Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöztem itthonról albérlet...

Elköltöztem itthonról albérletbe, milyen iratokat kell megváltoztatnom?

Figyelt kérdés

Nem történt semmi, csak egyetemre mentem pestre és nem fogok már visszaköltözni, véglegesen itt lakom.

Milyen adatokat kell megváltoztatnom?

Lakcím kártyán kívül, és mennyibe fog kerülni?

köszönöm!


2014. szept. 9. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem KELL megváltoztatni semmit, de ha a főbérlő belemegy, akkor a lakcímkártyába érdemes beiratni tartózkodási helynek ezt a címet is, mert sokmindenhez hasznos lehet. Ez pedig ingyen van a okmányirodába bemész és 5 perc alatt megcsinálják. Csak a főbérlőnek alá kell írnia a papírt.
2014. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Én semmit nem változtattam..

Aztán férjhez mentem, lakcimem akkor is maradt,mtartózkodási helyünk egy a frjemmel, de ez sem KELL


jól is jön olcsóbb(feleannyi) a kötelezőbiztosításunk a kocsira és a motorra is..

A tartózkodásial itt is ellátnak ide is mehetek a hivatalokba..

Amúgy semmit sem kell

2014. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

2. Vagyok.. Lakcímkártya 500 ft

De nagyn ritka, gy albérletbe valaki engedi bejelentetni hivatalosan a főbérlő a lakót..ahhoz kell az ő akáírása is

2014. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Szóval mégegyszer...


A főbérlő ritkán engedi a lakóját hivatalosan bejelenetni,tehát nem lesz rajta jó eséllyel semmilyen iratodon, hogy hol laksz igazából, kell hozzá a tulaj aláírása..kollégiumban megint macera elintéztetni

2014. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Én albérletben lakom, a főbérlő ő maga ajánlotta fel, hogy tartozkodási helyet hivatalosan bejelenthetek. Okmányirodán 5 perc alatt megcsinálták. Semmibe nem került.

De tény és való, a legtöbb főbérlő nem ilyen, nekem is ez az első eset.

2014. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem kerül pénzbe!!! ingyen megcsinálják. a meglevő papírra nyomtatják rá a címet.

Nekünk is megengedte a főbérlő, mondjuk nekünk feltétel is volt, mert a gyerek csak akkor járhat itt bölcsibe. De a háziorvos miatt is érdemes, helyi-körzeti támogatások, ügyintézèsek stb miatt.

2014. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zabmester ***** válasza:
41%
Azért azt tegyük hozzá, hogy tulajdonképpen de, "kell", legalább is a törvény szerint be kell jelentkezni. Nekem eddig egyik albérletemben sem volt gond, hogy tartózkodási helynek beírassam az ottani címem, és nem kellett sosem fizetnem érte az okmányirodában.
2014. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Ma már egy érvényes bérleti szerződés is elegendő a lakcím bejelentéséhez, nem kell a főbérlő aláírása, viszont mi tiszteletből mindig rákérdezünk, eddig sose volt probléma, mindenki engedte. Sőt, a mostani állandót is engedte volna, arra mi mondtuk, hogy jó lesz csak a tartózkodási, legalább van miért gyakrabban hazalátogatni :D (persze csak vicceltünk, vette is a lapot) Mondjuk nekünk lehet mákunk van a főbérlőkkel/tulajokkal.


Amúgy a kollégiumi lakcím bejelentés a legegyszerűbb, mert kb a diák kezébe nyomják, hogy tessék, itt van. Anno hamarabb sikerült a koliba való tartózkodásit bejelenteni, mint az újfajta diákot megcsináltatni.


Ha változtatás van amúgy ingyenes a lakcímkártya. Ha elhagytad, vagy megsérült és cserélni kell akkor 500 ft.

2014. szept. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Miért is lettem ennyire lepontozva, holott senki más nincs???
2014. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!