Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szomszédomban élô srác (18)...

A szomszédomban élô srác (18) édesapja meghalt mit mondjak neki h ne tünjek érzéketlennek?

Figyelt kérdés
Kiskorunkban sokat játszottunk együtt aztán eltávolodtunk egymástól. Pár hónapja heti rendszereséggel megyünk egy busszal suliba. Jól megértjük egymást. De nem mondanám ezt olyan szoros kapcsolatnak. Apja régota beteg volt a szìvével voltak gondjai. S most h meghalt nem tudom h mit mondhatnék neki. Egy sima részvétem nekem inkább fájdalmat okozna mint lelkitámaszt. Mit mondjak neki? Mégis az apja volt szóval vmi mégis kellene vagy semmit ne mondjak meg se említsem?19/L

2014. dec. 2. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy nagyon sajnálod, ami az apukájával történt, és ha bármiben tudsz segíteni, nyugodtan hívjon.
2014. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd őszinte részvétem apukád halála miatt. Ilyenkor úgysem lehet semmi vigasztalót mondani, ha meg úgy teszünk, mintha nem tudnánk, az is ciki. Meglátod, hogy reagál, ha nem akar róla beszélni, akkor hagyod a témát, ha igen, akkor elbeszélgetsz vele.
2014. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. A buszon semmilyen formában ne hozd fel a témát.

Szerintem inkább semmit ne mondj neki. Nekem 16 éves koromban halt meg Apukám, és szinte kerültem az embereket, nehogy szóba hozzák.

2014. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem mondasz semmit, tapintatlanságnak tűnhet, ha meg hosszasan sajnálkozol, azzal még jobban feltépheted a sebeket.

Ha nem igazán tartottátok a kapcsolatot, ne tolakodóan próbálj neki lelki támaszt nyújtani, nem biztos, hogy igényli tőled, vannak, akik ilyenkor inkább csak a legközelebbi családtagokat szeretik maguk mellett, vagy inkább vannak egyedül.


Nyilváníts részvétet és ajánld fel, hogy ha valamiben segíthetsz, csak hívjon. Aztán majd látod, hogy reagál, túl sokáig ne zavard.

2014. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy sajnálod, és bármire szüksége lenne, hívjon.


Ennyi, nem kell túlragozni.

2014. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A "Részvétem" szerintem is túl begyakorlott szöveg. Annyit mondanék neki, hogy "Sajnálom, ami történt, nem ismertem jól apukádat, de nagyon kedves embernek tűnt." Segítségért valószínűleg másokhoz fog fordulni, ha felkínálod neki, az is csak udvariasság. Viszont azt nyugodtan hozzáteheted, hogyha társaságra vágyna valamikor, csak szóljon nyugodtan, szívesen meghallgatod/elkíséred bárhova. Különösen karácsony előtt lehet ez nagyon nehéz neki:( Én is ilyenkor veszítettem el valakit.. szegény, nagyon sajnálom.
2014. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :)
2014. dec. 2. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!