Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen a szüleim 50 és 56...

20 évesen a szüleim 50 és 56 évesek? A generációs különbséget nagyon megérzem.

Figyelt kérdés
Nagymamáim is már meghaltak, testvérem sincs, néhány ismerősömnek meg olyan népes családja van, még déd nagymama is él. :( Apám testvére meghalt 44 évesen, anyámnak van 1 testvére, e összevesztek. 2 unokatestvérem van /29 évesek, szóval még jól is kijönnék velük/( mivel apám testvérének nem volt gyereke), nekik már van gyerekük, szívesen átmennék hozzájuk, de amíg ki nem békülnek szüleim velük, addig lehetetlen :( Karácsonykor sem megyünk sehova (nincs kihez), ezért most barátommal fogom tölteni ezt az időszakot.
2014. dec. 7. 11:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%

10#

Ez most nagyon gonosz és sértő volt. Nem vagyok buta. Azért, mert màs a véleményem?

Örülök, hogy neked más akkor a kapcsolatod az apáddal, hogy nem így élted/éled meg a dolgokat.

Sajnálom, hogy nem jön a baba, remélem sikerülni fog.

Nem akartam senkit megbántani, nem azokra gondoltam, akiknek nem sikerül. Csak a környezetemben is van pár "karrierista" anya, akik inkább nem mondom el, hogy mit csinálnak a gyerekeikkel...

Az utolsó mondatoddal kicsit megbántottál, és el kell, hogy keserítselek, mert idővel én is tervezek szaporodni. Mèg ha "buta" is vagyok.

Ès kérlek másokhoz ne vagdoss ismeretlenül ilyen mondatokat, főleg ha ők sem tàmadtak rád.

Ha más a véleményed, azt nagyon szépen el lehet mondani, meg lehet indokolni. :)

2014. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Anyum 33 éves volt ,apum 36 mikor születtem .. mindkettőjüknek 2. házassága volt .Testvérem nem lett .Szüleim (főleg anyu) nagyon jó fejek ... sosem éreztem a generációs különbséget ,anyuék mindig haladtak a korral .. a mai napig is .A rokonságunk nagy volt ,de a karácsonyt ennek ellenére mindig hármasban ünnepeltük ,karácsony második napján mentünk át mamámékhoz . Elvoltunk ,nekünk így volt jó . Ma már nekem is családom van ,9 éves gyermekem .Szintén szűk körben karácsonyozunk ,így hármasban . Anyuhoz 25.-én utazunk . Igazából nem értem kérdező ,mi a problémád ??? Azokkal leszel akik a legfontosabbak ... hova kell ennél több ??? 33/N
2014. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy nincs nagy családod, az égvilágon semmiféle köze nincs ahhoz, hogy a szüleid fiatalon vagy idősebben vállaltak téged!


Nem értem, hogy minek idekeverni a "generációs különbséget". Ráadásul azt se tudod, mit jelent.

2014. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

4-es és 11-es. 10-es vagyok. Igazad van, a buta miatt elnézést kérek, valóban ehhez nem volt jogom. Viszont nem gondolom, az sem volt szép, ha valakire ismeretlenül azt mondod, hogy így jár, ha halogatja a gyerekvállalást. Szerintem ez is csúnya dolog, mert nem tudhatod, hogy mi áll a háttérben. Ne alkoss véleményt egy olyan dologról, aminek nem tudod az okát. Itt már egy meglévő dologról van szó. És még egyszer elnézést a stílusért, csak egy fájó pontra tapintottál rá, és tudom, nem szabad magamra venni, de sajnos ilyenkor nem érzem túl jól magam :( Nem a te hibád :)

Szép napot az eső ellenére :) :) <3

2014. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

A generációs különbséget azért érzed, mert - most biztos nagyon újat mondok! - különböző generációhoz tartoztok. Ez a normális. Az én szüleim 21-22 évesen vállaltak engem és a nagyszüleim se voltak idős szülők, mégsem él már egyik nagyszülőm se, ez nem ettől függ.

Ez csak a mai, öregedni nem akaró anyukák mániája, hogy "én a legjobb barátnője akarok lenni a lányomnak". Barátnője valószínűleg van már elég, de egy anyára is szüksége van.

2014. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem a korkülönbségen múlik, hogy milyen a kapcsolata a szülőnek a gyerekkel. 22 éves vagyok, mindkét szülőm 58 éves és mindig közel voltunk egymáshoz, szerettünk egymás társaságában lenni, sok mindent meg tudtunk beszélni. De ehhez az kellett, hogy ők olyanok legyenek, amilyenek. Attól függetlenül, hogy "idősek" (iskolás koromban nekem volt az osztálytársaim közül a legidősebbek a szüleim, most már azért nem ez a divat) mindig szabadgondolkodásúak voltak, az új dolgokkal igyekeztek megismerkedni, megbarátkozni, nem vaskalaposak és "bezzeg az én időmben..." típusúak. Anyukám olyan, mintha csak 20 év lenne köztünk, simán eljön velem moziba, érdeklik a dolgaim, tényleg bármivel fordulhatok hozzá. Apukám pedig szerintem igazán sose nőtt fel, egy poénkodó, laza szülő, többször találkoztam már a diákjaival (középiskolában tanít), akik mondták nekem, hogy bárcsak olyan apjuk lenne, mint az enyém, mert nagyon bírják, kb. csak az ő órái miatt járnak be. Ugyanakkor van olyan barátnőm, akinek az anyja 20-as évei elején szülte, még sincs semmilyen szoros kapcsolat az anyjával, 18 évesen elköltözött a barátjához és jó ha évente kétszer beszél vele. Szóval szerintem ez nagyon nem korfüggő.
2014. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik, hogy mennyi korkülönbség van közted és a szüleid között. Én 21 éves vagyok, anyukám 58, apukám 53. Nagyon jól kijövünk, fiatalos szüleim vannak, 10 évet letagadhatnának. Szeretnek társaságba járni, vendégeket hívni, utazgatni a világban, vásárolgatni és jól öltözködni. Nagyszüleim (maradjon is sokáig így) még élnek, leszámítva az egyik papámat, idősebbik nagymamám 87 éves.

Lehet megkeseredett, unalmas, veszekedős egy fiatalabb szülő is, úgyhogy nálatok sem a generációs különbség a legfőbb probléma.

2014. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
25%

Amikor a mi gyerekünk 20 volt, mi 42 évesek voltunk,fiatalon házasodtunk, és fiatal szülők is vagyunk,még mindig.

Másabbak vagyunk,mint az 50 felettiek, de szerintem ez nem lehet olyan nagy baj.itt inkább a kis rokonságot hiányolod.

Elhiszem, de gondolj arra, hogy sok ember közt is lehet magányos az ember...pláne,hogy ha a rokonok olyanok, hogy nem jössz ki velük...

2014. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
A generációs különbség és az idiotizmus nem ugyanaz. A szüleid nem azért vitáznak a rokonsággal, mert idősebbek a korosztályod szüleinél, hanem mert ilyen a természetük. Én szintén 20 vagyok, anyám 60 éves, apám 72. És soha nem éreztem, hogy ez a generációs különbség gondot okozna. A szüleim remek emberek, nálunk mindig jó volt a kapcsolat a rokonsággal. Az utolsó nagyszülőm idén halt meg, de soha nem jutna eszembe a szüleimet hibáztatni azért, mert idősebbek és így nem ismerhettem a dédnagyszüleimet... Helyette ismerhetek két fantasztikus szülőt akiktől rengeteget tanulhattam, hisz jóval nagyobb élettapasztalattal rendelkeznek, mint egy 40 éves szülő. Karácsonykor mi sem megyünk sehova, hozzánk jön mindenki, összesen leszünk kb. harmincan. És ahogy elnézem ezen az oldalon is illetve a környezetemben is, a szüleim sokkal nyitottabbak és engedékenyebbek, mint egy 35-40-es szülő. Én mindenhova eljárhattam, míg az osztálytársaim gimiben otthon ültek, mert nem engedték őket. Lehetett barátom, imádták eddig az összes pasim, nem puskával üldözték el. Beszélhettem velük a szexről, nem tettek úgy, mintha ez bűntény volna, stb. Én hálás vagyok, hogy ilyen szülőket kaptam, akárhány évesek is.
2014. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van generációs különbség, nem 10 évesek voltak mikor csináltak.


Semmi extra, talán 3-4 évet csúsztak max, szinte semmi ilyen életkorban.

2014. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!