen támogatást? Mármint, pl a családi pótlékot ne a szüleim kapják meg, hanem én? Szeretnék oda bejelentkezni, ilyenkor ideiglenes lakcím kell? Mert akkor ezúton kapnék diákbérletet és nem kell havi 30.000-ret fizetnem az ingázásra. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. nov. 18. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Családi pótlékot gyerek után kapnak a szülők, te azt nem kaphatsz, ha elköltözöl ők sem fogják kapni. Lakcímet akkor válthatsz az új lakhelyedre, ha bérleti vagy tulajdoni szerződést mutatsz be. Különben mindenki bárhova bejelentkezhetne :s

Nem tudom mennyit keresel diákmunkával, de örülj ha csak 10e-t kell a haverodnak, mert ettől jóval drágább egy albérlet. Rezsibe nem is kell beszálnod?

2014. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ő úgy értve a barátom, hogy együtt vagyunk:) (4 éve). Biztosan be fogok szállni másba is, szerintem nem csak 10e forintról lesz szó.. :/

Szóval én nem kaphatom meg a családit addig, amíg tanulok?

2014. nov. 18. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

De megkaphatod

Mostohanoveremnek is igy van

O kapja maga utan a csaladit, az anyja elzavarta otthonrol ok nelkul

Egy idegbeteg harpia

Es meglepodott amikor kapta a levelet hogy Klau maganak kerte a csaladit:)

De jogod van hozza

2014. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1-re ne hallgass, természetesen ilyenkor a családipótlékot te kapod.
2014. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ha nem is tudnám megkapni, azért azt meg tudtam volna beszélni a szüleimmel, hogy legalább azt a kemény 13ezer forintot havonta elutalják, de így egyszerűbb lenne, ha én kapnám meg. Azt hol tudnám igényelni? Kell a szüleim aláírása, vagy jelenléte vagy bármi?

2014. nov. 18. 18:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg. Mindenképpen te kapod a családi pótlékot.

Ne a kóklerekre hallgass!

2014. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

saját jogon igényelheted, amíg középiskolás vagy maximum 20 éves korodig


teendő:

összepakolod a holmid

átköltözöl a barátodékhoz


megkéreda ház tulajdonosát (gondolom a szüleit) hogy engedélyezzék,hogy bejelentkezhess oda lakcímre.


Okmányirodában kell az aláírásuk.


Állndó kellene, mert ha ideiglenes, akkor minden nagyon fontos papírt továbbra is a szüleidhez kapsz (hiába levelezési cím, ez apasztalat)

2014. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2014. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as, ugye azért linkelted be a Kincstár oldalát, hogy bizonyítsd, hogy a 18 évesnek jár a családi pótlék, mert ha nem, nagyon mellé lőttél.
2014. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a családi pótlék a családnak jár, nem neked. A szüleidnek, nem neked.
2014. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!