Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elviheti anyós a vendégek...

Elviheti anyós a vendégek előtt mutogatni a 10 hós babát, anya-apa látóterén kívül? Vagy hány hós kortól viheti el?

Figyelt kérdés
Alig ismeri, jó, ha 5-10 percre látja 1-2-3 hetente, akkor sem nagyon foglalkozik vele. A vendégek előtt persze "villogna". Most hagyjuk ezt a részét, a lényeg, hogy a babának mégis jó, ha megismeri a nagyit, ezért eltiltani nem akarom. Viszont alig hogy megkapja a kezemből, eltűnik a látótérből vele, és úgy látom, a kislányomat megviseli, sírásra görbül a szája. Erőlteti a figyelme elterelésével, de nem használ. (Amúgy egyedül tudom hagyni 5-10 percre a járókában.) Akkor most jó ha engedem vagy nem? Ha nem, mikortól hagyjam?
2009. júl. 29. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

18 éves korától.


Ezt neked kell eldönteni, nevelheted burokban is és eltílthatod az anyádtól is, mert néha ott is sír a kezében, söt az iskolába sem kell engedned mert ott lehet belerugnak a többi gyerekek.

Ezt neked kell eldönteni. van olyan ember akire a gyerekemet soha nem bíznám, pedig nem sír a kezében, és pl a sógornömnél sokszor visít, de rá bármikor rábízom.

2009. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Olyan mintha én írtam volna a kérdést. Én megmondtam neki, hogy akkor villogjon mások előtt, ha majd ő maga is foglalkozik vele. Sajnos a helyzet ezután sem változott. Én nem bízom rá, 5 percre sem. És szerintem a burokban nevelésnek semmi köze ehhez.
2009. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek a 2. válaszolóval.

Még nagyon pici a baba ahhoz,hogy anyós minden szó nélkül elvigye a látótérből.Ha meg eddig sem foglalkozott vele...

Nekem anyum akarta megmondani,hogy mi legyen a baba neve,egyértelműen kijelentette,hogy amit mi választottunk,az nem szép.Ahogy magamat ismerem,én ezt a helyedben nem hagynám.Vigye,de ha látja,hogy a baba nem szereti,akkor minek erőlteti?

2009. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
szia.Az első válaszólónak inkább hallgatni kelett volna.kioktatásra itt nincs szükség,azt tedd a családoddal.Én odaadnám,de csak akkor ha tudom,hogy a testi épsége nincs veszélyben.nem biztos,hogy sírni fog,lehet,hogy még élvezi is a más helyzetet.De ha sír nála akkor én nem szívesen bízom másra,főleg ha az illető nem tud mit kezdeni a sírással.mert ha modjuk megtudja nyugtatni akkor okés.én legalábbis igy csinálom.a borokba nevelés meg nem itt kezdődik.
2009. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

ezt Te döntöd el, nincs rá semmilyen törvény, vagy ilyesmi :)

ha sír a baba, én pár perc után visszakérném.

utálom az ilyen felvágós-rokonok előtt villogós izét :)

2009. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek a második válaszolóval.

Az enyém se foglalkozik vele, soha nem jön hozzánk/már nem is akarom/, de máshol villogna...na nem-nem, ha egyébként magasról lesz@r bennünket, akkor nem kell vinnie sehová.Én a helyedben nem hagynám,majd ha nagyobb lesz és megérti.

2009. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Burokban nevelés - nem ettől tartok. Van egy olyan körülmény, amit nem emeltem ki: hogy mi külföldön élünk, és mivel nem sok ismerősünk van (nem térek ki rá, miért), nem mindegy, hogy milyen gyakran hallja ezt a nyelvet!

Azt hagyjuk, hogy milyen dolog, ez a csak mások előtt villogni - ennyire képes, már megszoktam a jellemét, nem erről kérek véleményt. (De a kérdésbe bele kellett írnom, mert ez nem mindegy abból a szempontból, amire a választ keresem.)

Ha az érzéseimre hagyatkozom, messze futnék tőle :)), de nem tudom, hogy ez csak "anyai védelem, ösztön" miatti túlzás-e. Az eszemmel tudom, hogy akármilyen is, joga van a gyerekemmel kapcsolatban lenni. Testi épségét nem veszélyezteti természetesen, csak ilyen "én-ember", nem azt nézi, mi jó a gyereknek.

2009. júl. 31. 14:13
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem magyar emberrel gyakorlatilag eddig nem is találkoztunk anélkül, hogy anyós ott lenne. Mivel együtt laktunk eddig (pár éve keressük a megoldást a költözésre), még a rokonaival csak úgy találkoztunk, ha anyós is ott volt.

Szomszédok idősek, egyik süketnéma pár, ill. szociálisan segítségre szorulókat átmenetileg nevelő család. Ebben a kis faluban valahogy nincs kapcsolat a családok között. Férjem baráti köre rég elköltözött, nekem nem alakult itt ki. Tehát szinte senkit sem hall ezen a nyelven anyóson kívül! A rokonok csak alkalomszerűen jönnek, őket ez a dolog nem érdekli (saját dolgaikkal foglalkoznak az emberek).

2009. júl. 31. 14:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
12 évig laktunk együtt anyósommal. Csupa ego egy nő. Nekem az a véleményem, még ha megsértődik is,hogy mindig a gyermek érdekeit kell szem előtt tartani, ha ő nem szívesen van vele, semmi szín alatt nem szabad erőltetni. Menjetek ti is vele, vagy jöjjenek oda megnézni a babát, de ne szakítsa ki a neki a legnagyobb biztonságot jelentő helyről. Arról nem is beszélve, hogy nem egy mutogatni való dísztárgy, hanem egy élő érző kisemberke.
2009. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Csakhogy ő nem ismeri el, hogy nem szívesen van vele! Ez csak a hétköznapokon derül ki: amikor egyedül vagyok vele, és elkelne a segítség, senki felém se néz. Mindegy, hogy így a baba igényeire kevesebb idő jut. Anyósom úgy csinál, mintha szívesen lenne vele, nemcsak a rokonai, férje, lánya...stb előtt is! Csak elgondolkodtató, pl. hónapokkal ezelőtt történt, hogy sírt nála a kislány, erre ahelyett, hogy visszaadta volna a biztonságot jelentő anyának, miért fordult vele a kezében inkább el tőlem? Most elviszi, pl. dédinél ki a tyúkokhoz, az állatokat mutatja meg neki, de amikor visszajöttek, a gyerek sírt... ezek után ki tudja, mióta sírt?

Persze a rokonai mind arra utalgatnak, mintha túl anyás lenne, hogy hadd szokja meg mások kezében is...stb, a tanárnő lánya és családja meg furcsán néz, hogy az ő általa olyannak látott anyjának, amilyennek láttatja magát, miért nem engedem...

2009. aug. 1. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!