Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon kislány mindenkinek...

Rokon kislány mindenkinek kelleti magát, ez az én szememben sok. Hogy viszonyuljak hozzá?

Figyelt kérdés

Férjem unokahúga 19 éves, általában megszokta, hogy minden úgy történik, ahogy ő akarja. Mindenki úgy kezeli, mint egy kisgyereket, akit ajnározni kell,még ha meg se szólal, ő pedig úgy csavarja a rokonokat, ahogy kedve tartja. Ez abban nyilvánul meg, hogy csinál valami értelmetlen hülyeséget, de elnyávogja magát, hogy jaj, hát bárkivel előfordul és senki nem tud rá haragudni.

Nagymama mindent megvesz neki, ő a legszebb, legokosabb, de a másik unokáját, aki a mi gyerekünk, a legkisebb dologért is elítéli, holott csak 12 éves. Még a férjem is őt pártolja folyton és legszívesebben inkább lányának fogadná. Karácsonykor mindig az van, hogy kell valami rohadt drága ajándékot venni, neki, mert az anyósom előre kiköti, hogy mit kéne vennünk. Nem akarok sokszor konfliktust, de nem esik jól, hogy csak az ő érdekeit kell néznie mindenkinek, a másik meg húzza meg magát, a mi gyerekünk a legkisebbnek is örül.


2012. dec. 19. 19:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%
Ne féltékenykedj, az irásodból csak az látszik, hogy mennyire az vagy.
2012. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Belehalnál, ha értelmes tanácsot adnál és kicsit belegondolnál a helyzetbe, mi?
2012. dec. 19. 19:08
 3/27 anonim ***** válasza:
31%
jaj a noi irigyseg a szebb lanyra... lehet hogy kiveteleznek vele en ezt nem allitom, de hogy te tuti sokkal kritikusabb vagy vele mert fiatal szep lany, arra igy a nyakam mernem tenni :D
2012. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 wartburg353s ***** válasza:
75%
Természetes, hogy rosszul esik, de szerintem legjobb, ha nem törődsz vele. Ez a csajszi még nagyon pofára eshet az életben, ha megszokta, hogy otthon mindenki őt sztárolja. Már 19 éves, nincs olyan messze az az idő, amikor a saját lábán kell megállnia. Egy párkapcsolat meg főleg az anyaság is rengeteg önfeláldozást igényel, ilyen személyiséggel meg háttérrel nem lesz könnyű helytállnia. Inkább örülj, hogy a te gyereked nem ilyen, tudom, jól esne, ha néha őt is kényeztetnék, de úgy érzem, jobb alapokkal indul. Elég sok ilyen agyonajnározott ember bukását végignéztem már.
2012. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Te is az lennél, ha az anyósod megmondaná, hogy ezt és ezt vegyél a másik unokának, még akkor is, ha tudja, hogy nem vagyunk olyan anyagi helyzetben.
2012. dec. 19. 19:10
 6/27 anonim válasza:
62%
1. válaszoló: te nem lennél erre féltékeny??próbálj meg szerintem beszélni vele hogy miért csinálja v nem lehetne kedvesebb, vagy a te gyerekedet és őt próbáld összebarátkoztatni /vagy hogy mondják xD/ A férjednek beszéltél erről, és nem érti v mi?
2012. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ez a 2.-nak szólt.
2012. dec. 19. 19:11
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
amugy szerintem nyeld be a dolgot. amig nem veled szemetkedik vagy nektek csinalja a hulyeseget vagy teged nyom el az akarataval addig szerintem nem a te dolgod megfegyelmezni. ha meg igy van akkor allj ki magadert azt kesz. legyel te is akaratos, mi tart vissza?:D karacsonykor meg mindenkinek kb ugyanannyit kene kapni, ha nem igy van, akkor legyel te is eroszakos es intezd ugy hogy igy legyen.
2012. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

1. Ha a gyereket elkényeztetik, az nem a ti dolgotok, majd idövel meglesz ennek is a hátulütöje

2. A helyedben olyan ajándékot vennék, amit akarok, és amit meg tudod engedni magamnak. Ha anyós szerint valami kell, akkor vegye meg ö neki.

3. A "kelleti magát" kifejezés NEM ilyesmire vonatkozik, hanem arra, ha füvel-fával kikezd.

2012. dec. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én is voltam 19 éves és szép évek voltak, én már megéltem azt az időszakot, ő is meg fogja a 30-asokat. Értem, hogy kamaszlány és most még minden rózsaszín cukorfelhő, de az önzés nem korhoz kötött, ezt jobb esetben már kiskorban megtanítják kezelni.
2012. dec. 19. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!