Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi kalóriát...

Szerintetek mennyi kalóriát eszik egy ÁTLAGOS magyar ember?

Figyelt kérdés

Most nem azokra gondolok, akik tudatosan étkeznek, hanem egy átlagos magyar emberre, akit nem érdekelnek a kalóriák, a zsírmennyiségek, és a szénhidrátok. Mostanság ezen gondolkodom, ülök a suliban és az osztálytársaim van, hogy képesek betolni egy szünet alatt majdnem annyi kalória mennyiséget, amit én fél-egy napig eszem.

Ez az elképzelésem: Otthon reggeliznek, kenyeres dolgokat, a suliba vesznek 4-5 kiflit vagy zsömlét, rá mindenféle felvágottat, ömlesztett sajtot, margarint, stb. Vagy ha több pénzük van tipikus kaja még a péksütemény. Elég gyakran nassolnak, csipszet, csokit, mogyorót, szotyit, ilyesmit. isszák a cukros üdítőket, ice teákat, kólát, amikor hazamennek biztos betolnak 1-2 tányér főtt kaját, rántott húst, krumplit, tésztát, ilyesmit, amit épp anyu csinált. aztán délután is zabálnak valami nasi félét, vacsorára meg mehet kenyér, vagy valami zsíros. ezt nem csak az osztálytársaimon vettem észre, hanem úgy átlagosan az embereken, de mindig suliban a szünetekben borzadok el, hogy ők már megehettek vagy 1500 kalóriát és még csak délelőtt fél 11 van. Hétvégén pedig jön az alkoholbeöntés a sok kaja után... Szerintetek mennyit eszik egy átlag magyar ember? Egyébként nem szoktam senkit sem piszkálni mennyit eszik, nem az én dolgom, csak magamban borzadok el és rossz nézni.


2014. szept. 21. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl sokat. Legalábbis a körülöttem élő emberek röhejesen keveset esznek. Általános étrend:

reggeli: nincs

délelőtti: valami péksüti/random szendvics

délben: valami véletlenszerű kaja, általában a nap egyetlen húsfogyasztásával, rengeteg ch-val

délután: semmi, esetleg kis gyümölcs

este: kenyér felvágottal


Aztán csodálkozunk, hogy a tinilányok 30-40%-a elhízott, a vékonyak meg skinny fat alakúak.

2014. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4-5 kiflit szerintem senki nem tol be. Két szendvics, menzai kaja, délután péksüti, este még egy szendvics + nass szerintem reális. Tény hogy ez alaphangon is 2000kcal.
2014. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát pedig az osztálytársaim simán megesznek 4 kiflit.
2014. szept. 21. 15:50
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl egyik osztálytársam

Reggeli 2 kakaós csiga, tejeskávé-büféből vett

11 felé 2 baconos kifli-tesco van a közelben

suliból mikor megyünk haza 1-2 csokit vesz

haza megy kajál főtt ételt

kis nasi utána

vacsora szendvics, később egy kis gyümölcs

2014. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, elég sokan esznek sokat kis hazánkban... Van, aki roppant gyakran süt, márpedig sok süti ilyen végy 80 deka cukrot és 50 deka vajat típusú, ami még többfős családban se semmi. S néztem már, miben mennyi kalória van, elég könnyen összejön párezer.


Érdekelne a helyes válasz :)

A párom éhség elverése céljából eszik, persze élvezetes dolgokat, de nem nassolgat unalmában, az tuti. 65 kiló és 2500 kalóriát visz be. Ez szerintem elég szolid, de azért nem kifejezetten fogyókúrás egy nem izmos ember számára.


Én azon ámulok el, amikor valaki képes 1500 kalóriát vagy kevesebbet enni. Néha nekem is összejön (de ahhoz kegyetlenül zsírosan kell ennem, különben éhes vagyok), de akkor másnap azért jó eséllyel bepótolom :)

2014. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Átlagos felnőtt emberek szerintem olyan 3-4000 között esznek egy nap. Érdekes válaszokat olvastam, nyilván sokan még nagyon fiatalok vagytok. Néztetek már szét egy átlag szupermarketben, kinek mi van a bevásárlókocsijában? Tejtermékek tömkelege, sok pékárú. Talán egy kevéske hús, felvágott. Édesség (csoki, túrórudi, gumicukor). Ezt durrantják a gyerekeknek, hogy jó egészségben legyenek. Szép jövőnek nézünk elébe. :)
2014. szept. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem ez a tapasztalatom. A legtöbb ember, akit ismerek, keveset eszik, csak a fehérje- és zsírbevitele a ch-bevitel töredéke.
2014. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nemtom átlagos vagyok -e mert vékony vagyok és szálkás, de én sztem olyan 1800-1900 kcalt, de nem számolom. ja és ketogén, szóval ennek nagy része zsír, kb 50-70g fehérje és 30g alatti szénhidrát
2014. szept. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja és fiú vagyok.
2014. szept. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Túl sokat, de nem is azzal van a probléma, hanem hogy mit. Anyám például mindig siránkozik hogy folyton hízik, pedig keveset eszik, és mindig éhes. Nem kellene ezen csodálkoznia, ha csak és kizárólag péksüteményeken él. Nem eszik ki tudja hány éve normális ebédet, nehogy tovább hízzon, és nem érti meg hiába mondok neki bármit.


Az én osztálytársaim is rengeteget zabálnak. Ma például egyik lány(nem épp vékony) 2 pizzás kiflit, egy kakaós csigát és a vasárnapi megmaradt sütit hozta így tízóraira. Nehéz megérteni őt is. Utálja agát, utál a tükörbe nézni, de igazából ezekről a dolgokról nem olyan nehéz lemondani önmaga boldogságáért.

2014. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!