Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok túl érzékeny vagy...

Én vagyok túl érzékeny vagy ti is ezt tettétek volna? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az unokatestvéreim felváltva ígérgették, hogy meglátogatnak. Egyiknek beteg lett a gyermeke 2-szer egymás után ezen egyértelmű, hogy nem akadtam ki, teljesen természetes, hogy egy beteg gyerekkel nem indul el. Aztán a másiknak is programja akadt meg a munka szóval mindig közbejött valami. Most ott tartok, hogy kezdek morcos lenni, mert csak akkor jönnek, ha nekik jó, és ez már a sokadik alkalom, amit lemondtak. Az fel sem vetődik bennük, hogy nekem mikor lenne jó, mivel jelenleg otthon dolgozom, kvázi én bármikor rendelkezésükre állok. Mikor van az a pont, amikor ti azt mondjátok, hogy most már ebből elég!? Én azt gondolom, mindenkinek arra van ideje, amire akarja.

Természetesen vannak kötelezettségek az életben, de olyan nincs, hogy ennyire egyoldalúan működjön egy kapcsolat, és mindig nekem kelljen hozzájuk alkalmazkodni.

Azt tettem amit a szívem diktált, elfogyott a türelmem és mindkettőnek megmondtam, hogy ennyi, és mostantól nem akarom hogy jöjjenek, mert én nem érek rá! Ebből lett nagy sértődés...

Köszönöm, hogy elolvastad, és azt is ha válaszolsz, te hogy látod!?



2014. júl. 28. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem mentél te, akkor amikor ráértél?
2014. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos, de túl hirtelen kivágtad őket úgymond. Meg kellett volna velük beszélni mikor még nem okozott benned ekkora feszültséget.
2014. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem tudtatok idot egyeztetni, akkor miert is hivtad oket? En nem hivtam volna oket, akkor nekik kellett volna szolni, hogy mikor johetnek.
2014. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem te mentél hozzájuk?
2014. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

1. mert nekik dolguk volt, és biztos nem akarta őket zavarni

3. 4. stb... ez egyértelmű, hogy a mai világba mindenek előbb szólni kell telefonon, mert akkor tudnak valami okot kitalálni, ha ők akkor pont Tv-zni akarnak. Én se szeretem, ha akkor zavarnak, amikor épp a mezőn szeretnék dolgozni.

Szerintem jól tetted, hogy megmondtad nekik ezt, de talán túl hamar...

2014. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is jól tetted, hogy egy számodra megalázó és kiszolgáltatott helyzet ellen fellázadtál. Miért kellene mindig neked alkalmazkodni? Az jut eszembe erről, mikor a városi rokon "teljesen természetes módon" igényt tart a falusi rokon termésére, pedig ő hónapokon át megdolgozott érte (pl paradicsom, stb). Mindenkit csak annyira használhatnak ki, amennyire megengedi!
2014. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem én mentem, mert elköltöztem, és ezért ők akartak meglátogatni, és megnézni az új otthonomat. De ez megy lassan 2 hónapja, természetesen betegséget, munkát megértem, de akadt más kifogás is, például esik az eső jövőhéten és akkor nem tudunk strandra menni, vagy takarítani kell a házukat, vagy tábor lesz vagy az egyik szobát ki kell festeni vagy vagy vagy ... Valójában mindenre volt idejük, csak mindig azt csinálják, ami éppen nekik jó. Eddig én minden időpontra igent mondtam, egy sem jött össze. Meguntam, lehet önző vagyok, de kicsit úgy éreztem, hogy egy rongyként kezelnek, mert a hülye az úgyis vár, és ráér, hozzá bármikor mehetünk.
2014. júl. 28. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!