Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az mennyire elítélendő, ha...

Az mennyire elítélendő, ha mondjuk egy 18-19, max 20 éves lány terhes?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert így elgondolkodtam és végül is anya is nővéremet 18 vagy 19 évesen szülte, nem tudom, engem meg 40 évesen és azért gondolom másabb úgy felnőnie egy kisgyereknek, hogy fiatalos anyukája van, mint egy idősebbel, akinek már nincs türelme hozzá...legalábbis nekem így volt. És van. És szóval ezért gondoltam azt, hogy ha majd idősebb koromban lesz barátom, meg ugye megfelelő körülymények is a gyerekvállaláshoz, szerintem én minél hamarabb szeretnék egy babát, mert nem akarom, hogy vele is az legyen, mint velem, hogy köztem és anyám közt van egy nagy generációs szakadék és irigykedek másokra, akiknek fiatal szüleik vannak, mert mindent meg tudnak velük beszélni, az én szüleim meg még az őskorban élnek lelkileg...szóval emiatt nem tudok velük semmiről beszélni. A másik meg az, hogy elég kínos, amikor mások lenéznek amiatt, hogy milyen idősek a szüleim, miközben pár osztálytársamnak ilyen harminc-akárhány évesek a szüleik..

Mindegy, szóval a mai világban mennyire nézik le azt, akinek ennyi idősen lesz gyereke?


2012. dec. 15. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Én semennyire nem nézem le, ha a szülei támogatják és nem a minimálbérből élő szülők nyakára szüli, de amiket írtál, azoknak nagy része sztereotípia. Húszéves emberben is ismerek olyat, aki nyugdíjasként viselkedik, meg ötvenesben is fiatalosat. Engem fiatalon vállaltak a szüleim, de lehet, hogy jobb lett volna, ha érettebben teszik.


Azokat a "másokat" meg, akik lenéznek a szüleid miatt, ott kell hagyni a francba, mert jó nagy bunkók. Értelmes emberekkel kell barátkozni. Én sose néztem, melyik ismerősömnek hányévesek a szülei.

2012. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira, amennyire felelősen szülte...

Vagyis ha dolgozol, a pároddal el tudjátok tartani magatokat, a baba is megkap mindent, amire szüksége van, akkor senkinek sincs joga elítélni benneteket.

Tanulni meg akkor is lehet, ha a baba már picit nagyobb, és dolgozni is ugyanúgy lehet mellette továbbra is.

Szóval minden a körülményektől függ.

Mellesleg az emberek nagy része MINDENBEN talál hibát, tehát eleve ne úgy állj hozzá, hogy mások mit fognak szólni.

2012. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb esetben nem a korral van ba, hanem azzal, hogy nehéz ilyen fiatalon megteremteni a megfelelő hátteret.
2012. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem a kor a lényeg, hanem az érettség.

Nem mindegy, hogy szülés után az anyuka odadobja a nagyinak a babát, felkeni a sminket, és megy vissza a discoba, vagy törődik a babával, a férjével el tudják tartani, és tényleg anyai hozzáállással neveli, minden alapvető szükségletet nyújtva.

2012. dec. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

és az mennyire ha valaki 39,40,41 évesen terhes?

semennyire... ki mikor dönt úgy hogy érett az anyaságra (és ha nem tervezetten lesz terhes akkor is készen áll rá valamennyire ha megtartja a babát -értem ez alatt hogy nem adja örökbe hanem felneveli)

van olyan ismerősöm aki most 19 évesen fog férjhez menni és szeretne mihamarabb babát de ez a ritkább. többen vannak azok akik 30-35 évesen is még tologatják a gyerekvállalást mert biztos megélhetést akarnak vagy olyan párt akit megbízható és jó apa lenne.

mindenki más típus, valaki a jég hátán is megél és egyedül kevésből is meri vállalni hogy felneveli a gyereket valaki pedig havi 200000 ft jövedelem mellett is hezitál.

de ettől még nem elítélendő egyik sem

2012. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem elítélendő, csak kockázatos. Egyik gimis osztálytársamnak ez volt az álma, fiatalon gyereket szülni, többet is, nagy család, stb. A barátja ugyanígy gondolkozott, úgyhogy a lány már terhesen érettségizett, aztán össze is házasodtak. Egy évig otthon volt a babával, utána elkezdte az egyetemet, minden a terv szerint alakult.

Aztán kiderült, hogy a gyerek autista. Mivel a férje tartja el őket, nyilván neki kell foglalkozni a gyerekkel, orvostól orvosig vinni, meg mindenféle fejlesztő foglalkozásokra. Persze emiatt nem tudta folytatni az egyetemet, most azt mondja, talán ha nagyobb lesz a gyerek... meg azt is, hogy ha újra kellene csinálnia, először a saját álmait valósítaná meg. Mert ha már gyereked van, akkor ő lesz az első, soha többé te.

Elgondolkodtató. Nem mondom, hogy elítélem, aki korán szül. De tényleg annyi kockázattal jár (amikről az ember nem is álmodik), hogy én biztosan nem teszem, amíg legalább a diplomám nincs a kezemben.

2012. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
18-19 már nem ítélendő el. Régen az volt a normális. Engem is ilyen korban szültek. De azóta megváltozott a világ. Más idők vannak. Vannak, akik ilyen fiatalon belevágnak, de egyre kevesebben. Nem is csoda, ilyen megélhetés mellett. Na, meg a hűtlenség...a mai drogos diszkók/szórakozóhelyek világában kevés hűséges partnert talál az ember, így nehéz kiszűrni, kivel érdemes tervezgetni. Manapság nem ajánlott ilyen fiatalon gyereket vállalni, de túl idősen sem.
2012. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
19 vagyok, és már rég lenne gyerekem, ha úgy működne a világ. szóval nekem még 4, barátomnak 5 év, mire befejezzük a sulit, utána meg még össze is kéne szedni a pénzt az életre, nem csak a semmibe vállalni. tehát attól függetlenül, hogy világéletemben fiatal anyuka akartam lenni, leszek vagy 30 mire eljutok odáig.
2012. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
75%
Én direkt dicsekedtem vele mindig, hogy apukám már nyugdíjas, mert 50 éves volt, amikor megszülettem. Semmi lenéznivaló nincs ebben normális közegben. Persze voltak nézetkülönbségeink, de nem vitáztunk többet, mint mások, azért jól kijöttünk.
2012. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire elítélendő?Semennyire sem az.A saját sorsáról mindenki a maga belátása,ítélőképessége szerint dönt,senkinek nincs joga ebbe beleszólni,ítélkezni más felett.Van,aki már ilyen fiatal korban éretten gondolkodik,van,aki még harmincévesen is felelőtlen és link.Viszont mindkét esetben azt mondhatjuk:az Ő élete,az Ő döntése.
2012. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!