Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondanak ilyeneket?...

Miért mondanak ilyeneket? Miért ilyen felszínesek az emberek?

Figyelt kérdés
Lényeg az, hogy van egy friss kapcsolatom, még 2 hónapja sem tart, de fülig szerelmesek vagyunk. Tényleg nagyon eltalált most Ámor nyila és hosszú távra is tervezünk, mert annyira hasonlítunk, mint felfogásilag mint értékrendekben,célokban, hogy még most sem akarom elhinni, hogy végre találtam egy ilyen férfit. Lényeg, hogy a baráti körömből és ismerősöktől (mind férfiak voltak) 2-3 embertől olyat kaptam, hogy én miért jövök össze egy ilyen sráccal, nem illünk össze egyáltalán...egy ilyen jó nő mint én, aki hamarosan lediplomázik, okos stb miért van egy "alsóbbrendűbbel". Én teljesen ledöbbentem emiatt. A párom szakmunkás, asztalos, de nagyon ügyes, rengeteg mindenhez ért, a saját új házukat az apukájával építették, helyén van az esze,szíve,nem buta, tud németül, íjászkodik plusz külsőleg is vonzó számomra, csodás a szex is. A régi hagyományok szerint viselkedik és tervez, szeret udvarolni, meghódítani, szeretne majd feleséget, gyerekeket is. Nekem ez nagyon imponál, szerintem attól, hogy csak érettségije van csak még lehet értékes egy ember. Tény, hogy pl. a helyesírás nem az erőssége, mivel nem magyar középiskolába járt és nem tanították nekik (ő magyar) Én ezt elfogadtam, be is vallotta, hogy az nem megy jól neki,de mondtam, hogy én segítek, ha pl. LY helyett J-t ír szívesen szólok és idővel jobb lesz. Most ez egyesek szerint miért ciki ? Én szeretem ezt az embert és remek értékei vannak, mit számít az iskola, a diploma ? Miért nem lehet csak annyit mondani másoknak, hogy legyetek boldogok és szevasz ?
2014. nov. 23. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert egy idő utàn probléma szokott lenni,ha a férfi butább.nem mindig,de ez úgysem 2 hónap után derül ki.ne törődj vele,mit mondanak,éljétek az életeteket.
2014. nov. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
pl. azért,mert nincs diplomája és neked van.Most még lehet, hogy jól érzed mellette magad, de idõvel a pasid fogja elszenvedni, hogy neki nincs diplomája.Amugy legyetek boldogak valóban,de ne felejtsd el azt,hogy most miért irtad ezt a kérdést ki,mondjuk 15- 30 év mulva sem.Tapasztalatból tudom a következményeket.
2014. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Az emberek ilyenek, ezen nem lehet mit magyarázni.

Sokaknak számít az, hogy a másik hol áll a társadalmi/gazdasági ranglétrán.


Bevallom őszintén, nekem is fontos a diploma, bár hozzáteszem, nem is nagyon tudok másmilyen emberrel találkozni. Ugyanakkor ha találkoznék valaki olyannal, mint a te barátod, akkor igyekeznék nyitott lenni és elképzelhető, hogy annyira levenne a lábamról, hogy engem sem érdekelne a dolog.

Sokan vannak ezzel így, és akad köztük, aki ebben megrendíthetetlen. Általában ők azok, akik ezt nyíltam kimondják másoknak, mivel nem értik hogy történhet ilyen..


Ha neked ez nem probléma, szereted őt, úgy érzed jól választottál, akkor sok boldogságot. :)

Nem kell az ilyen megjegyzésekkel foglalkozni.

2014. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Azért mondanak ilyeneket, mert nincsenek a bőrödben és nem tudják, hogy mit érzel. Csak azt tudják mondani, amit a saját szemszögükből látnak. Jót akarnak neked a maguk módján. Hallgasd meg a véleményüket, aztán csináld úgy a dolgokat, ahogy jól esik. A te életed, neked kell tudnod, hogy mi tesz boldoggá. :) Egyébként szerintem sincs baj azzal, hogy csak érettségije van a párodnak, a szüleimnek sincsen diplomája, mégis intelligens emberek, akikre felnézek. Nem a diplomától lesz értékes egy ember.
2014. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Legyetek boldogok és szevasz!


Ilyen a világ, pláne ebben a kelet-középeurópai világban, amelyik még mindig nem képes szembenézni azzal, hogy ma már a nők magasabb iskolázottságúak mint a férfiak és egyes kétbalkezesek védekezésből lenézik a kétkezi munkát végzőket. Én magam csodálatos szakmának tartom az asztalosságot, de minden ipari szakma csodálatos, ha valaki mesteri fokon tudja azt végezni. Az egyetemi végzettség meg sokszor csak annak következménye, hogy az illető se.gel kibírta az 5-6 évet és jópofáskodással átment a vizsgákon. Én magam szakmunkásbizonyítvánnyal rendelkeztem, amikor egyetemre mentem. A lány, akivel ott megismerkedtem pár hónap után elmondta, hogy ha ő engem szakmunkásként ismert volna meg, nem lett volna semmi sem a kettőnk dolgából. A dolog pikantériája, hogy ő, akit azonnal felvettek az egyetemre utóvizsgákra kényszerült az első évben, míg én simán vettem a legnehezebbnek tartott kollokviumot és soha nem volt utóvizsgám. Végül is én tanítottam meg neki azt is, hogy hogyan kell tanulni. Nem ilyen dolgokon múlik a párkapcsolat jövője. Ismerek olyan házaspárt, ahol a jól menő orvosnő mellett az alig iskolázott, de öt évvel fiatalabb férj tartja rendben a házat, a kertet, felügyel a gyerekekre és az öreg nagypapára.

Örüljetek egymásnak!

2014. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A diploma önmagában nem számít semmit. Ismerek olyan nyolc általánost végzett embert, aki fél perc alatt lealázna egy-két diplomás arcot is tudásban. Emellett ismerek több olyan diplomást (jogászok), akik még a helyesírás terén is erős kihívásokkal küzdenek, hogy finoman fogalmazzak..

Egyszóval ha szellemileg és érzelmileg is azonos szinten vagytok, akkor nem lesz semmi gond.

Az emberek azért felszínesek ebben a kérdésben, mert van egy olyan téveszme, hogy a diploma egyenlő a műveltséggel és az intelligenciával. Ez persze egyáltalán nincs így. Ráadásul napjainkban már azt sem lehet mondani, hogy ha diplomád van, akkor garantált az egzisztenciád.. lassan egy jó szakma többet ér, mint három diploma..

Mindegy, nem kell foglalkozni a fanyalgókkal.

2014. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Ne foglalkozz mások véleményével, amig téged ez nem zavar addig senkinek semmi koze ahhoz hogy a parod mennyire iskolazott....az egyszerubb ember is lehet értékes, jó ember és az iskolázott mérnökember is lehet bunkó paraszt.... ha boldog vagy vele ne torodj az irigykedo megjegyzesekkel
2014. nov. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerelmes vagy? Felnőtt nő vagy? Ha az ismerős férfiak rokonok, akkor csak féltenek és fogást akarnak találni a srácon. Ha nem, akkor meg rajtad... Amúgy, ha szereted, akkor ne azon problémázz, hogy más mit mond, hanem legyél boldog. Más út nincs. Ha feszültnek vagy szomorúnak látnak, akkor nem arra gondolnak, hogy az ő kétségeik miatt van, hanem egyből a srácra akarják fogni. A csatáinkat, akárkivel is, de önmagunk érdekében vívjuk...
2014. nov. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Attól,hogy valakinek diplomája van,nem biztos hogy okosabb is!!!

Kérdező,ne foglalkozz velük,mindig mindenhol vannak ilyen emberek!

2014. nov. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!