Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az édesapám szeretője szült...

Az édesapám szeretője szült gyermeket apámnak, de halála után került a nevére a gyermek ez hogyan lehetett?

Figyelt kérdés
Édesapámnak volt egy kapcsolata /édesanyám mellett/ amiből fiú gyermek született. Apám halála után került a gyermek az apa nevére. DNS nem készült mert apám életében nem ment el a vizsgálatra, de viszont az apaságot sem ismerte el.
2014. dec. 17. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg csak a nevét vette fel. Egy sima névváltoztatás során.
2014. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
házasok voltak mert akor automatikusan a nevére kerül
2014. dec. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Hogy édesapád mit mondott Neked és mit tett az nem biztos, hogy ugyanaz volt.

Amit leírtál, arra azt mondanám, hogy nem lehet jogilag megcsinálni, főleg úgy, hogy tagadta, mint mondod.

Talán egyet tudok elképzelni, de ez jogilag valószínűleg nagyon sántít.

Hagyhatott egy végrendelet lehet közjegyzőnél, melyben halála után ismerte el a gyereket öröklési és egyéb jog kizárásával.

Ezzel védett Téged, de megadta a gyerekének(?) neve viselését és azt hogy van nevesített apja.

Minden szempontból sántít, amit írtam, de talán ez lehetséges.

2014. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem voltak házasok mert anyukámmal élt. Igen valami biztos sántit a dologban, de nem tudjuk hogy mi. Ugyanis végrendelet ilyesmi nem volt nem hagyott rá apánk semmit. A gyerek kb 1 évesen kapta meg az apai nevet.Nem is örökölt semmit mert bejelentettük uj anyukának hogy ha örökölni akar akkar be kell szállni atemetésbe és már is visszamondta az örökséget. Valojában azért is irtam ide hogy ki mit reagál mert tovább szeretnénk vinni az ügyet Ahoz 100 százalékos bizonyiték nincs hogy a halott apánké a gyermek.Nagyon sok mindent mondtak hogy halotti szövettani DNS-sel állapították meg az apaságot de kérdem én? hogy honnan tudták hogy megfog halni hisz mi sem tudtuk.Apánk nem hagyott rá semmit. Mindig is tagadta hogy övé a gyermek.
2014. dec. 18. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:

" halotti szövettani DNS-sel"

2000 éves leletekből tudnak DNS vizsgálatot csinálni.

Nem tudták mikor hal meg, halála utánról van szó..

2014. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

A helyzet az, hogy a történet eddig szóbeszéd, pontosabban nem derül ki, mi a konkrétum.

Az, hogy azt mondta nem kér az örökségből nem jelent semmit.

Az örökségről lemondani hagyatéki tárgyaláson lehet, persze csak akkor, ha "meghívót" kap az azon résztvevő.

Anélkül is meg lehet azért jelenni, dokumentumokkal bizonyítva, hogy az örökösök között a helye.

Hogy édesapád nem ment DNS vizsgálatra, az lehetséges.

De ha gyereke anyja őt nevezi meg apának, akkor kötelezhető a vizsgálatra, akár akarja, akár nem.

Miért nem tette meg ezidáig a szerető?

Azt kéne tudni, mi ebben a történetben a konkrétum, a dokumentumokkal igazolható állítás? Volt-e hagyatéki tárgyalás?

Anélkül az egész csak szóbeszéd, feltételezés.

2014. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen. Hagyatéki tárgyalás volt. Ott meg egyeztünk a szeretövel abban hogy ha örökölni szeretne ugy mint mi akkor a temetésbe be kell szállnia.. Amit mi akkor már kifizettünk. De közölte hogy ö nem hajlando felénk fizetni semmit és igy inkább nem is kell neki örökség. Papir tutira nem volt arról hogy apuka vállalja a gyereket.Én abban az időben felhívtam a kórház patológia osztályát és rákérdeztem erre a dns re de azt mondták hogy csak Pesten végeznek ilyent. Sehogy nem tudjuk kideritteni hogy a fiúgyermek miért kapta apuka nevét. Persze az gyermek nem tehet rola hogy van mert kettő személy kellet ehhez. Már néztem a guggliban is de semmi eredményre nem jutottam hogy mi uton modon lehtetett bebizonyittani. Apánk nem ment el a dnsre ezért sajna mi fizettük ki a büntetését amit megörököltünk.
2014. dec. 20. 13:23
 8/12 A kérdező kommentje:
jah. a gyermek 2009 áprilisban született. Apánk ekkor már sullyos beteg volt és 2010 juliusában halt meg. A dnsre vizsgálatra 2010 juniusban kelet volna mennie.a gyermek már elmullot kb 2 éves mikor az apai névre került. ekkor apánk már 1 éves halott volt.
2014. dec. 20. 13:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismét egy új elem a történetben.. Büntetés..

Nem tudom, hogy van ez, de ha valakit "meghívnak" DNS vizsgálatra és nem megy el, nem teszi lehetővé a mintavételt, amivel bizonyítaná "ártatlanságát", ami max egy vérvételnyi (bár nem tudom hogyan csinálják, talán csak egy nyálkenet) procedúra, akkor vehetik úgy is, hogy igen, ő volt az "elkövető".

Miért nem tette lehetővé, akár betegségére hivatkozva a helyszíni mintavételt. Egyszer s mindenkorra tisztázhatta volna magát és utódait?

Csak Pesten végezhető el a vizsgálat? Egy szövettani mintának nem gond odajutnia, bár valakinek ezt igazolnia kell miért kéri, csak úgy nem csinálnak ilyet egy "idegen" kérésére.

Ha megkapta a gyerek a nevet, akkor mégiscsak volt köze hozzá édesapádnak, bármiféle bizonyíték nélkül nem teszik meg, talán kivétel, ha Kovács vagy Farkas mondjuk a vezetéknév.

2014. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Úgy azért általában:

A jog a megszületett gyereket és az anyát védi, azért, hogy biztosítsa a felnevelést.

A gyermek születésekor megkérdezik az anyát, ki az apa?

Az anya megteheti, hogy nem kíván senkit megnevezni.

Vagy megnevez egy személyt, akit ha tagad, kötelezhetik vizsgálatra. Ha egyszerű tagadással kibújhatna a felelősség alól, akkor sok gyereknek nem lenne apja, eltartója (gyerektartás). Ez a része talán érthető.

Persze ha igazolni tudja, hogy a kérdéses időben külföldön tartózkodott, akkor nem kell a DNS, volt rá példa.

Ezért kötelezhető, de csak akkor kerül erre sor, ha az anya kéri.

Ezt úgy tűnik, halálakor tette meg, meg akkor volt meg az utolsó lehetőség a "nevesítésre".

Kb. ennyi...

2014. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!