Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy számomra ő a megfelelő férfi?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. Már több, mint fél éve vagyok együtt a barátommal aki 18 éves. Tudom nagyon fiatalnak tűnik hozzám képest, de jóval érettebb a koránál. Imádjuk egymást és az ismerőseinknek fel sem tűnik, hogy ő a fiatalabb. A barátaim is nagyon kedvelik, hiszen tényleg egy nagyon értelmes fiú.


Egyedül a szüleimet nem tudom meggyőzni. Nagyon konzervatívak sajnos. Apukám folyton gúnyos megjegyzéseket tesz, hogy egy korban hozzám illőt nem tudtam volna kifogni, milyen dolog már ez? Meg hogy, ha gyereket akarok nevelni, akkor szüljek, biztos anyakomplexusa van a barátomnak... stb.

Nem is akarják rendesen megismerni, csak a korával vannak elfoglalva. Volt egy 8 évvel idősebb barátom 4 évig. Őt nagyon szerették, de ezt a fiút egyszerűen nem akarják elfogadni. Nagyon bánt a dolog!


Mit tehetnék?


2010. jan. 29. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Valóban az a tapasztalat,hogy ahol a nő az idősebb,ott legtöbbször a férfinak anyakomplesszusa van.Van akinél ez erősebb,van akinél nem.Ritkán jók az ilyen kapcsolatok.

Ebben van igaza az apukádnak.

íde vannak kivételek is.Ha neked így jó,akkor el kellene fogadnia.Ha látja,hogy életépes ez a kapcsolat,jól megvagytok,belefog törődni.

2010. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

sehogy ne akard meggyőzni őket! az én kapcsolatomat is igyekeztek megmérgezni a szüleim, és sajnos részben sikerült is, mert sokszor voltam ideges és rosszkedvű a

rosszindulatú megjegyzéseik miatt.

próbálj összeköltözni a pároddal, éljétek a saját életeteket, és ne hagyd, hogy befolyásoljanak. ha nem fogadják el akkor még a telefont sem venném fel nekik.


mi ez a hülyeség, hogy anyakomplexus? 5 év korkülönbség miatt? mind a ketten fiatalok, mit számít ez a pár év?? nem kellene felelőtlenül ilyen kijelentésekkel dobálózni. még akkor sem biztos, hogy anyakomplexusa van valakinek, ha párja mondjuk 40 éves. az, hogy egy kapcsolat működik e az a két emberen múlik, nem az ilyen címkézésen!

2010. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyakomplexus???ekkora hülyeséget!!!

Vannak férfiak akik a koruknál fogva jóval komolyabbak,mint a vele egykorúak..Én 37 éves vagyok a férjem 29 éves.Egyáltalán nincs anyakomplexusa,egyszerűen sokkal érettebb felfogású mint más fiatal.Én ellenben a koromhoz képest is fiatalosabban gondolkodom,így soha nem is volt gond a korkülönbség.A család teljes mértékben elfogadta,hisz külsőleg sem látszik,hogy idősebb lennék..10 éve élünk boldog házasságban,és legtöbben el sem hiszik,hogy 8 év van köztünk.

Szóval én azt mondom neked,hogy ha úgy érzitek szeretitek egymást akkor éljetek boldogan együtt..Idővel a szülők is elfogadják,és ugyanúgy fogják kedvelni mint a régi partneredet..Egyébként én mindig azt szoktam mondani,hogy "én élek vele,így én vállalom a rizikót"..Hidd el nekem azért mert fiatalabb még nem kell,hogy anyakomplexusa legyen...Ne foglalkozz senkivel csak magatokkal,és éljetek boldogan....

2010. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem akkor lehetne anyakomplexusról beszélni, ha legalább 30-35 éves lennél. A 24 éveddel egy fiatal nő vagy, és nem egy pótmami. Gondolom, egymást választottátok, és nem direkt egy idősebb nőt vagy fiatalabb férfit.
2010. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért anyakomplexus ha valaki akár 5-10 évvel fiatalabb mint a férfi partnere??

Az első férjem 4 évvel volt idősebb nálam.6 év után elváltunk,mert elviselhetetlen volt a tehetetlensége...

A második férjem 7 évvel fiatalabb nálam.Lassan 16 éve vagyunk házasok,van 2 gyönyörű gyermekünk,de soha nem éreztem,hogy anyakomplexusa lenne a férjemnek..

Mindig azt mondja,hogy mindenki annyi idő amennyinek érzi magát...Ismerek olyan fiatalasszonyt aki a 26 évével annyira besavanyodott,öreges felfogású,hogy még nekem is fárasztó...Nem az számít,hogy mennyi idős vagy,hanem,hogy lélekben mennyire tudsz fiatal maradni...

2010. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi idős korban még simán le fog lépni az a srác. Le lehet pontozni, de így van. Volt egy hasonló kapcsolatom nekem is, köztünk nem ekkora volt a korkülönbség, de a srác 20 évesen még élni akart, ami érthető is.
2010. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Jó olvasni, hogy a közhiedelemmel ellentétben igenis vannak működőképes kapcsolatok attól függetlenül, hogy a férfi a fiatalabb. Sajnos szüleimet nem tudom meggyőzni erről. :(


Amit az utolsó hozzászóló írt! Ezt is megkaptam már szüleimtől. Hogy ne tervezzek vele komolyan, mert majd lelép, egy 18 éves fiú még nem élte ki magát...stb.

A legrosszabbul az eset, mikor mondtam, hogy most fog érettségizni, erre apu azt mondja, hogy "na ne, ez az év vicce!".


Azt nem veszik figyelembe, hogy a párom tényleg jóval érettebb, már volt neki hosszú kapcsolata is és az a lány is idősebb volt egy-két évvel. És egyébként is, mi az hogy "kiélni magát"? Sokat járunk együtt is szórakozni, utazgatunk is. Nagyon sok közös programunk van, nem unatkozunk. Nem érzünk semmiben sem hiányt!

2010. jan. 29. 23:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem 2 évvel fiatalabb, mint én. Soha semmi baj nem volt ebből, soha nem tekintettem gyerekebbnek őt csak azért, mert pl ő már nem tanult oroszul, mint én.


De mi már túl vagyunk a harmincon, ebben a korban már nem számítana ennél nagyobb korkülönbség sem. De míg te a 24 éveddel valószínűleg már felnőtt vagy, ő a 18 évével még nem az, hiába érettebb a koránál. Ezenkívül még csak fél éve vagytok együtt. Ha még évek múlva is együtt lesztek, akkor minden rendben. Szerintem az idő fogja megmondani, hogy kinek van igaza: neked vagy apukádnak.

2010. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem, nagyon maradiak a szüleid, hisz nekem a nagyimamám 7 évvel idősebb, mint a nagypapám. És amikor összeházasodtak senki se ítélte őket, még abba az időben se. És máig együtt vannak.
2010. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!