Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy pszichiátr...

Mit lehet tenni egy pszichiátriára járó, őrjöngő anyós-anya ellen?

Figyelt kérdés
Tőmondatokban felvázolva a helyzetet:Párom édesanyja régóta megkeseríti az életünket.Nyugdíjas, egész nap cigizik( napi 3 doboz), ez ad értelmet a napjának.Tél van,fatüzelés van nálunk, ez melegíti a házat be nagyon jól.Azonban az anyós 5 percenként kimegy,sarkig kinyitja az ajtót,kiszellőztet,hogy nehogy meleg legyen,ha bezárjuk az ajtót,az ablakon cigizik,és kinyitja ránk az ajtót,hogy szívjuk mi is.Mi etetjük,mindent mi veszünk amit használ,mert a nyugdíja egy az egyben cigire megy. Ahol tud pazarol,mindenből a minőséget kéri, banánt eszik kilószámra,kekszeket és túrórudikat,de fel van háborodva,ha a rezsibe megkérjük szálljon bele.Ez önmagában elég idegesítő,ezt fokozza azzal,ha dolgozunk,ő van otthon,ő tüzel, reggel hordunk be fát neki,de néha ki kell mennie,ha elfogy.A fa felsérti a bőrét,vagy a hóban elesik,amíg cigizik,azt mondja mi verjük.Tegnap már rendőrséget hívatott,persze kinevették,amikor egy alkapart pattanás volt neki a verés nyoma.Ma bevitette magát a kórházba, hogy megverte párom, persze 2 óra múlva hazahozták,és semmi baja. Sosincs pénze,állandóan kéreget a szomszédból, és meg is lop minket. 3 hétig a pszichiátriára beutalták,de mióta hazajött még rosszabb. Állandóan kiabál,kijelentette mostantól itt ő parancsol.Fele ház az övé,párom már megvette az édesapja után járó részt a testvérétől. Engem is elszid mindennek,holott én mosok,főzök,takarítok, szinte már hülyének néz,mindent velem csináltat,mégis megkapom,hogy fogjam be a pofámat. Mit lehet tenni? Szó szerint gyűlöletet érzek iránta,a párom is,sehol sincs már benne az anyja iránti tisztelet.Ezek után ez nem is csoda,és nem hiszem,hogy normális amiket művel,még ha ő is szülte meg. Kezdünk belebolondulni,holott mi vagyunk a 100%-os eltartók, és még mi húzzúk meg magunkat,mert ő a helyi kiskirály? Otthonba persze nem megy,mert mondtuk,eladjuk a házat,nekünk nem kell,ne higgye arra megyünk.De van a házon hitel,az ő nevén,még itthagyni sem lehet,mert a házat akkor elárverezik,és szinte semmi nem marad abból,amit mi szépen rendbe tettünk. A másik fia teljes mértékben hallani sem akar róla,5 éve nem hajlandó megnézni,érthető miért.Lehet bármilyen jogi lépést,vagy akármit tenni?Mert ezt sokáig nem bírjuk.
2010. jan. 31. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már beutaltatták pszichiátriára, szerintem el kell menni az orvoshoz és megmondni, hogy nem normális dolgokat csinál. A nagyim is így kezdte és a háziorvosa nyugtatot írt fel, amitől csak stagnált nem volt ereje semmihez. Persze nálla később kiderült, hogy komolyabb gond van. Hallucinált és már veszélyes volt mindenkire nézve így otthonba került egy nagyon jó helyre. Alzheimer kórt diagnosztizáltak nálla még járni is elfelejtett. De elvileg pzsichiátriára be lehetne utaltatni hosszabb időre vagy egy szanatóriumba.
2010. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg gyámság alá venni, beszámíthatatlannak nyilvánítani. Ahogy leírjátok az állapotát, nem lesz nehéz.
2010. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ő szed nyugtatókat régóta,de már az sem használ, és az otthonról hallani sem akar,mert ez az ő háza,menjünk el mi,bár akkor nem tudom ki fog számlákat fizetni.Holnap megyünk az orvosához,hátha őtud jogi lépéseket tenni.
2010. jan. 31. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyós sajnos beteg, szerintem azt se nagyon tudja, mit csinál vagy miért. Orvos tud nektek segíteni.
2010. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mit csinálna, ha egyszer kizárnátok?
2010. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha kizárnánk, kiabál segítségért,és a szomszédokba futkozna. Sajnos az orvosok is csak terápiákra tudják küldeni,hogy addig se legyen velünk,de megtagadja a pszichiátriai kezelést.Azt mondják,minden törvény az anyát védi, azt tanácsolták költözzünk el. Persze ez számunkra felháborító,hogy mindent mi fizetünk,mi csinálunk már 8 éve,és most mi menjünk el, mindent hátrahagyva.Eddig ki akart engem tiltatni,hogy miattam van minden, mostmár azt mondja milyen szépen megleszünk...hát ebből is látni, hogy egyáltalán nem tiszta.
2010. febr. 3. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!