Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utolsó és már nem várt gyerek...

Utolsó és már nem várt gyerek vagyok, a szüleim egyszerűen nem foglalkoznak velem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

-nem veszik észre hogy baj van, nem kérdezik meg hogy mi volt a suliban, nem érdekli őket hova megyek és mikor jövök haza, hogy kik a barátaim, hogy mire költöm el a pénzem, hogy hogy megy a suli és lassan az érettségi előtt állok és nem segítenek eldönteni hogy milyen pályát válasszak

-17 éves fiú vagyok

-a testvéreim már nem élnek velünk

-17 éve így megy velük a kapcsolatom és mostmár nem állhatok csak úgy eléjük hogy beszélgessünk, ha csak mondom magamtól, hogy mik történnek előfordul hogy otthagynak

-Apa naponta 12-13 órát dolgozik este pedig elmegy aludni, anya munkanélküli, de van egy két hobbija ezért nem sokat van itthon

-most szakítottam a baratnőmmel és így már tényleg nincs kire számítsak

-2 napja azt mondtam hogy majd jövök és hajnali 3kor értem haza nagyon részegen, lehánytam a saját ruháim, pár seb is van rajtam, nem vették észre, aludtak, nem is vártak, másnap szépen kimostam a ruháim, csináltam magamnak reggelit és leginkább csak alszok azóta, de nem tünik fel nekik ez sem

-amit mondok nekik azt megveszik, jó ruháim vannak, jó jtékaim, van internetem, saját számítógépem, de nem erre van szükségem


2008. aug. 17. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire magányosnak érzed magad, próbáld meg, hogy valamilyen programot szervezel közösen a többi családtagoddal.Meg lehet azt is próbálni,hogy először csak anyukáddal vagy apukáddal.Sajnos manapság nagyon gyakran nem figyelnek egymásra a családtagok,mindenki elvan a maga bajával.Az is jó lehet,ha a testvéreiddel építed a kapcsolatot.Jó lehet az is,h eleinte te kezded el őket kérdezgetni a mindennapjaikról,anyukád hobbijáról és mondd el neki kerek perec,hogy neked hiányoznak és te többet akarsz belőlük.
2008. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt amit az előttem szóló mondott, teljesen jó, másrészt pedig még ha furcsának is találod, mégis odaállhatsz eléjük akár most is, és kezdeményezheted a kommunikációt. Ennek még esetleg jó előjátéka lehet az, ha hosszabb ideig (több hét, hogy ne legyen gyanús) rendszeresen a kedvükben jársz, segítesz nekik, ahol, amiben tudsz, figyelmes vagy velük, stb. ; ez egyrészt őket is arra készteti, hogy ezt valahogyan viszonozzák (egyszerűen ősrégi emberi ösztön, hogy jótett helyébe jó jár, rossz helyébe meg rossz - ez lényegében a szemet szemért-elv pozitív változata), másrészt pedig ha egy hosszabb ilyen időszakot követően szólítod meg őket, még fogékonyabbak is lesznek a dologra.
2008. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én első gyerek vagyok, mégis kb. ugyanígy éltem, amíg otthon laktam.
2008. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sszia. Szomorúan olvasom ezeket a sorokat. Igazából néha én is érzem így. Hogy nincs család. Hogy engem kihagynak.. és hogy én örökké fekete bárány maradok, akármit csinálok. Igazából.. ne haragudj, de ha őszinték vagyunk, mindketten tudjuk, mindenhez kettő kell. Azaz, egy bizonyos fokig tehetsz érte, de onnantól ők jönnek. És ha ők nem tesznek érte... Akkor a megoldás abban van, ha majd egyszer saját családod lesz!

Igazából, tényleg, rajtuk is múlik, nemcsak rajtad. De megpróbálhatsz ettől függetlenül közelebb kerülni hozzájuk. Ha normálisak, és úgy érzed, hogy azért valamilyen szinten hasonlítasz rájuk (ez már szerintem jó alap, mert én kb úgy érzem, még csak nem is hasonlítok rájuk, mintha teljesen más lennék.. ), tehát elvekben, meg minden, akkor tényleg van értelme próbálkozni. Hétvégére csináljatok családi programokat. Én nem tudom mennyire idősek a szüleid, de mindenképpen kezdeményezz valamilyen programot! És előbb utóbb csak észrevesznek! Biztos szeretnek, elvégre a gyerekük vagy! Beszélj a testvéreiddel is, hátha jóba vagy valamelyikkel! Én elhiszem, hogy így borzalmas lehet, de próbáld meg a lehető legtöbbet megtenni az ügyért. Ha már úgyse megy, akkor légy büszke (majd, és most is) arra, amit egyedül sikerült elérned!! Ez nagyon fontos. Kialakul a személyiséged, egy remek ember leszel, és csak magadnak köszönheted majd! Légy büszke rá, és soha ne hagyd el magad, soha ne add fel. Barátok is lesznek mindig. Néha a barátaira szerintem jobban számíthat az ember, mint a saját családjára... habár egyáltalán nem ez a normális.

Kívánok neked minden jót, és tedd meg a tőled telhető legtöbbet, sose add fel! Egy 17 éves lány

2008. aug. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan ebben a helyzetben vagyok, inkább voltam, mert én leléptem otthonról. és most boldogon élek londonban
2008. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, a "lelépéshez" kicsit még fiatal vagyok és nem is így szeretném megoldani, a hétvégi program se válna be ,mert apa hétvégén is dolgozik így kb 2 hónappal előre kellene tervezni, a testvéreimnek már saját családjuk van, tényleg nagyon utoljára csúsztam még be, a szüleim már 50 fölöttiek, azt hiszem ez már így lesz
2008. aug. 18. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg velük úgy viselkedni, mint felnőtt a felnőttel! HIsz ha már tényleg utoljára csúsztál be, lehet, hogy nem is úgy gondolnak már rád, mint egy gyerekre. Sok sikert mindenhez, és kitartás! Barátok, barátok, barátok! Szinte mindenhez ad erőt, ha van, ami éltet! Írj nekem privibe, szívesen segítek, lenne mit mondanom még mindig neked! Kérlek írj, ha Te nem írsz, én írok neked.
2008. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!