Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert latja sok ember az...

Miert latja sok ember az elete ertelmet a gyerekvallalasban?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt hogy csak a gyerek az elso. Ha elvalik a par a nonek,ferfinak a gyerek legyen az elso, sokan azt irjak hogy ne is ismerkedjen szinte. Nem lehet szerelmes mert o apa anya. Vagy ha a hazaspar nem egyezik meg a gyerekszamban jonnek ezzel a kenyelem cimu nevetseges dologgal. Miert nem elhet a szulo tarsasagi eletet a gyerek nelkul? Miert baj aki realisan eldonti mennyi gyereket tud nevelni? Egy felnott embernek ne legyen maganelete mert o apa,anya lett?
2014. dec. 2. 15:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Sokan emberként nem találják meg a helyüket. Nincs semmi ambíciójuk, álmuk, vágyunk, céljuk. Nem tudnak magukkal mit kezdeni, úgyhogy gyorsan csinálnak néhány gyereket, és az értelmet ad az életüknek. Ettől értékesnek érzik magukat.. És persze úgy érzik, hogy elég joguk van beleszólni mások életébe, csak mert ők letettek annyit, hogy szültek. Isteni szintre emelik magukat, és természetes, hogy minden halandónak hozzájuk kellene hasonlítani: vagyis ne legyenek nekik sem egyéb céljai, mint anyának lenni. Szerencsére csak egy elég szűk (de annál hangosabb) réteg ilyen, de ő aztán tényleg szánalmasak.
2014. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Az élet értelme a reprodukció. Ez nem vita tárgya. A kérdésed kifejtése pedig teljesen más. Azért, mert valakik gyereket vállalnak, nem következik belőle, hogy megszűnnek férfinek és nőnek létezni.
2014. dec. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
1%
Kérdező neked van gyermeked?
2014. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
1%
Gondolom nincs neki
2014. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Miért számít van e gyereke? Attól még érdekelhetik az ezzel a témával kapcsolatos kérdések!

És most nehogy azzal jöjjön valaki hogy csak azér értheti meg az értelmét akinek van.. Szánalmas..

2014. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván nem sikerült értelmezni pár embernek a kérdést. Nem vonta kétségbe hogy van értelem a gyerekvállalásban. Kérdező arra kiváncsi valakinek miért ez az egyetlen értelme.
2014. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez inkább csak a nőkkel szemben elvárás, hogy ne is legyen más életcéljuk, egész életükben a családért kell élniük és meghalniuk. Eleve elvárás, hogy egy nő akarjon és szüljön gyereket, de a gondjával egyedül kell maradnia. Ha (még) nem akar gyereket, de mondjuk sikeres a hivatásában, akkor rögtön karrierista. Ha otthon van a gyerekkel, akkor ingyenélő, aki a férje vérverejtékkel megkeresett pénzét szórja könnyelműen. Ha a szülés, szoptatás következtében mondjuk kövér marad, netán maradandó károsodást szenved a szüléskor, meg a gyerek mellett nem (mindig) tip-top külsejű, akkor azért szólják meg, mert "elanyukásodott", és "ne csodálkozzon, ha a férje már nem kívánja és más nő után néz". Ha viszont ad magára, eljár edzeni, fodrászhoz, kozmetikushoz stb., akkor meg az a baj, mert miért nem a gyerekével foglalkozik/rá költené inkább azt a pénzt, minek az ilyennek gyerek stb. Ha egy anyuka netán gyerek mellett el mer menni néhanapján szórakozni, ne adj' Isten még ismerkedik is -- mondjuk, miután elvesztette a párját... --, akkor aztán rögtön világ k***jának van elmondva.

Ha férfiakról van szó, ezek egyike sem probléma, ők "hadd éljenek", "természetes, hogy a családi gondok elől elmenekülnek", "ennyi igazán jár nekik" és még sorolhatnám...

Ezeket a dolgokat nem én találom ki, elég csak az itteni kérdéseket és válaszokat olvasni, rendkívül tanulságosak.


Mindezektől függetlenül szerintem ha valakinek a gyereke az "élete", és annak az egyetlen értelme, az már régen rossz. Az ilyen szülők szokták betegesen magukhoz láncolni a gyereküket még felnőtt korukban is, mert rettegnek attól, hogy elveszítik -- hiszen ő ugye az egyetlen értelme az életüknek. Természetesen az így felnőtt gyerekeknek esélyük nincs normális felnőtté válniuk (vagy legfeljebb irreálisan nagy erőfeszítések és iszonyatos küzdelmek árán, amik fel is emésztik az ember életét), így ha nekik is lesz gyerekük, a probléma csak adódik tovább...

2014. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem es nem azert mert fiatal vagyok hozza,hanem azert mert akkor vallalok,amikor megjon az erzes. De nem ertem hogy jon ez ide? Nem a gyerekvallalas ellen szoltam csak nem ertem azokat az allitasokat amiket a bevezetoben irtam.
2014. dec. 2. 16:04
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem olyan sok ilyen ember van, de tényleg létező jelenség. Normális, lelkileg ép, kiegyensúlyozott ember szerintem több olyan dolgot is fel tud sorolni, amiért érdemes élnie. Persze, akinek van gyereke, annak az élete egyik fő céljává válik, hogy felnevelje.


De az már szerintem beteges, ha az emberi élet, lét egyetlen céljának a gyereknemzést tartják és minden más, mindenki más értelmét, vagy legalábbis fontosságát veszti körülöttük.

Az ilyen emberek omlanak aztán össze, ha a gyerekek kirepülnek, messzire kerülnek, esetleg nem érkezik meg soha a várva várt unoka, mert az életük értelmetlenné válik, többet nem tudnak mit kezdeni vele.

2014. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Mert ma a médiában ezt sulykolják beléjük. Ha van gyerek, akkor CSAK azzal szabad törődni, különben lelki beteg lesz. Sok nő ezt komolyan veszi, és ő rokkan bele a gyereknevelésbe. Ez pedig sokszor a házasság rovására megy.
2014. dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!