Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltőzhet e egy 14 éves...

Hajni1984 kérdése:

Elköltőzhet e egy 14 éves lány az anyától, ha nem jó neki otthon?

Figyelt kérdés
A keresztlányom 14 éves és mivel otthon nem úgy bánnak vele mint kellene sokat vitázik az anyával. Azt mondta neki az anya hogy költözzön el mert ö nem killódik vele. Vagy az apjához vagy hozzám neki mindegy. Szó szerint ezt mondta neki Hozzám akar költözni. A szülök elváltak van még egy 10 éves gyerek is . Megoldható hogy hozzám költözzön? Az apa sem vállalná mert mióta elvátak nem is foglalkozik a gyerekeivel. Mit kéne tennem? A gyámügy is volt náluk már. Tehát gondok nem kicsik.

2014. nov. 27. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Beszéld meg az anyával, h adja át neked a felügyeleti jogot, és akkor hozzád költözhet. Mi az oka annak, hogy az anya ilyen? Nem lehet hogy a keresztlányod sem úgy viselkedik, ahogy kéne?
2014. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha már gyámügy is volt akkor nem hinném h a gyerek a hibás. Sajnos vannak olyan szülők akik ilyen mostohán bánnak a saját gyerekükkel.
2014. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Erre nem tudok válasz adni mert nem vagyok ott,és ha kérdezek mindenki másképp mondja el. Annyit tudok csak ,hogy már volt náluk a gyámügy mert az anya öngyilkos akart lenni vagy csak fenyegetözött nem tudom pontossan. A mostani párjával sem jönnek ki jól és sok a feszkó otthon. Ezeket rokonoktól is hallom meg hát a lánytól is. A gyámügy nem a gyerekek viselkedése hanem inkább az anya miatt ment ki . Vagyis hogy értsed. Valami öngyilkosságos dolog volt és az anyát bevitték a kórházba ,és a kórház átadta a gyámügynek a dolgot.
2014. nov. 27. 19:05
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát igen kivételezik a két gyerekkel az biztos ,a kicsinek mindent a nagynak semmit.
2014. nov. 27. 19:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Már mondta az anya több alkalommal ,hogy átadja a gyerekeket nekem. De nem tudom mi a tehendő, mi az első lépés?
2014. nov. 27. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó :( Akkor nincs más hátra, beszélj az anyával. Ha időközben meggondolta magát, akkor a gyámügy segítségével próbáld meg intézkedni!
2014. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha az anyuka képtelen megfelelően ellátni a szülői feladatait, akkor a gyermeket kiemelhetik és a szülői felügyelet helyett gyámot kap. Gyám nagyobb eséllyel lehet rokon, mint idegen (te vérrokona vagy, vagy csak a keresztszülő?).


De olyan nincs, hogy csak az egyik gyereket veszik el!


14 éves önmagától nem dönthet úgy, hogy máshol él (mint valamelyik szülőjénél).

16 éves kortól lehet kérvényezni a szülői ház elhagyását.

2014. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De én úgy tudom ,hogy ahoz hogy a gyámügy elvegye a gyereket valakitöl. Elég nyomos oknak kell lenni. Szóval verés meg ilyenek. De bántani nem bánta testileg csak lelkileg.
2014. nov. 27. 19:15
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát sajnos az anyuka a testvérem, tehát rokon .
2014. nov. 27. 19:16
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát igen én is igy tudtam hogy csak 16 évesen jöhet el. Van valami tanács hogy segíthetnék neki? Mert ö azt mondja hogy egyszer ugyis megszökik.
2014. nov. 27. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!