Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viszonyuljak a férjem...

Hogy viszonyuljak a férjem húgához?

Figyelt kérdés
A férjem szülei autóbalesetben meghaltak Bulgáriában. Hirtelen történt, hatalmas tragédia, borzasztóan nehéz nemhogy feldolgozni, hanem még elfogadni is, de még egy próbatételként hozzánk került a férjem 9 éves húga. A baleset idején a nagyinál volt, de ő egyedül van és sokat betegeskedik, ezért csak hozzánk kerülhetett a kislány. Lényegében egyik pillanatról a másikra nevelőanya lettem, 24 évesen, mindenféle szülői tapasztalat nélkül. Sok segítséget kapunk, főleg munkahelyen megértőek és borzasztó rugalmasak, de szomszédok és rokonok is segítőkészek. Anyagilag szerencsére elég jól állunk ahhoz, hogy se a temetésbe, se az új családtag eltartásába ne menjünk tönkre teljesen. A legfőbb gond bennem van. Meg akarok felel, de nem tudom, hol induljak el. A férjemnek könnyebb, mert a húgáról van szó, de én nem tudom pontosan, hogy hozzám milyen szálak kötik ebben a pillanatban. Jóban vagyunk, hihetetlenül éretten kezeli a helyzetet. Persze sokat sír, de tőlem ugyanúgy elfogadja a vigaszt, mint a férjemtől. A környezetemben nincs olyan a férjemen kívül, akitől komoly tanácsokat várnék, mert a rokonságom és a szüleim távol élnek. Nem tudom pontosan, hogy milyen tanácsokat várok, bármit szívesen fogadok, ami hasznos lehet. Komoly téma, kérem, hogy csak azok írjanak, akik tényleg tudnak mondani valamit!
2014. dec. 10. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem nagyon biztato az, hogy elfogad téged a kislàny.Mivel te vagy a nö, valoszinüleg idövel nagyon bensöséges kapcsolat alakul majd ki köztetek, lehet, h még bensöségesebb mint a sajàt testvérével.
2014. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szomoru dolog ez, de az elet megy tovabb...


Probald megismerni, hogy mit szeret, mi erdekli, milyen emberek, baratok veszik korul, mik az erossegei, milyen felelmei vannak. Alakits ki vele egy bizalmi kapcsolatot, de ne eroltesd, hagyd hogy o szabja meg a tempot. A bizalmi kapcsolat csak ugy mukodik, hogyha oszinte vagy, nem kamuzol neki, nem beszelsz a levegobe, amit igersz azt megtartod, es megtartod a titkait is. Igen, a ferjed elott is.


Erezze hogy szereted, es szamithat rad, bizhat benned. De ne akarj az anyja lenni, ne akard iranyitani olyan modon, ahogy egy anya tenne.


Figyelj oda az iskolai teljesitmenyere, kovesd rendszeresen a tanulnivalot, hogy ha valamilyen problema akad, akkor idoben tudj segiteni.


(pot)szulonek lenni nem konnyu dolog, de ha tudatosan csinalod, akkor menni fog.

2014. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De, szerintem anyának is lennie kell. 9 éves, neki még kell. Még ha nem is olyan, mint az igazi, de irányításra van szüksége. Nem egyszerű, remélem minden rendben lesz!
2014. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg ne anyaként állj a kislányhoz, hiszen nincs köztetek olyan sok év, és az ilyesmi amúgy is konfliktusokat, felesleges konfliktusokat szülhet. Legyél olyan, mint egy jóval idősebb nővér, akihez bátran fordulhat, ha baja van, de aki némi szigorral irányítgatja is, mert valamiféle kontrollra szüksége van egy gyereknek. Azt is lehet persze, hogy a kellemetlen, konfliktusokkal járó feladatot inkább a férjedre hagyod, talán tőle jobban is elviseli a kritikát, mint egy ún. "külsős"-től. Az egyik előttem szólónak igaza van abban, hogy ez akár még jól is elsülhet, hiszen az ember egy "testvérrel" bizonyos dolgokban sokkal bizalmasabb tud lenni, mint egy szülővel.
2014. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy többen is írták, ne akarj "anya" lenni, hanem csak egy idösebb barátnö.


A viselkedésed meg akkor lezs alegjobb(neked is meg a kislánynak is), ha a szívedre hallgatsz és aszerint teszel mindent, mert azt ö is érzi, hogy akkor vagy öszinte és nem játszol semmiféle szerepet.


Mivel idösebb vagy, ezért az természetes, hogy valamennyire te fogsz irányítani ebben a kapcsolatban, de éppen, mert még fiatal vagy, jobban vissza tudsz emlékezni a saját gyerek/tinikorodra és jobban meg tudod érteni a viselkedését.


Viszont arra készülj fel, hogy nem kizárt, hogy az igazi sokk késöbb fog kijönni a gyereken és esetleg hónapok múlva omlik össze egy idöre. De ha te addig is mellette állsz, és érzi, hogy szereted, akkor túl fogtok jutni ezeken a kríziseken is.


Mellesleg minden elismereésem a tiéd, hogy így felvállalod a kislányt meg a vele kapcsolatos problémákat.

2014. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon szép tőled, hogy így felvállalod a feladatot, és jó hogy a kislány is elfogad téged. Ahogy már az előbbi válaszolók leírták, érezze, hogy lehet rád számítani, légy megértő de következetes is.

Ne aggódj,ne akarj tökéletesen teljesíteni, a legjobb szülők is követnek el időnként hibákat.

2014. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Tudod kérdező becsüllek azért, hogy kiírtad ezt a kérdést, felnőtt, felelős, érett gondolkodásra vall.


ne szégyelj hát szakemberektől is segítséget, tanácsot kérni.

Én is édesanya vagyok, mégsem osztogatok most neked konkrét nevelési tanácsokat így ismeretlenül, ehelyett amit javaslok:

- beszélgess a nagymamával, hogy ő hogyan kezel bizonyos helyzeteket, milyennek látja a kislányt-a nagymama közeli rokon aki ismeri a kislányt, tud konkrétumokat mondani

- ismerkedj meg a kislány tanáraival, osztályfőnökével, kérd a segítségüket. Mondd el azt őszintén, amit ide leírtál: hogy szeretnél igyekezni, de nem tudod hogy fogj hozzá. Egy normális pedagógus ebben a helyzetben hidd el, hogy támogatni fog. Minden tanárnak van fogadóórája, sőt az iskolákban van iskolai szociális munkás vagy szociálpedagógus, védőnő is- ők értenek ehhez, ez a munkájuk, tudnak neked segíteni.

- nevelési tanácsadó: a hiedelmekkel ellentétben nem csak akkor lehet hozzájuk fordulni, ha egy gyerek már viselkedészavaros- igaz, hogy hónapokig is tarthat, mire időpontot kapsz, de ott is van pszichológus, gyógypedagógus- ez sem kerül semmibe, tanácsot biztosan tudnak hasznosat adni, sőt még olyan alkalmak, foglalkozások is vannak, ahol a ti kettőtök kapcsolatát igyekszik majd a szakember erősíteni

- mivel a kislány gyámja a férjed, így a gyámhivatallal élő kapcsolatotok van (vagy kellene, hogy legyen)- ott is tudsz érdeklődni, hogy a közeletekben van-e olyan szervezet, ahol pl. segítenek ilyen esetben, illetve erre is van a gyermekjóléti szolgálat. Ott is dolgozik szociális munkás, pszichológus, jogász- mind-mind tudnak segíteni neked ebben az új élethelyzetben.

- ha valamilyen vallás, felekezet tagjai vagytok, akkor a lelkésztől, paptól is kérhetsz útmutatást, sok vallásos közösségben vannak pl. nő vagy anyacsoportok- ahol nemcsak barátokra, hanem támogató közösségre is találhatsz.


Ne félj és ne szégyelj tanácsot kérni, ráadásul ez mind-mind ingyen van és ezek a szervezetek arra is vannak, hogy ilyen nehéz helyzetben segítsék a családokat.

2014. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 10. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!