Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell jelentőséget tulajdonítan...

Kell jelentőséget tulajdonítanom annak, hogy a gyerek ezt mondta? Vagy ez még a normális testvérféltékenység kategória?

Figyelt kérdés

28 hetes terhes vagyok. A férjem hatéves kisfia ma is rajzolt nekem, ahogy mindig szokott. Kérdeztem, mi van a képen, és ő mosolyogva azt válaszolta, hogy a baba a hasamban, aki épp kitörte a nyakát és meghalt. :(

Nagyon rossz volt ilyet hallani, biztosan látta is rajtam, hogy nem esett jól. Meg is beszéltük, hogy ilyesmit nem szabad mondani, senkinek sem szabad a halálát kívánni. Meg beszélgettünk még kicsit a tesóról, aki nemsokára meg fog születni, nem tűnt úgy, mintha dühös lenne rá. (Eddig sem utalt erre semmi jel, a kezdetektől igyekeztünk őt bevonni minden előkészületbe.)


Kell aggódnom emiatt a rajz miatt, vagy ez még normális mértékű féltékenység, ellenérzés? Ti mit tennétek?



2014. dec. 14. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ezt így eldönteni. Mindenesetre elég furcsa. Nem kérdezted tőle hogy jutott ez esetleg az eszébe? Láthatott előtte ilyesmit a tv-ben vagy az ő fejében született meg a gondolat? Azért meredek szerintem, még nem hallottam ilyesmit, de azért ennyiből nem lehet leszűrni hogy ez mennyire normális. (nem tűnik annak amúgy, de több oka is lehetett ennek)
2014. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tévében biztosan nem látott, hallott ilyesmit, mi is és az anyukája is nagyon figyelünk arra, hogy milyen műsorokat nézhet.

Kérdeztem, hogy honnan jutott ez az egész eszébe, azt válaszolta, hogy "csak úgy", ennél többet se én, se a férjem nem tudtunk belőle kihúzni.

2014. dec. 14. 17:52
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Milyen a viszony a férjed és az előző feleség között? Mert ha a kisfiú otthon olyasmit hall, hogy "törje ki a nyakát az a r.banc gyerekestül", akkor nem csoda, hogy ezt - bár szó szerint nem érti meg, - a rajzával adja vissza...
2014. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
1 es vagyok. Én azt mondom, ha lesz még ilyen "furcsa" (korához képest) viselkedése, szerintem érdemes lenne elvinni egy gyermekpszichológushoz. Ha valamit elnyom vagy nem tud feldolgzni (a gyermeki agy sokmindent lát mint egy felnőtté, sokszor olyan dologk is hatással vannak rá mint egy plakát vagy vmi amit oviban suliban hall) akkor jobb ha már most feltárják, mert ilyenkor még nagyon rugalmasak a gyerekek. Mert ez azért kicsit meredek volt mint önálló rajz, amúgy tegyétek félre, még jól jöhet. Meg attól hogy egyszer elviszotek nem azt jelenti hogy oda kell vele járni vagy gond van vele, de jobb ezt szakemberre bízni.
2014. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát nincsenek oda egymásért, nem puszipajtások, de normális a viszonyuk, mint a jó ismerősöké. Tudnak kulturáltan beszélni egymással, már csak a gyerek miatt is.
2014. dec. 14. 17:56
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező :)

Én sem örültem,mikor megtudtam hogy lesz kistestvérem,igaz nekem nem váltak el a szüleim,és nem is féltesó volt.3éves voltam.

Mikor megszületett,még nehezebb volt elfogadni,hogy nem csak velem foglalkoznak. Családban is én voltam az első unoka.Rosszul esett "átadni a helyem" Úgy éreztem egy ideig,hogy jobban szeretik.

Adtam neki nem túl kedves beceneveket,illetve mondogattam h "kidobom a kukába" stb.

Valószínűleg féltékeny voltam,és nem neki akartam rosszat,csak magamnak jót. Rosszulesett,hogy a szüleim miért tették ezt velem. Szerintem,az esetetek más,arra kell figyelmet fordítanod hogy te,az anyukája,apukája elmagyarázzátok neki,hogy ő mindig is apuci szeme fénye marad,az "új gyerek" nem az ő helyét veszi majd át. Próbáljatok mindketten,hárman sok időt vele tölteni,figyelni az érzéseire,lelkivilágára.Ezzel szerintem elkerülhető hogy gyermekpszichológushoz kelljen vinni.

Azóta nagyon jó testvérek vagyunk,hiányozna ha nem lenne. Persze veszekszünk néha meg minden...de a legjobb testvér a világon az öcsém :)

2014. dec. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon nehéz ezt így eldönteni, a gyerekek tudnak olyan hülyeségeket mondani, hogy az embernek a füle is kettéáll.
2014. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Az én édes testvérem megkérdezte anyáméktól, hogy mikor visznek vissza a kórházba.
2014. dec. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
esetleg megpróbálhatod eljátszania a rajzos helyzetet, csak a játékaival, és a babája/plüsse legyen az ö szerepében. Akkor a játéktól meg lehet kérdezni, hogy miért jutott ilyen eszébe, mert lehet mese, lehetnek ismerösök, akiket félreértett, esetleg valamelyik óvodás gyerektöl ered a dolog.
2014. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

A gyerekek ezt még nem szó szerint értik. Konfabulálásnak hívják. Az érzelmeit még nem tudja megfelelően szavakba önteni. Valószínűleg a nyakkitörés végleges voltával sincs tisztában. Hülye párhuzam, de amikor puffogtat egy kisgyerek és azt mondja, hogy "most lelőttelek", az se jelenti azt, hogy a halálodat kívánja.


Amit tudok javasolni: beszélgessetek sokat az érkező testvérről és őt pozicináljátok az ügyes, okos, nagy báty szerepébe. Mesélj neki, hogy a pici majd mennyire fel fog nézni rá, mennyi mindent taníthat neki, vigyázhat rá (nem bébiszitter, hanem védelmező értelemben). Ettől úgy érzi, hogy felelősséget kap és valószínűleg büszkén fogja várni a nagy testvér szerepét.

2014. dec. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!