Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelent még valakinek problémát...

Jelent még valakinek problémát, hogy a terhessége miatt csak egy kereső fél maradt a családban? Hogy oldjátok meg? Dolgoztok valamit? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ideális lett (volna) minden a babaváráshoz. Párommal összeköltöztünk, volt neki is munkája két helyen is. Nekem is vállalkozóként elég jó munkám volt. Van már egy kislányom, minden rendben volt. Végig dolgozni szerettem volna, nem is volt baj, mert most 25 hetesen sincs még egy tünetem se, a kezdeti időszakban se volt. Viszont sajnos teljesen más okból kifolyólag nem tudom tovább csinálni a munkámat. Páromnak is a két meló helyett egy maradt meg:( Eddig ő keresett olyan 150 körül, nekem is kb megvolt ennyi. Most a munkahelyén ami megmaradt keres 100.ooo-et és ennyi. Erre vagyon 3-an, pár hónap múlva már 4-en. Nekem szinte semmi támogatás nem jár így hogy vállalkozó voltam:( Van valami ötletetek mivel lehetne kis plusz pénzt keresni? Zavar az is, hogy páromnak kell így eltartania minket egyedül, soha erre nem volt példa na meg rossz is hogy ennyire függök tőle, soha nem kéregettem egyik páromtól se pénzt:(
2014. márc. 5. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

attól, hogy vállalkozó voltál, elmehetsz munkanélkülire, az is egy kis pénz, na meg ha jól hozod ki akkor a gyed is járna. igazából jobb lenne, ha még nem szüntetted meg a vállalkozásodat, akkor még elmennél táppénzre, és pár hét múlva elmenni munkanélkülire ha meg kell szüntetned a vállalkozásodat.

3 hónap a munkanélküli és a tgyást egyből kezd meg amint lehet, így lehet marad napod a gyedre is

2014. márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Nincs semmi tartalékotok? Egy babaváráshoz ez is hozzátartozik sztem....

Amugy miért ne kapnàl semmit?? Tgyás, gyed, gyes.....

Egy párkapcsolatba nincs olyan h eltartanak, ti már egyek vagytok, mindenetek közös.....

2014. márc. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem adtam vissza a vállalkozásom, csak jó fej a dokim és kiírt táppénzre. 1 hónapja vagyok táppénzen, sajnos elég béna könyvelőm van így még nem kaptam utalást, de olyan 35 körül fogok kapni az meg ... Vissza tudtam volna adni, de úgy tudtam a szülésem időpontjában kell legyen aktív munkaviszonyom hogy kapjak gyedet. Bár az se lesz valami nagy összeg... van tartalékom, de azt nem szeretném felélni, nem azért tettem félre hogy kajára meg rezsire költsem el, ha nem muszáj:(
2014. márc. 6. 00:17
 4/4 anonim ***** válasza:

A vállalkozásodban is be kellett jeletve legyél.

Reményeim szerint legalább egy minimálbérre és teljes munkaidőre.

Ennek megfelelően ha csak az alap (101.500 Ft) minimálbér vesszük, akkor neked táppénzre nem értem hogy jön ki valami 30 eFt... hiszen az előző évben is gondolom végig dolgozál, legalább minimálbérre be voltál jelentve.


Azt okosan tetted, hogy nem szünteted meg a vállalkozásodat és fizessed magad után a járulékokat, illetve legyél táppénzen mert valóban szükséges feltétele a későbbi ellátásoknak.


Ha be voltál jelentve minimálbérre, akkor neked jár:

- egyszeri anyagági (64.150) Ft a szülés után

- családi pótlék 12.200 Ft/hó a szülés hónapjától

- TGYÁS

- GYED a gyermek két éves koráig

- GYES a gyermek 2. és 3. életéve között

...mindehhez további jó hír, hogy dolgozni is visszamehetsz és a járulékaid is jó irányba mozdulnak majd el.


2013. évi minimálbérrel (98.000 Ft) számolva, feltételezve, hogy nem vagy ikerterhes, van legalább 365 napnyi biztosított időd az ellátás előtt amelyben nem volt jelenős táppénz sem, neked bruttó kb. 70 eFt TGYÁS jár (nettó 58,7 eFt, mert csak SZJA terheli, nyugdíjjárulék nem!)- ez 6 hónapig, ontosabban 168 napig jár, leghamarabb a szülés előtt 6 héttel, legkésőbb a szülés napjától veheted igénybe (esetedben célszerű lenne a szülés napjától).

A gyermeked 6 hós kora után igényelheted a GYED-et, aminek az alapja ugyanaz, viszont már nyugdíjjárulékot is vonnak belőle, így nettó összege olyan 51 eFt körül lesz (az ellátások pontos összege a hónap napjainak számától is függ, esetedben pl. január-február viszonylatában kb. 5 eFt-os eltérést okoz)

Ez az összeg jár a gyermeked 2. életévéig.

Ezt követően a MÁK-tól alanyi jogon kasz GYESt, amelynek fix összege van, a jelenlegi szabályok szerint bruttó 28.500 Ft, nettó 25.650 Ft nyugdíjjárulékot vonnak belőle.


Szóval pénz nélkül nem maradsz.


Persze ha nem fizettél magad után még minimál bér után sem járulékot, vagy 1-2 órákra jeletgetted be magad, akkor ne csodálkozz. Akkor valóban nem nagyon jár neked értékelhető pénzösszeg, de bizonyára akkor, amikor ezt a tb-t elcsaltad, akkor azt az összeget megtakarítottad a későbbi időkre. Feltételezem azonban a legjobbakat és bízom benne, hogy egy tisztességes, felelős vállalkozó vagy/voltál és akkor ne félj, az első években NEM 30 eFt-ból kell megélned, sőt az új szabályok szerint a GYED megtartása mellett a pici 1. éves kora után mehetsz is dolgozni.


Minden jót.

2014. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!