Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért érzem magam...

Vajon miért érzem magam szerencsétlennek, ha egyszer semmi okom rá?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és eddig ha nem is alakult minden tökéletesen az életemben, mégis objektíve azt lehet mondani, szerencsés vagyok: van egy szerető férjem, kicsit döcögősen, de azért biztos anyagiak, hamarosan végzek az egyetemen is egy relatíve versenyképes diplomával, a családi életemmel gyakorlatilag minden rendben. Mégis amikor látok olyan embereket, akik nálam fiatalabbak, de mégis sokkal több mindenre jutottak az életükben (pl. már régóta dolgoznak, amit én az egyetem miatt nem tehettem meg, saját lakásuk, autójuk van - nekem még jogsim sincs), vagy híresek lettek, esetleg valamiben tehetségesek, nagyon elbizonytalanodom, és hirtelen egy nagy rakás szerencsétlenségnek érzem magam. Nem vagyok irigy másokra, de nagyon rosszul esik ez, mert magamat hibáztatom mindenért... Miért van ez? Mit tehetek ez ellen az érzés ellen?
2008. aug. 17. 12:31
 1/9 anonim válasza:
90%

Szia. Ahogy olvastam a soraidat nagyon meglepődtem, hogy így le vagy törve. Én 24 éves vagyok és hozzád képest igencsak le vagyok maradva. Neked semmi okod szerencsétlennek érezned magadat.

Lehet ,hogy valakinek autója és lakása van, de mégsincs aki igazán szeretné. Ez a világ sajnos annyira anyagias és önző, hogy nagyon nehéz meglátni benne azokat a pozitív dolgokat amikre az embereknek igazából szükségük lenne. Szerintem túl sokat foglalkozol másokkal, hidd el hogy senkinek sem fenékig tejfel az élete. Gondolj arra ,hogy valaki téged irigyel a férjed, a diplomád vagy a rendezett életed miatt.Én 24 éves fejjel sem tartok ott ahol Te, és igenis légy büszke arra amit eddig elértél, hiszen előtted az élet. Hidd el hogy lesz még saját lakásod egy autód (jogosítvánnyal együtt),egy jól fizető álásod.Nem lehet mindent egyszerre, Te most koncentrálj arra ami előtted áll, és ne hasonlítgasd magad állandóan másokhoz. Própálj meg egy kicsit rendet tenned az agyadban. Nem másoknak kell megfelelned, hanem saját magadnak. Ne légy kishitű nincs rá okod!!

Sok sikert a továbbiakban és ne felejtsd a pozitív gondolkodást.:)

2008. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Természetes emberi tulajdonság ez, amit leírtál. Akkor jön elő nagyon sok embernél, ha hosszú problémamentes időszakai vannak. Amint jönne a családba egy betegség, vagy bármi ami visszadob téged/titeket, rögtön "értékelnéd" a mostani nyugodt, "unalmas" "sima" életed. Nm rosszindulatúan írok, nem tudok másképpen fogalmazni. Ilyenkor kell valami új dologba kezdeni, nem gondolok nagy dolgokra, egy új hobbi, bármi jól jön.
2008. aug. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
lehet, hogy nem 100%-on működsz, és azt érzed, hogy rengeteg kihasználatlan tartalékod van és feles energiád. Ha úgy érzed többre vagy képes mindent bele!
2008. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Ez normális hogy többet szeretnél az élettől.Fogadok hogy sokan téged irigyelnek az életedért:)Legyenek céljaid és élvezd az életet.Gondolj bele hogy milyen ára lehetett annak hogy valaki híres lett?Gondolod hogy ő boldogabb mint te?És akinek lakása és kocsija van ,99% hogy nem saját magának köszönheti ilyen fiatalon hanem apukának, anyukának, gazdag párjának, stb-tényleg erre vágysz?Ne aggódj, te is el fogod érni ugyanezt ha kitartó vagy.És ami a legfontosabb :saját erődből:)
2008. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sszia! Szerintem valami hiányzik az életedből. Valami titkos vágy... egy álom, amire régóta vágysz, és még nem valósítottad meg! Szerintem kezdj el ezen gondolkozni. Én elsőre ezt látom az írásodban.
2008. aug. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nem én pontoztam le őket, szerintem mind nagyon hasznos volt! :)

Igen, érzem, hogy több lenne bennem és az életemben, de sajnos a körülményeink olyanok, amilyenek, úgy néz ki, jó ideig nem érhetem el az álmaimat. Ennek pedig nem én vagyok az oka. Valaki írta, hogy keressek új hobbit: ezzel nincsen semmi probléma, több hobbim is van, én inkább valami pénzkereső állást szeretnék, mert nagyon idegesít, hogy eltartanak...

Azt is írta valaki, hogy ne másoknak akarjak megfelelni, hanem magamnak. Csakhogy ezeket a követelményeket magam állítottam fel magamnak (lehet, tévesek, túlzóak), éppen ezért nem tudok szabadulni a csapdájukból. :(

És igen, irigyelnek jó páran, mások pedig tisztelnek úgy, hogy úgy érzem, nem szolgáltam rá. Ilyen az ember: ami van sose jó, mindig más kell neki...

Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszát, nagyon hálás vagyok értük, ha pedig valakinek van még hozzáfűznivalója a témához, ezeket is szívesen várom.

2008. aug. 17. 19:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) En ertem mire gondolsz...neha szoktam en is ebbe a csapdaba esni, habr fiatalabb vagyok nalad. Ha 22 evesen mar ferjnel leszek, es majdnem vegeztem az egyetemmel akkor nagyon buszke leszek magamra. Legy eros, nezz vissza...honnan jottel, hova jutottal.

Tudod, nem azt az embert kell sajnalni akinek el nem ert celjai vannak, hanem azt akinek nincsenek celjai. Neked pedig vannak celjaid, hat harcolj ertuk, az allasert, a lakasert, a jogsiert, az autoert...es idoval meglesznek ezek!!! csak mindig elore...elore...elore...:)

Egyik tanarom kivanta nekunk annak ideen, h sose erjuk el minden celunkat, mert az az ember aki minden celjat elerte az a legszegenyebb!!!

Kivanom, hogy megtalald az eletedben a szepsegeket:) minden jot:) es celjaid elereset UDV :)

2008. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak is köszönöm az elgondolkodtató idézetet, még sosem hallottam, de nagyon is igaznak tartom! Köszi a bátorítást! :)
2008. aug. 19. 12:42
 9/9 anonim válasza:
az önbizalmaddal van baj, ha egy nálad sikeresebbel összefutsz úgy érzed eltörpülsz mellete, kissebbrendűségi érzésed van. javaslom, hogy válassz ki magadnak egy példaképet, lehet híresség is, vagy szimplán csak egy ember akit tisztelsz és csodálsz, és próbáld meg elérni azokat a dolgokat amiket ő is, és máris javulni fog az önbizalmad, és büszkébb is leszel magadra. de ehhez kitartás és szorgalom is kell, magától semmi sem hull az öledbe!
2009. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!