Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog ítélni a családom, meg...

El fog ítélni a családom, meg az emberek amiért nem akarok gyereket soha?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk egyutt, szoktunk beszélni a terveinkrol, és o sem, meg én sem szeretnénk gyereket a jovoben, persze ez még változhat nála, de nálam nem.. Kicsit félek, hogy majd ezért fog elhagyni majd jó pár év múlva..

Tudom magamról, hogy nem vagyok turelmes típus, és nagyon hamar kitudna akasztani pl a sírásával meg hogy fel kene kelnem ejszaka tobbszor is, plusz szulni se akarnék.. Nem csak azért gondolom így mert fiatal vagyok, hanem mert nem igazán vagyok oda a gyerekekért. Persze vannak aranyosak, meg kisocsem is van akit imadok, de en nem szeretnek gyereket. Nagyon szánalmas, hogy így gondolom? 20éves vagyok.


2014. febr. 27. 15:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha érzed,hogy tényleg nem neked való,akkor ne erőltesd,én is azt mondom.
2014. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Először is, még csak 20 éves vagy, lehet, hogy tíz év múlva máshogy fogsz gondolkozni.

Másodszor pedig ha később is úgy döntesz, hogy nem akarsz babát, ahhoz csakis neked és a leendő férjednek van köze, ha ti ebben egyetértetek, akkor nincs joga senkinek elítélni titeket.

2014. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, mindig lesznek akik ítélkezni fognak. De miért szülnél gyereket csak azért, hogy a világ jó szemmel nézzen rád. Van még időd, lehet,hogy változni fog ez a dolog, és a 20-as éveid végén rájössz, hogy szeretnél gyereket. Semelyik véglet nem ítélendő el. Mert semmivel sem jobb egy nem törődöm anyuka annál, hogy nincs gyereke az embernek.
2014. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
8%
Miattad csökken a magyarság létszáma...
2014. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Biztos, hogy lesz, aki elítél. Ha tényleg nem lesz gyereked, kapsz majd szép beszólásokat. (Egyébként: Ha akarsz, de nem lehet: selejtes vagy. Ha egy van: miért nem szültél többet? Ha több van: minek szültél ennyit?)

Előfordulhat, hogy a párod meggondolja magát, és akar gyereket, akkor elhagyhat.

"hamar kitudna akasztani pl a sírásával meg hogy fel kene kelnem ejszaka tobbszor is, plusz szulni se akarnék" Nehogy azt hidd, hogy minden nő azt hiszi, hogy ezek semmik és ő aztán mindig mindent. De a hormonok csodákra képesek :)

Van egy öcséd, akit imádsz. Na, ebből nem az jön le, hogy nem szereted a gyerekeket. Akkor az öcséd sem imádnád. (És ha jól értem, jópár évvel fiatalabb nálad.)

És 20 évesen nem meglepő a gondolkodásod. Valószínű, hogy később meggondolod magad, de ha nem, akkor nem. Csak a társadalmi megfelelés kényszere miatt ne szülj, mert az nem jó sem neked, sem a gyerekednek.

38/N két gyerekkel (És az elsőt 32 évesen szültem.)

2014. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

5. vagyok

A 4. válaszolód az ékes példa a sötétségre :)

2014. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De csak rád meg a párodra tartozik, vállaltok-e gyereket.
2014. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Az ocsem 6 eves jelenleg, szeretni szeretem persze, de azert neha o is kiborit. :)

Ha látok néha aranyos vagy szép babát, akkor szoktam dícsérni, de nem tudom elképzelni, hogy én bevállaljak egyet a késobbiekben..


Koszonom a válaszokat! Felpontoztalak titeket! :)

2014. febr. 27. 15:55
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Én mélységesen szomorú lennék ,ha pl egy gyermekem lenne és miután ő nem akarna gyermeket emiatt én is lemondani kényszerülnék az unokáról . Bántana ,de nem tudnék mit tenni ...

Egyébként kíváncsi lennék a véleményedre 10 év múlva . Legjobb barátnőm is így vélekedett mint te ,ma már 2 gyermeke van és nagyon boldog !

2014. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
23%

Tehát a magyarság nem azért csökken, mert nem vállalnak elég gyereket az emberek, hanem, mert pont túl sokat.


Oké, tényleg én vagyok a sötét :) Szerencsére te atomfizikus vagy :))

2014. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!