Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy minél szegényebb...

Igaz, hogy minél szegényebb egy család, annál boldogabbak?

Figyelt kérdés

Nekem az egész életem teli volt megpróbáltatásokkal, de hazudnék, ha azt mondanám, nem voltam/vagyok boldog, holott a minimális életszínvonal alatt élek valamivel. Szerető családom nem volt, stabil kapcsolatom nincsen, bár dolgozom rajta, hogy a jelenlegiből a maximumot hozzam ki.


Vannak ismerőseim, akik hihetetlen gazdagok, szereti őket a párjuk, családjuk, mégis hihetetlen sokat elégedetlenkednek anyagi problémákon, és nem becsülik azokat, akik szeretik őket.


Tényleg a szegényeké a boldogság?


2014. dec. 17. 16:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Aze, aki felismeri es megbecsuli a javait. En voltam csoro es boldogtalan, valamint boldog gazdag is:)
2014. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerető családom nem volt, stabil kapcsolatom nincsen, bár dolgozom rajta, hogy a jelenlegiből a maximumot hozzam ki. <-- nem ugy tunik mintha hu de boldog lennel
2014. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy hatalmas nagy baromság!


A boldog élethez azért kell egy életszínvonal, mert nélkülözve nem lehet boldognak lenni. Ha ez meg van, akkor a többi az illető beállítottságán múlik.

De azért valljuk be, mindneki szívesebben mereng sanyarú sorsán egy tengerparti szállodában, mint egy lepukkant, hideg lakásban.


A pénz egy nagyon jó lehetőséget ad, hogy boldog legyél. Ezt valaki vagy képes okosan használni, vagy nem.

2014. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem hülyeség! Valószínűleg minél szegényebbek, éhesebbek, fáznak, annál boldogabbak??
2014. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy a szegények boldogak nyilván akinek semmije nincs kis dolgokkal beéri.
2014. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem, ez nem igaz. Én sem panaszkodom, boldog életem van, pedig gyerekkorom óta napról-napra élünk, és sajnos most felnőttként sem megy jobban a szekér. De lehet egy gazdag ember is boldog. Abszolút személyiség kérdése. A pénz önmagában nem boldogít, csak ha vannak terveid és vágyaid, amire fel tudod használni és boldoggá tesz téged. Ugyanígy, ha valakinek nincs pénze, attól lehetnek álmai és vágyai, amire kuporgat, vagy véghezviszi fapadosan (de az is lehet, hogy az ő álma pont nem pénzbe kerül), de számára ez is boldogság, hiszen megkapta, amit szeretett volna. A család szintén személyiségfüggő, problémája mindenkinek van, gazdagnak és szegénynek egyaránt, nem ettől függ, hogy meg tudják-e becsülni a szeretteiket. A dolog lényege: nem a pénztől függ a boldogság, aki képes rá, az szegényen és gazdagon is boldog, aki pedig nem, azon a pénz sem segít.
2014. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Igen! És egészségesebbek is!


Csupán őszinte szolidaritásból; olyan milliomosokat keresek, akik meg szeretnének szabadulni a boldogtalanságuk tárgyaitól! Itt a soha vissza nem térő alkalom! Ne álljon boldogsága útjába a luxusautója, luxusháza, belvárosi luxuslakása, nyaralója, cége, bankbetétje, nemesfém-készlete; bármi átruházható rám!!! Csodálatos képességemmel el tudom viselni bármekkora vagyon kezelésének a terhét! Ne kíméljen!


Ha szeretne azonnal megszabadulni az életét megnyomorító, nagy értékű vagyontárgyaitól, kérem, küldjön p.ü.-t most! Az első 100 jelentkezőnek még a szájából is kiveszem az utolsó falat kenyeret! :) Bízhat bennem!

2014. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. De az sem, hogy minél gazdagabb egy család, annál boldogabb :)
2014. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2014. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért jobb egy 10 millás luxusautóban keseregni, mint egy biciklin - 10 fokos hidegben.
2014. dec. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!