Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki szeretoi kapcsolatba...

Ha valaki szeretoi kapcsolatba keveredik hazas, gyerekes emberrel miert jonnek nehanyan a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nem ertem attol hogy a feleseget,ferjet csalja valaki attol lehet jo szulo. Miert kell a hazastarsak kozos kapcsolatat a gyerekehez hasonlitani, kivetiteni? Jo nem szep dolog a szeretosdi de ez nem tartozik a szulo-gyerek kapcsolothoz. Hanem a hazastarsak ugye,ahogy a valas vagy egyuttmaradas is.
2014. dec. 10. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy lehet jó szülő, csak éppen gyerekkel és társsal nem lépünk félre, és családossal nem kezdünk, legyenek már alapszabályai a szeretősdinek is, nem kell családokat szétrobbantgatni.


Aki nem érzi jól magát a családjában az váljon el és függetlenként már azzal fekszik össze akivel akar.

2014. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Rbomb ***** válasza:
56%
Azért szokták ezt ilyenkor felhozni a "bűnös" fél kárára mert a másik szerint ezzel nem csak a házasságukat rontotta meg hanem ezzel a gyerek is sérül pszichésen,ha évekig azt gondolja hogy anya apa szereti egymást,családi idil stb.aztán kiderül hogy egy másik nőt vagy másik idegen férfit kell megismernie majd idővel és mostoha szülőként elfogadni majd például.egy gyerek számára ez nehéz változás,és nem tudja olyan éretten elfogadni.Ezért szokták ilyenkor rossz szülőzni a csalót,meg azért is mert a megcsaltnak ez rettenetesen fájó dolog és aki mellette áll az mind a csalót szídja ebben az esetben,még ha bele se lát a dolgok miértjébe.
2014. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2. Az gyerekeket amig felnonek sok banto,fajo dolog eri ami az elethez tartozik.Ha egy veszekedessel teli legkorben no fel az is megviseli,es szerintem az hogy a szulok elvalnak a legtobb esetben megkonnyebulest hozz neki.
2014. dec. 10. 16:09
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Azért,l mert az ilyen kapcsolatokat a gyerek is megsínyli, akkor is, ha még nem váltak el.

Akinek szeretője van, annak megváltozik a viselkedése otthon is. Többet törődik a külsejével, többet van távol otthonról stb. Fontosabb számára a bujkálás, a szerető, mint a házastárs és a gyereke.

A gyerekek pedig nagyon érzékenyek, és ezt a változást észreveszik.

2014. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Tévedsz! Egyetlen gyereknek sem hoz megkönnyebbülést a válás (hacsak nem agresszív valamelyik szülő)

Miért lenne jobb neki, ha elválnak a szülők, ő pedig alkalmazkodhat a soron következő mostohához?

Ezt csak azok az elvált nők találták ki, akiknek fontosabb a saját elképzelt boldogságuk, mint a családjuk, a gyerekük.

2014. dec. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobb a válás mint állandóan a cirkuszt hallgatni otthon, vagy más emberke után csorgatni a nyáladat folyton. Ha a két szülő felelősségteljes meg lehet oldani, hogy a válást a lehető legkevésbé érezze meg a gyerek.
2014. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5.Tevedsz nem vagyok elvalt no,szereto sem. De nem gondolom hogy ket embernek ha nem szeretik egymast,nem tudnak egyuttelni a gyerek miatt egyutt kellene lenniuk. Az ilyen kapcsolatokban van a legtobb vita, es ilyen legkorben a gyereknek sem jo elni.
2014. dec. 10. 16:22
 8/17 Rbomb ***** válasza:
52%
Ezt a helyzet adja.A gyereknek időve jobb ha boldog kiegyensúlyozott szülei vannak,együtt vagy akár külön élve.De ennyire szart nem irhattam hogy 0%-ban hasznos.Csak a kérdésedre válaszoltam.Amúgy meg a gyereknek 2-3 éves korig könnyebb túlvészelnie a válást,és kb. 12-13 éves kortól könnyebb megérteni hogy apa anya nem igazán jönnek ki jól.A köztes időszak a nehezebb pszichésen.Ha sok a vita a szülők között ahhoz akkor még a megcsalás semi szükséges a váláshoz.Az más kérdés hogy mi minek az ok és okozata.Ahány család annyi szituáció
2014. dec. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Mert egy családot dirbolnak szét, amibe a gyerek is beletartozik. Azért.
2014. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%
Jöhet a 0%, nekem van szeretőm, de az illető egyedülálló. És soha nem jönnék össze még házassal sem, nemhogy gyerekes apukával. Szerintem ez undorító. Ne én legyek az, aki szétszed egy házasságot. A gyerek pedig persze, hogy megsínyli, neki a két szülője a legfontosabb. Csak akkor nem sínyli meg, ha az egyik szülő folyton veri, mert akkor tényleg jobb, ha elválnak. Azt sem gondolom jó ötletnek, hogy két ember a gyerek miatt maradjon együtt, de vegyék figyelembe, hogy sérülni fog a gyerek.
2014. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!