Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15éves vagyok. Minél előbb el...

15éves vagyok. Minél előbb el szeretnék költözni itthonról. Sulit (közép) valószínűleg nem fogom befejezni szóval lesz 8általánosom?

Figyelt kérdés

Tudom nem nagy büszkeség de ez van.18évesen megpróbálok keresni valami munkát, havi kb 80at ha keresek abból fenn tudok majd tartani egy olcsóbb albérletet? Nem eszek sokat :D vagy gyűjtsek pár milliót és vegyek saját házat? Ez csak azért nem jön be mert minél előbb el szeretnék költözni itthonról.

Szüleimmel nemnagyon értjük meg egymást, sok probléma is volt.. nem írom le de komolyak.. unom a sok hülyeséget amit csinálnak.. szeretnék a saját lábamra állni.


2014. szept. 8. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a konkret kerdes?
2014. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem olyan egyszerű ám, mint te azt fejben elgondoltad. Inkább menj középiskolában kollégiumba, ha van lehetőséged, az köztes megoldás.
2014. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

hát végülis a legjobb megoldás a tanulás lenne, tanulj csak így tudsz kitörni... menj el egy koliba, onnan elég ha ritkábban jársz haza, van olyan koli ahol hétvégére is bent lehet maradni


esetleg a középsuli után vhetsz ki ismerőseiddel közösen albérletet, vagy elköltözöl egy rokonhoz, de egyedül 80k -ból tutira nem fogsz kijönni... mert alapból egy albérlet fenntartási költsége + albérleti díj elviszi a fizudat


egyébként tudoktanácsot adni ha problémák vannao tthon, privátban el tudom mondani mit kell tenned, hová kell fordulnod ha leírod mi a baj, hátha tudok segíteni

2014. szept. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
15 éves vagy. Hogyan akarsz milliókat összegyűjteni? Havi 80 ezerből egy szobát nem tudsz fenntartani, nemhogy egy albérletet.
2014. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül a neten, mennyi egy albérlet. Ha nem egyedül bérled, és csak egy szobát, akkor megúszhatod 20-30 ezerrel is. Kaja: minimum 30ezret számolj rá (ha nem is eszel sokat, azért gondolom te is tudod, hogy nap mint nap zsíros kenyéren élni egyáltalán nem ajánlatos). Ezenfelül ott van még a munkábajárás költsége, a helyi járatokhoz bérlet (bár nem tudom, hol laksz), és akkor a maradékból élsz tulajdonképpen.

Én azt javaslom, hogy ha most nem is fejezed be a középsulit, azért ne vesd el végleg ezt a lehetőséget. Rengeteget számít a munkaerőpiacon, hogy milyen papírod van! Egyébként miért gondolod, hogy nem fogod befejezni?

2014. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

8 általánossal sem munkát, sem a havi 80 ezret nem fogod megtalálni olyan könnyen. A pár millió gyűjtése sem fog menni .

Igen kevés a nagybetűs életről a tudásod jelen pillanatban.

Ha kellően érett vagy, megpróbálod a sok untató hülyeséget kibekkelni, átvészelni és nagyon komolyan egy cél eléréséhez választani iskolát, azt pedig elvégezni.

2014. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyolc általánossal? Ne viccelj már. Ugyan miből gyűjtenél pár milliót, amikor fillérekből fogsz éhezni?
2014. szept. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát először is ez nem olyan egyszerű ahogy ezt elképzelted. Az albérlet díja ugye attól is függ milyen városban laksz. Budapesten pl. horror árak vannak egyáltalán nem lenne semmi esélyed. Nálunk megyeszékhelyen a kapható legkisebb lakás ( fürdő és wc egyben, főzőfülke+egy kis szoba ) legkisebb díja amit találtam 25000ft. Na ehhez még jön a rezsi amit fogyasztasz meg közös költség ( ez most megint házfüggő) de ha nem fogyasztasz sokat kijön kb. 25-30000ft-ból. Ehhez jön( mivel fiatal vagy gondolom kell ) a mobiltelefon meg internet ha használsz és ez szintén szolgáltató-csomag függő mi 9000ft-ot fizetünk telefon-internet-tv szolgálgatásra. Ja a mobilt megint te tudod mennyit telefonálsz. Na már most ez volt egy nyári időszak. Ehhez jön télen a fűtés ami főleg panelekben sok, kis lakásban 20.000ft-ot fizettünk de nagyobb lakásokban fizetnek 45-50000-et is. Ezzel megvolnánk. Szóval nyáron a legolcsóbban kb.60.000ft biztos elmegy erre-arra és akkor még nem ettél semmit. Azt tudod mennyibe kerül egy kg kenyér vagy liszt? Ezt nem letolásnak írtam hanem tájékoztatásnak. Inkább keress egy koleszt vagy többen próbáljatok meg albérletet fizetni akkor még lehet spórolni ebből de egyedül nem sokra fogsz menni.
2014. szept. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Fiu vagy vagy lany?
2014. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és tanulj!! 8 általánossal nem igazán fognak kapkodni utánad sajnos! 8-as voltam.
2014. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!