Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha nem akarok gyereket?

Baj, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

21 leszek, a barátom 28. Egyikünknek sincs munkája, bár én legalább keresek, ő elvan munkanélkülin.

Ő már esküvőt szeretne meg gyerekeket, mert ugye az összes barátja már házas. A korombeli lányok (volt osztálytársak) mind elmentek szülni, most eltartja őket a pasijuk, vagy a szülők.

Nekem ez nem perspektíva. Tanulni szeretnék, utazni, élni...Nincs diplomám, legalább egyet akarok.

Otthon nagyon nem volt jó életem, nem is tudom, milyen egy normális család, vagy hogy hogy kéne nevelni.

Úgy érzem, elrontanám az életem, ha nekiállnék babázni, és otthon maradnék háztartásbelinek, vagy munkanélkülin tengődnénk. Az nem élet, az csak létezés.

Hogy később akarok e, azt nem tudom, gondolom, majd változik, de nem tudom követni ezt a "menő fiatal anyukának lenni" divathullámot.


20l


2014. nov. 30. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne raboljátok egymás idejét.
2014. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A dolog túl van tárgyalva. Nem kötelező fiatalon szülni, ha neked ez nem passzol be, nem kell csinálni. Később se kell, ha akkor sem jön meg hozzá a kedv.


A probléma itt inkább a barátodhoz fűződő kapcsolatodban van, hiszen mást akartok, ráadásul ő éretlen módon a semmire akar családot alapítani. Ezen aggódj inkább, mint a korodbeli lányok sorsán.

2014. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
21 evesen ez normalis. Addig kell elni amig fiatal vagy.Partyarc -:D
2014. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Én a párod nem értem. Mi a fa..szra akar gyereket? Lakás nincs kocsi nincs tartalék lóvé nincs mun ka nincs.. Ogre?
2014. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Azzal semmi gond nincs, hogy 21 évesen a semmire nem akarsz gyereket szülni, sőt ez a normális hozzáállás. Viszont azt meg kell beszélned a barátoddal, hogy őt zavarja-e, ha mondjuk 6 évvel később vállaltok gyereket. Te akkor 27 leszel, vélhetően már több anyai érzelem lesz benned, a párod pedig 34. Szerintem ez nem olyan vészes életkor, mindketten időben vagytok, így mindkettőtöknek jó lehetne.
2014. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Te akkor 27 leszel, vélhetően már több anyai érzelem lesz benned"


Anyai érzelem a gyerek irányába van, nem?

2014. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
6 Szerintem nem, de nincs kedvem lovagolni a szavakon, feltételezem, hogy értetted mire gondoltam...........
2014. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Szaporodási ösztönre, tudom.
2014. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És a 28 éves munkanélküli szívtipró mire szeretne házasodni, meg gyereket csinálni? A férfi nem attól lesz férfi, hogy feláll neki. Ahhoz több kell. Manapság pláne.
2014. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem baj. Sosem baj. Mindenki úgy tesz, ahogy neki jó. Ha még 40 évesen sem akarsz szülni, lelked rajta. Ez nem egy kötelező dolog és aki nem érzi magát késznek a feladatra, az inkább ne is szüljön. Csak az ártatlan gyerek szenvedne.


A pároddal viszont rágjátok át a dolgokat, mert ez elég nagy véleménykülönbözés.


Azzal nem értek egyet hogy a korral jön meg az anyai érzés. Én 21 éves anyuka vagyok, senki sem tart el minket. Egyébként az is dolgozni fog még bőven, aki 21 évesen szül. Hogy 20 vagy 35 évesen maradunk ki X évet a munkából, az teljesen lényegtelen. Az anyagi helyzet sosem fix, egy nap alatt el lehet adósodni. Akkor sincs semmi, ha az egyik fél többet tud beletenni a közösbe. Tulajdonképpen minden gyesen lévő anyukát "eltart" a férje és ez lehetne akár fordítva is. Valakinek otthon KELL maradnia és az nem lesz olyan, mint dolgozni - de ez nem egy örökös állapot. Gyes után az élet és a munka megy tovább. Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy nem a kor számít (mert tökmindegy mikor szülsz, a forgatókönyv ugyanez a 40 éves anyuka ismerőseimnél is), hanem az, hogy meglegyenek az alapok anyagiakban és lélekben a babához. Nem kell 10 millió megtakarítás és betöltött 30. életév.

2014. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!