Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne ez Nektek a párotokt...

Hogy esne ez Nektek a párotoktól/férjetektől?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebben a helyzetben, csak eszembejutott ez a kérdés.

Tegyük fel, hogy szülésnél komplikáció adódik és hirtelen választani kell, hogy vagy te, vagy a baba éli túl, és a párotok a kritikus helyzetben a babát választja. Végül mindketten túlélitek, de te megtudod, hogy a párod kit választott volna. Hogy viszonyulnátok hozzá ezek után?

(Tudom ilyen szerencsére manapság már nem történik.)


2014. dec. 6. 20:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
25%
Tévedsz. Ritkán, de történik. Nem lehetne neki felróni.
2014. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
En ugy tudom ilyen esetben az anyat mentik nem valasztas kerdese. De ha elmeletileg ezt valasztana rosszul esne hogy ennyit jelentek neki.
2014. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen esetben mindig az orvosa dönt: és mindig az anyát menti ( a párnak/férjnek nincs szavazati joga )
2014. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
39%
Az eszemmel azt mondom, nem haragudnék. De a lelki rész azért más.
2014. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
Mindig az anyát mentik ebben az esetben, legalábbis ebben az országban. Az, hogy a dél-amerikai sorozatokban ezt rendre eljátsszák, ahol könnyek között mindig a babát választja az asszony, az csak egy dolog, azt nem tudhatjuk, hogy a valós életben valóban hagynak-e választási lehetőséget, vagy ott is automatice az anya életét mentik.
2014. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
43%
Én természetesnek venném, hogy a kicsit választja. Viszont beszéltünk erről akkor, amikor szülés után majdnem meghaltam (nem kellett választani, csak én voltam veszélyben) hogy ha mégis ilyen lenne a köv. babánál, akkor ő engem mondana, ez az ő választása. Remélem, nem lesz ilyen.
2014. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%

Én már mondtam a férjemnek,hogy ha választania kéne bármikor ilyen helyzetben a lányomat válassza ha én nem választhatok! (tudom,hogy fordítva döntene)

38hkm

2014. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
77%
Hát, én lehetetlen, hogy ilyen helyzetbe kerüljek, de ha valahogy mégis metörténne, nekem nagyon rosszul esne. Nem azért, mert nem szeretném, hogy éljen a babám, de akaratlanul is eszembe jutna, hogy csak arra kellek a férjemnek, hogy gyereket szüljek. Önkéntelenül is ez lenne az első gondolatom... Nem igazán tudnám mással magyarázni, hogy a még meg sem született babához jobban kötődik, mint hozzám, akivel éveket töltött. Tudom, önzőség, lehet lepontozni érte.
2014. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen választási lehetőség nincs, az orvos dönt és végső esetben automatikusan az anyát mentik meg, nem az apa dönti el.

Úgyhogy én inkább azt választanám, hogy vigyenek el az ufók és gyógyítsanak meg mindkettőnket, ez is annyira valószerű, mint a kérdés.

2014. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%
Ezekután azonnal elválnának az útjaink. Ilyen esetben az orvos egyébként automatikusan az anyát menti, mert gyerek lehet még 100. A férjnek nincs joga a két élet között választania, ez 100 éve volt utoljára úgy. Alapesetben persze mindkettejük életét igyekeznek megmenteni, de ha ez nem megy, akkor az anyáét.
2014. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!