Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanulás vagy munka? Ti Melyike...

Tanulás vagy munka? Ti Melyiket választanátok? A családom nem támogat.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a nagy helyzet hogy végeztem az iskolámmal, érettségim és szakmám is van. Nagyon szeretnék tovább tanulni csak a Szüleim nem tudnak támogatni, egyedül meg nagyon nehéz ugye. :/ Itt megjegyezném hogy nem a tandíjjal lenne gond (olyan helyre nem is mennék), hanem a megélhetésemmel. De az fáj a legjobban hogy lelkiekben sem támogatnak. Ha nincs munkám az a baj, ha van akkor meg az hogy nem a szakmámba vág. Most is egy gyárba kényszerülök elmenni ami nem életem munkája de amíg nincs jobb addig ezt fogom csinálni. Viszont ezzel a fizetéssel csak álmodhatok a különköltözésről... Kezdem úgy érezni higy csak egy megtűrt személy vagyok otthon. Ehhez még hozzájön az is hogy mindig a tesóm van felemlegetve meg xy gyereke aki amúgy sem különb nálam semmivel. Most már mindenki a rokonságból olyanokat vág a fejemhez hogy minek tanultam annyit, meg ha 8. osztály után elmentem volna dolgozni mennyi pénzem lenne már... Érdekes módon a suliban a tanáraim meg ott győzködtek hogy igenis tanuljak tovább, van bennem annyi. Tényleg nemtudom hogy mitcsináljak. :( 19L

2014. nov. 24. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Tanulj, és dolgozz mellette. Sokan csináljál, nem lehetetlen. Amíg nincs családod, nincs kikről gondoskodnod, addig bőven belefér az életedbe. Egyébként sokan tanulnak, és dolgoznak család, gyerekek mellett is. Te még vállalhatsz diákmunkát is, ha tanulsz.
2014. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen tanulj! Akár levelező szakon munka mellett, van hogy a család csak visszahúz. Ha nem akarod ne is mondd el nekik, hogy tanulsz munka mellett. Drukkolok, nagyon fiatal vagy még.
2014. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni, és gyűjts pénzt. Amellett pedig továbbtanulsz estin vagy levelezőn.
2014. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én a helyedben felvenném a diákhitelt hogy azért tanulni is legyen időm + egy kis diákmunkával kiegészíteném, nem fogsz nagy jólétben élni, de ki lehet hozni, főleg ha koliba mész, vagy olcsóbb albérletbe. Sokan fogják írni hogy nem jó a diákhitel, de a tanulás jó befektetés! Ha ez az ára akkor ezt kell bevállalni, igen,tudjuk hogy sok olyan ember van aki meló mellett még az orvosira is azt mondja hogy elvégzi.. Viszont sok szak mellett lehetetlen egy hétből 5 napot dolgozni, hogy normálisan meg tudj élni és még tanulj is.. ezért ajánlanám ezt a megoldást + a nappali képzéssel mindenképp jobban jársz, a levelezősöket a tanárok sem veszik olyan komolyan, más a követelmény is, és sok szak nem is indul levelezőn. Mindenképp gondold át alaposan !

20/ egyetemista lány

2014. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
20/ L vagyok, azt el is felejtettem írni, hogy vannak különböző ösztöndíjak amiket megpályázhatsz, a te esetedben tuti megkapnád, mert magadat kellene eltartanod. Ezek havonta kb 10-20ezer forint pluszt jelentenek
2014. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam továbbtanulni nappalin középiskola után. Engem mondjuk támogattak volna, ha tudnak, de sajnos nem olyan körülmények között éltünk, hogy még 5 évig el tudjanak tartani.

Én elmentem dolgozni és amikor már biztos volt a munkám, 1-2 év múlva jelentkeztem egyetemre, levelezőre. Nem volt olyan vészes, bár a karácsonyi vizsgaidőszakokat nem túlzottan élveztem :) De megcsináltam, és még nagyon sokan mások. Neked is menni fog, ha igazán akarod.

2014. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én munka mellett tanulnék. Sokan csinálják és nagyon jó dolog. :) Viszont olyat keress, ami tényleg érdekel és nem csak dísznek tűzheted majd ki a falra. Ez nagyon fontos. Nem lehetetlen, hidd el. :)
2014. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
51%
Tanulj tovább én is csak azt tudom mondani, én a saját káromon tanultam ezt meg. Szóval menj jelentkezz egyetemre! Költözz koliba vagy albérletbe másokkal, azzal tudsz spórolni és a magad ura lehetsz. Minden lehetőséget ragadj meg. A szüleiddel ne foglalkozz, eljön majd az idő amikor bocsánatot fognak kérni és szégyelljék magukat. Rengeteg lehetőség, támogatás, program van és ha van eszed akkor sikerül! :-)
2014. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz, mert biztos kapnál kolit és szociális támogatást. Aztán később talán ösztöndíjat is ha jól tanulsz. Nehéz lesz, de ne ragadj be egész életedbe a gyárba, mert a szüleid ilyenek. Mégis ki mond olyat hogy minek érettségiztél...
2014. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Tanulás, tanulás és századszorra is azt mondom tanulás!


Ne hagyd magad ledarálni ez a te életed. Egyeseknek sosem leszel jó akkor sem ha aranyat fogsz túrni az orrodból!


"ha 8. osztály után elmentem volna dolgozni mennyi pénzem lenne már" Aki ezt mondta az egy agyhalott fix, hogy nincs még egy érettségije sem. Kíváncsi leszek 8 osztállyal mire megy majd öregen.


Mondok neked valamit: Itt ülök a gép előtt negyven évesen és munkát keresek.

Anno az én tovább tanulásomat is elszabotálta az anyám, akitől anyagilag függtem. Semmiben nem támogatott neki az is jó lett volna ha futószalag mellett húzom a belem minimumért, ahogy ő tette.

Amit tanultam azt is magamnak köszönhetem.


Most itt ülök munka nélkül és azt veszem észre, hogy egyrészt, minden a diplomásokról szól, másrészt a meghirdetett állások zöme diákmunka. Még az én ex-munkaköröm is. Adminisztrátor, recepciós voltam.

Most ezeket is javarészt diákok és fiatalok csinálják.

40 körül egy nőnek nincs értéke pláne ha átlagszakmája van na meg gyerek a háta mögött. Hiába tanultam hiába az okj-s átképzés nem kellek mert nincs gyakorlatom és öregnek vagyok titulálva!


Na ezek után javaslom neked, hogy tedd takaréklángra az érzékenységedet, kapirgáld össze a lelkivilágod, állj ki jobban magadért, szedd össze magad és menj neki az életnek. Tanulj, gyarapodj, csináld meg az életed mert ha 35 éves korodig nem tudod felépíteni magad és bebetonozni valahová, vagy elérni a sokat tudó és kelendő szakember szintjét akkor utána fújhatod.


Senkivel ne foglalkozz olyanokkal meg pláne nem, akik csak visszahúznak és nem támogatnak. Őket nem érdekli neked, mi a jó csak az, hogy nekik, mi a jó.


Próbálj meg egy ösztöndíjas képzést menj estire és dolgozz mellette. Annyi diákmunka meg diákszövetkezet van, hogy bele lehet fulladni. Körülöttem minden egyetemista, főiskolás dolgozik és jóval többet kapnak órabérben, mint én valaha.


A felemelkedésért keményen és fájdalmasan küzdeni kell de utána örülni fogsz és hálás leszel magadnak nem fogod megbánni. Addig tedd meg, míg fiatal és egészséges vagy.

2014. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!