Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jogos kérés az exfeleség...

Ez jogos kérés az exfeleség részéről és elfogadható megoldás?

Figyelt kérdés

Gyereket várok. A férjemnek van már egy ovis kislánya az előző házasságából.

A férjem exneje arra kért, hogy ha megszületett a kicsi, legyen az a rendszer, hogy amikor az ő lánya nálunk van, akkor a férjem kizárólag vele foglalkozzon, én pedig a kicsivel.

Erre azt válaszoltuk, hogy természetesen lesz olyan a baba születése után is, hogy a nagylány és az apukája kettesben csinálnak programokat, de azt nem tudjuk megígérni, hogy a férjem rá se néz a kicsire, vagy pelenkát sem cserél, amikor nálunk van a nagy.

Mondtam, hogy családként kellene funkcionálnia ennek az egésznek, pont úgy, mintha édestestvérek lennének, nem lehet a két gyereket teljesen elszeparálni egymástól, mert az egyikőjüknek sem lenne jó.

Erre a kiscsaj anyukája elmondott engem mindennek, hogy mit képzelek magamról, és mi az, hogy az ő gyereke nem érdemel osztatlan figyelmet akkor, amikor nálunk van "vendégségben", és hogy egyébként is, az ő lányának semmi köze az én "kölykömhöz", nem lesznek testvérek, és egyébként is, nekem sincs közöm az ő gyerekéhez, ne merészeljem azt mondani, hogy ő az én családom tagja.

Nekem ez nagyon rosszul esett, nem is értek egyet vele, és felháborítónak tartom, hogy ilyesmi egyáltalán megfordult a fejében.

Mit gondoltok, mit lehet tenni, hogyan lehet ezt a helyzetet normálisan megoldani? Engedjünk az anyukának és nyeljük le a békát, vagy hogyan lehet ezt a szitut úgy kezelni, hogy egyik gyerek se sérüljön lelkileg? És nem utolsó sorban, hogy én se idegesítsem fel magam, mert így is magas a vérnyomásom, az orvosom aggódik miattam és a baba miatt.



2014. szept. 17. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

anyuka ellenetek fogja uszítani a kislányt. pont.


ezt ti nem tudjátok elkerülni, tehát ti meg csináljátok úgy, ahogy gondoljátok (teljesen egyértelmű, hogy apuka testvérekként fogja kezelni őket, az pedig jó, ha te is úgy állsz hozzá

2014. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az exnek lelki problémái vannak, ami nem a ti felelősségetek. Amikor ott a kislány, viselkedjetek teljesen természetesen, és kész.
2014. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
a férjed oldja meg te pedig pihenj és ne stresszeld magad emiatt most
2014. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Az ex-nek szépen, mint egy gyépésnek, el kell magyarázni, hogy a kislány számára nem az a jó, ha kitüntetettként viselkednek vele, mert nem az a normális. Az a normális, ha egy családban egyik gyerek sem kap kitüntetett figyelmet, így megtanulja, hogy másokra is oda kell figyelni és nem ő az egyetlen. Ellenkező esetben egy kis beképzelt, önző majom lesz belőle és ex is ilyen irányba próbálja tolni.
2014. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
csináljatok mindent ahogy ti elképzeltétek. A kislányt vonjátok bele a kistesó pelenkázásába, fürdetésébe, gondozásába. Ne törődjetek az ex feleséggel.
2014. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
5-ös jól írja,éljétek a minden napjaitok.Ne idegesítsd magad egy dilis nővel.Nem is kell vele foglalkozni.
2014. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Te ne tárgyalj az exfeleséggel, nyugodtan vond bele a kislányt, úgyse fogod tudni elhessegetni a babától, a testvérétől. Apuka pedig majd beszél vele, mert kivitelezhetetlen amit akar és nem is jó.
2014. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, remélem hasznos lesz a válaszom, exfeleség vagyok, ovis kislánnyal, exeméknél nemsokára jön a baba. Semmiképp nem értek egyet az exfeleség kérésével, kivitelezhetetlen és butaság. De egy anyának nagyon nehéz azt feldolgozni, hogy egy másik nőt is szeret a gyereke, sőt az a nő a testvérének az anyukája. Ehhez viszont intelligencia kell, hogy ezt az ember kezelje. Itt az exnek nincs. Ráadásul nálunk a házasságunk megromlásának egyik oka volt, hogy én akartam kistesót, a férjem elzárkózott,nem akart több gyereket. Mikor már haldoklott a házasságunk, igazából már megbeszéltük, hogy nem tudjuk megmenteni, haza állított egy 2 hónapos kapcsolattal, hogy bocsi de gyerekünk lesz. Emberek vagyunk, gyengék vagyunk, nekem is sok erő kellett ahhoz, hogy ne rajtuk vezessem le a csalódottságomat. AZ hogy mikor nálatok van a kislány mit hogy csináltok, a Ti dolgotok. Igen is vonjátok be a teendőkbe, ha igényli, ne foglalkozzatok az anyukával. Te semmiképpen nem, rendezze a férjed. Ne is mondj semmit. Hidd el, nem könnyű a másik oldal sem, de az tény, hogy felnőtt embereknek nem lenne szabad a gyereket ilyen helyzetbe hozni. Ezt le kell tudni rendeznie magában az anyukának, én is lerendezem.
2014. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Amikor én terhes lettem, ugyanez volt a szitu: a férjem első házasságából való lányok a bejelentés után először örültek, aztán a születendő kicsi lassan átment "kölyökbe" és iszonyú feszültség generálódott, amit az exnej provokált. Én nem is nagyon beszéltem a témáról a lányoknak, próbáltam úgy intézni az előkészületeket, hogy ha tudnak is róla, ne bántsa őket. Ha kicsúszott egy-egy "kölyközés" a szájukból, nem vettem róla tudomást, csak egyszer (kedvesen) megkérdeztem a kisebbiket, neki hogy esne, ha lekölyköznék.


Szóval amit megtanultam, hogy nem kell senki érzéseit pátyolgatni ebben a szituációban, úgysincs értelme. Az előttem szólóknak igazuk van: magaddal, a kicsivel és a férjeddel törődj, az exnej meg nyaljon sót. A nagylány meg gondolom, ha meglátja a gőgicsélő kis valakit, aki a féltestvére, nagy ívben tesz majd anyu áskálódására, max. nem mond majd el neki mindent, ha az sokat cseszteti - és máris a saját készébe szaladt bele az exfeleség.

2014. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
Bocs, ez OFF lesz. 8-asnak: kivételesen erős nő vagy, mondom ezt második feleségként úgy, hogy az előző nej éppen azokat a dolgokat nem tartotta, tartja szem előtt, amiket elsoroltál. Tudom, hogy nehéz neki bizonyos szempontból, és amikor beleszaladok egy otrombáskodásába, áskálódásába, ezzel mentegetem őt - de már látom, hogy van jó példa is.
2014. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!