Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért elítélendő...

Szerintetek miért elítélendő az, hogy nem most hanem mondjuk 4-5 év múlva szeretnénk babát?

Figyelt kérdés

Nyáron volt az esküvőnk,így a rokonok,ismerősök és kollégák nagy része már rákérdezett,hogy a babát mikorra tervezzük. Én elmondtam mindenkinek őszintén mik a terveink,amire a 95% azt mondta,hogy ez teljesen normális.

Viszont most hétvégén a férjem szüleinek a barátainál voltunk és ott is szóba került a baba téma. A férjem nem volt ott végig,mert közben a barátaival találkozott,így én kaptam a kérdéseket.

Férjem anyukájának a barátnője megkérdezte tőlem,hogy akkor a babát mikorra tervezzük. Én elkezdtem neki mondani,hogy olyan 4-5 év múlva,mert hogy még fiataloknak érezzük magunkat hozzá,szeretnénk pár évet friss házasként tölteni,utazgatni és lakásra vagy házra gyűjteni. Erre a reakció az volt,hogy ez mekkora hülyeség,hogy ennyit akarunk vele várni meg hogy önzőek vagyunk,hogy csak magunkra gondolunk, meg azt is mondta,hogy hát hogy néz ki,hogy az életünket egy terv szerint csináljuk. Teljesen kiborultam,mert elmondtam,hogy mi hogy tervezzük,persze hozzátettem,hogy ezek csak tervez,aztán lehet már 2 év múlva bele szeretnénk vágni,ki tudja. De teljesen felháborodott azon,amit mondtam,én meg azon,ahogy a nő reagált. Igazából Ő nekünk senki,úgyhogy szerintem semmi köze hozzá,hogy mi mikor érezzük magunkat késznek a gyerekvállalásra. Még ha azt mondom 40 évesen akarnék,akkor még oké, de 30 évesen hol lennék majd öreg hozzá. Ráadásul még lehet szeretnénk addig tanulni is,de ha azt mondtam volna,hogy pl. nem is szeretnénk, szerintem akkor sincsen semmi joga beleszólni és elítélni minket. A csúcs az volt, hogy az anyósom is azt mondta,hogy csak olyan sokára szeretnénk? Nem tudom miért sok az a 4 év,mert ő pont kb 4-5 év múlva fog nyugdíjba menni.

Meg hogy ugye nem az anyagiak miatt nem akarunk még babát?

Csak,hogy tudjátok albérletben lakunk,saját lakásra gyűjtünk és nem igazán szeretnék albérletbe szülni,mert ezt nagyon sok tulaj nem szereti. De 2-3 év múlva már ott fogunk állni szerintem,hogy lakás/ház meglesz,persze hitelt is veszünk fel és utána mikor érezzük jöhet szerintünk a baba.

A férjem sem szeretne most rögtön gyereket,hanem ő is várna vele pont ennyit,mint én,aztán majd úgyis kialakul a dolog.

Meg még azt kérdezte a nő,hogy na és mi van ha most teherbe esnék,mit csinálnék? Mondom neki nyilván megtartanám. De ez megint hülye kérdés volt...

Szóval kiborított a dolog,hogy ezt miért kell sürgetni,majd ha mi úgy érezzük vállalunk babát és kész. Szerintem ez a kettőnk magánügye.


Mit gondoltok erről?

Nálatok volt ilyen a családban?


25/N, 26/F


2014. dec. 2. 13:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező:

1. Teljesen igazad van, hogy albérletbe nem akarsz szülni.


2. Alapesetben én sem gondoltam volna ilyen reakcióra, tehát én sem titkolnám. De ha olyat mond egy számomra kvázi idegen, hogy "ez mekkora hülyeség,hogy ennyit akarunk vele várni meg hogy önzőek vagyunk,hogy csak magunkra gondolunk" stb., akkor alighanem ÜVÖLTENI kezdtem volna. Aztán utólag anyósomat szépen megkérném, hogy ezután kizárólag olyan ismerőseikhez hívjanak, akik normális módon hajlandók velem beszélni.


3. Anyósodra (ld. 4. hsz.):

Vele nem üvöltenék, de azért megmondanám neki, hogy a magunk pénzét, a magunk életét mi fogjuk elrendezni, beosztani. És enyhe mosolyszünet pár hétig.


Párodnak mondtad ezeket? A másodiknál (amikor anyósod beszélt) ő ott volt? Mondd neki, hogy próbálja megértetni anyukájával, hogy ha ebbe bele akar szólni, akkor itt nagyon meg fog romlani a viszony köztetek!

2014. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Még annyit az előzőhöz:

Ezért utálja egyre több ember az efféle személyes kérdéseket.

Mert időnként bele lehet futni ilyen böszmékbe, akik azt is megmondanák, hányszor éljetek egy héten házaséletet.

2014. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es,köszi a válaszodat.


Csak annyi volt,hogy miután eljöttünk,elmondtam a férjemnek is ezeket,amiket mondtak.

Neki sem tetszett a dolog és Ő is velem ért egyet.


Meg azért nem értem Őket,hogy ebbe miért akarnak beleszólni,mikor a mi magánügyünk,meg szerencsére ugyanúgy gondolkozunk ezzel kapcsolatban,hogy még mindketten várnánk. Ha nekünk ez jó,akkor nem értem nekik miért nem.

Persze úgy fogjuk csinálni ahogyan mi gondoljuk,csak az bosszantott,hogy ebbe minek szóénak bele.


Szerencsére az én családom részéről nincs ilyen,mert Ők egyetértenek vele,hogy még ráérünk.

2014. dec. 2. 14:41
 14/16 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy a férjemnek van egy bátyja,akinek már nagyon régóta van barátnője, Ők már amúgy 30-on felül vannak. Inkább Őket kellene kérdezgetni...

Bár náluk egy időben tervben volt,aztán most nagy csend van körülöttük. Szerintem rájöttek,hogy Őket nem lehet annyira nyaggatni már.

2014. dec. 2. 14:43
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy olyan konfrontatív, mint én, egy tipp:

"Mikor akartok gyereket?"

"Amikor a Jóisten ad nekünk!"

Erre nem lehet mit mondani. :-)))

2014. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tudod, ki állna le vele vitázni. Rövidre zárnám: kérdezted, elmondtam, mik a terveink, de a véleményedet tartsd meg magadnak.


Mellesleg kettőtökön kívül senkinek nincs köze hozzá. Én nem buknék ki ilyenen, vannak korlátolt emberek, akiket meghallgatsz bólogatva, különben meg szrsz rá.

2014. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!