Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig a gyerek a...

Miért mindig a gyerek a hibás? Miért hiszi azt mindenki, hogy ha a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, akkor az úgy van jól?

Figyelt kérdés
Anyám elhagyott és odaköltözött a pasijához és most lesz közös gyerekük, felőlem nem is érdeklődik, 2 hetente egyszer. Régen tök jóban voltunk, de ez a pasi tönkretett mindent. Most a nagyanyámmal élek, mert apám meg szintén a másik családjával foglalkozik. Anyám barátnőjének elmondtam, hogy mennyire kivagyok, ő meg azt mondta "Hagyd őket élni, hadd legyenek boldogok". De hát rám konkrétan tesznek! 16 és fél éves vagyok és senki nem áll mellettem. Annyira dühös vagyok, mert milyen az, hogy elköltöznek új pasihoz, új barátnőhöz, lesz még egy gyerekük és engem meg emberszámba se vesznek. Amíg apám csinálta ezt, addig még elvoltam, mert itt volt az anyám, de most ő is az új pasijával, meg új gyerekével foglalkozik. Komolyan, arra gondoltam, elmegyek pszichológushoz, de az se segítene, nincs kihez forduljak. Miért ennyire szemét ez a világ?
2010. ápr. 17. 14:30
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
*csak 2 hetente egyszer
2010. ápr. 17. 14:30
 2/37 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy elegem van ebből a lenézésből, hogy kamasz vagyok, akkor biztos hülye is és szemét és tönkre akarom tenni mindenki életét. Nekem teszik tönkre, mert a szüleimet nem érdeklem, ha fáj és ezt kimondom, akkor meg én vagyok a hülye, önző kamasz. Barátaimmal legalább foglalkoznak a szülei, nem okoznak nekik fájdalmat.Elegem van az egészből
2010. ápr. 17. 14:34
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon nehéz lehet Neked.Elképzelni sem tudom,hogy az ember a gyermekét hogyan tudja elfelejteni egy szinte idegenért.Próbálj arra gondolni,hogy Veled van a Nagyid.Ő biztosan nagyon szeret téged.Esetleg nem tudna tenni valamit az érdekedben?Ha anyukád anyukája akkor csak tudna beszélni a fejével.
2010. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért durva.Hogy egy másik pasit válasszon a gyereke helyett, nem semmi.

És a mamád milyen veled?

2010. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! egy anya ilyet nem tehet! Nagyon sajnállak. Nekem három gyerekem van ikrek igaz még picik de egyikőjüket sem tudnám elhagyni sem egy pasiért sem egy másik gyerekemért. Próbálj beszélni anyuddal bár ezt neki is tudnia kellene hogy nem normális. Hozzá nem tudsz költözni miért maradtál a nagyiddal? Pont ebben a korban lenne leginkább szükséged egy biztos háttérre. Nagyon nagyon sajnállak.
2010. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
A mamámat nem érdekli anyám, nagyjából utálják egymást. Rá azért számíthatok, sőt, csak rá, de ez így akkor is..mindig mondom, hogy nem is érdekel, de ettől függetlenül kivagyok, mert komolyan mondom, hányingerem van ettől az egésztől.
2010. ápr. 17. 14:47
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyi idős voltam,vagyis 1 évvel fiatalabb,amikor megtanultam nélkülük élni... Szerintem a legjobb stratégia,ha tényleg hagyod őket élni,és teszel rá nagyot,hogy mi van velük,és felépíted a saját életedet szülők NÉLKÜL.Legyenek szoros barátságaid,hobbijaid,saját Életed!Először elég fájdalmas a dolog,legalábbis én először nagyon sokat bőgtem miatta,h le vagyok sz*rva,de aztán rájöttem,hogy mást úgyse tehetek,ezért inkább a saját lábamra álltam!Elhatároztam,h ha nekik se vagyok én fontos,akkor ők se lesznek nekem!Már eltelt egy jópár év azóta,de nem olyan borzalmas így élni,mint hinnénk.Kivéve az ünnepek,amikor a barátok,akiket magad köré gyűjtöttél család helyett,a saját családjukkal vannak elfoglalva,és boldogok,téged meg esz a fene,hogy neked meg nuku család... Na de szerencsére nem sok ünnep van,ki lehet bírni.
2010. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
De nem is arról van szó, hogy anyámmal soha nem voltam jóban, mert tényleg, régen azért mi voltunk egymásnak, kirándultunk, programokat szerveztünk, de összejött ezzel a pasival és tisztára megváltozott, mintha nem is az anyám lenne. Elhatározta, hogy neki nem vagyok elég, meg hogy szereti a pasiját és akkor kell még egy gyerek, aztán később bejelentette, hogy elköltözik a pasijához, én meg tök kiborultam, azóta minden katasztrófa
2010. ápr. 17. 14:56
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de nem lehet, hogy a Te kezed is benne volt abban, hogy anyud elköltözött? Nem lehet, hogy kiidegelted, esetleg kiutáltad a barátját? Nem akarok pálcát törni fölötted, mert nem ismerlek, de tudom milyen gonoszok tudnak lenni a kamaszok, akaratlanul is.
2010. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
De nem utáltam ki, nem is ismerem jóformán! Tudtam, hogy megint jöttök ezzel a "fúj, önző, gonosz kamaszok" dumával, de én nem vagyok szemét, anyámmal nem is veszekedtünk régen, csak miután bejelentette, hogy lakjam a nagyanyámmal, akkor borultam ki.
2010. ápr. 17. 14:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!