Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te férjed/barátod hogy főz?...

A te férjed/barátod hogy főz? Mennyire ügyes a konyhában? De őszintén! Mikkel kedveskedik neked?

Figyelt kérdés
2014. nov. 21. 23:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

Én barátom igen érdekes eset mert amikor először megláttam a konyhában tevékenykedni rosszul lettem hogy egy egyszerű tojásrántottát képes odaégetni és borzalmasan elkészíteni, persze azóta szépen felfejlődött mert én megtanítottam rá. De ugyanakkor amikor összeköltöztünk és arra mentem haza munkából hogy ő főz már minden bajom volt, előtte amikor beszéltünk telefonon akkor mondta hogy elkezdett főzni pontosabban lecsót meg paprikás krumplit mivel mi több napra főzünk előre mert így van időnk és szó szerint nem mertem belépni az ajtón, de amikor beléptem érdekes mód nem éreztem égett szagot, és a lecsó olyan finom volt hogy még anyám főztjét is túl szárnyalta.

Fasírtból csak ő tud olyat csinálni amit mindenki megesz de annyit amennyit csak bír, ha a szüleim vagy tesómék jönnek vendégségbe a barátomnak kötelező a rántott hús mellé fasírtot csinálnia mert ragaszkodnak hozzá.

Levest meg főzeléket egyáltalán nem tud csinálni ugyan, de neki a másik olyan étel amit jól tud megcsinálni az a pörkölt, mindegy miből csinálja egyszerűen olyan érzéke van a fűszerezéshez hogy az félelmetes, ő neki egy nagy titka van amit anyjától tanult hogy ne kövessük pontosan a receptet, és merjünk újítani mindig.


Ő a sütik készítésében is nagyon otthon van, elsősorban azokba amiket nem kell megsütni, ő sosem tartja be a recept előírásait leginkább a kimérés terén mindig szemmel, meg érzékkel adagolja ki a hozzávalókat, de nagyon rugalmasan kezeli azt. Neki a recept arra kell hogy megtudja mi kell hozzá, és nagyjából a sorrendet is tudja hogy mikor mit.

Nyáron olyan barackos lepényt meg almáspitét csinált unalmába hogy 1 héttel később már 3 tepsivel csináltattam hogy tudjak vinni a munkahelyemre dicsekedni milyen barátom van XD

De a legdurvább az egészbe hogy a nagymamám összes ősi receptjét is képes olyan finoman megcsinálni mint ő, még túl is szárnyalta a nagymamámat amit sokan nem mertek bevallani hogy egy sütit pontosabban a meggyes mákos pitét jobban megtudta csinálni mint a nagyom de még ő is beismerte hogy a barátom jobban csinálta mint ő aki több évtizede ugyanúgy csinálja.


Ha én sütök valamilyen sütit akkor a tészta gyúrást mindig ráhagyom mert az neki nagyon jól megy, és ő úgy szokta hogy az edényt kiviszi a nappaliba leül a kanapéra nézi a TV-t és az ölébe gyurkálja és így nem figyel rá igazán így reflexből csinálja szinte közbe Tv-zik és így akár fél óráig is csinálja amivel igazán összeáll a tésztába minden, ezért is jó mert ő olyan rugalmasan csinálja ezeket hogy az nem igaz. Meg nagyon jó a kézügyessége mert a vakondtúrás tortát amikor én csináltam az esztétikai kinézetét tehát magát a piskóta lefaragást meg a púpot ő rakta nekem össze, igaz azzal megszenvedett mert ő nem nagyon szereti követni az előírásokat, de sikerült megcsinálnia nekem.


Nála csak az a baj hogy sokszor baromi lusta sütni főzni, pedig neki kéne itthon csinálnia mert van hozzá érzéke kivéve a főzelékekhez, meg levesekhez, de nálunk ez úgy megy minden házimunkaterén favágás kivételével hogy az csinálja meg a főzést aki ráér délelőtt vagy valami.

2014. nov. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
49%

Én férfi vagyok, de azért írok: Pizzát szoktam sütni és lasagne-t illetve süteményeket. De amióta elkezdett a kedvesem hízni ritkábban teszem (van is belőle konfliktus).


28/F

2014. nov. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%

Az én férjem istenien jól főz, süt. Én be is vallom őszintén, hogy jobban főz, süt nálam. Azért szeretem ha ő főz, mert akkor mindig valami különlegeset eszünk.

Többnyire kínai, japán, thai, vietnami ételeket csinál.

Vadas ételeit is szeretem, mert nagyon jól tud fűszerezni.

Sütni meg a rákoczi túrósa első osztályú-- A beiglit is ő süti karácsonykor. :) (viszont habkarikát én csinálok jobbat)

2014. nov. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

Alapvetően jól főz,de néha becsúszik egy egy hoppá.

Egyszer meglepett egy krumplifőzelék ízű zöldbabfőzelékkel.:)A mai napig nem tudom,hogyan hozta össze.

2014. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%
Mirelit sültkrumplit, tükörtojást, sültvirslit tud sütni :D meg rament mikróban. :)
2014. nov. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
4 éve ismert meg, akkor kezdett el főzni egyáltalán. Gyorsan fejlődik. Nem mondom, hogy tökéletes, de nagyon ügyes ahhoz képest! :)
2014. nov. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

Nincs sűrűn alkalma a konyhában alkotni.

Viszont a kapcsolatunk úgymond első napján a koliban sajat készítésű bolognaivalvárt..

Tőle tanultam spenótfőzeleket csinálni,mmert anyué borzalom,ma menzán iszont szerettem..


Van, amit mindignő csinál, (évente 2szer kb, a henrtes tokánya verhetetlen, nem is tudom hogy csinálja)


De mindig besegít, pucolások, hagymavágás,hogy gyorsabban haladjunk..


Viszot éppen pár hete én értem később haza( általaban én szotam korabban, ezert plusz ert nekem kikapcsolódas azért is én szoktam főzni)

Szőval később értem haza, és éppen pogácsát sütött a drága... Köpni nyelni nemntudtam... / hazaérve a lépcsőházban érzett illat alapján megkívánta)


Úgyhgy nagyon ügyes, szívesen is főz, mégis meghagyja nekem, mert én még szívesebben.

Viszont kimondottan örülök, hogy nem kell aggódnom, amikor elutazom vagy ha nincs időm, akkor megoldja ő a főzést...

2014. nov. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Az én férjem szakács, és jobban főz, mint én.

De nem sűrűn szokott itthon, mert hát a munkahelyen is ezt csinálja mindig, legalább itthon legyen szabad napja.


De vannak kaják, amiket csak ő csinál itthon, én neki sem állok.

2014. nov. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%
A kedvesem nem igazán szokott főzni. Imádja a hasát, de inkább étterembe jár, vagy rendel, ha egyedül kell megoldania, illetve én szoktam főzni. De ha együtt vagyunk, akkor is sokszor inkább elmegyünk enni valahova, hogy ne a főzőcskézéssel teljen az idő - sajnos ritkán találkozunk, távkapcsolat, nyilván ha együtt élnénk sokkal gyakrabban főznék. Néha-néha előfordul, hogy összedob magának egy rántottát, ha megkívánja, de nem jellemző. Egyébként szerintem ügyes lenne, csak nem igazán érdekli ez a dolog, bár néha kérdezget főzéssel kapcsolatban. Talán ha összeköltözünk néha beáll mellém kuktának, meglátjuk. Én azt sem bánom, ha nem, mert én imádok főzni és szívesen vállalom a háztartás ezen vonalát. Rengeteg dologgal szokott kedveskedni, de 5 fogásos menüvel sosem fog. Egyébként 38 éves, szóval ideje már épp lett volna megtanulni, de az előző barátnői is főztek rá, illetve eddig is megoldotta étteremben az étkezést.
2014. nov. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Az en párom egyáltalán nem tud főzni , bár egy pörkölt vagy zöldség leves mar lassan kipipalhato lesz a listáján :) néha készít nekem tükör tojást , vagy étterembe visz :)
2014. nov. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!