Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbeli / gyerekükkel...

Háztartásbeli / gyerekükkel otthon lévő nők, ti szinte minden nap főztök?

Figyelt kérdés
Hogy oldjátok meg a mindennapi étkezést? Mindig főztök, esetleg olykor rendeltek? Ha mindig főztök, nem nehéz-e szinte minden napra kitalálni valamit?
2014. nov. 14. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Igaz nekem nincs gyerekem,csak "haztartasbeli" vagyok de mindennap fozok termeszetesen.... van olyan amikor 2 napra igy 2-3 naponta fozok. Es nem nehez,szet nezek mi van a konyhaban,es megkerdem a volegenyemet hogy mit enne.. mindig megbeszeljuk,mindig van valami,igaz o nem magyar igy konnyebb dolgom van :D van amikor olasz kaja ( olaszban elunk) van amikor magyar,van amikor indiai etel,japan,kinai,orosz.. mindig van valami finomsag :)
2014. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk 2 naponta elég főzni. Igaz nem vagyok már gyesen, dolgozok, 3 gyerek van, de főtt ételt eszünk minden vacsira.
2014. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Én a kisebbikkel vagyok itthon, és igen mindennap főzök. Az is tény hogy elég nagy fejtörést okoz, hogy kellően változatos legyen. Ha esetleg nincs kedvem főzni, vagy ötletem nincs hozzá, olyankor jön az hogy pizzát sütök, vagy fullos szendvicset eszünk vacsira. Azonban ez azért elég ritka.

Általában különböző recept oldalakon nézelődöm, vagy a család nő tagjaival ha beszélek, megkérdem őket ők mit főztek, és abból merítek. Egyáltalán nem könnyű!

2014. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Na most biztos jol le leszek pontozva de hat ez az igazsag...

8honapos babammal vagyok itthon es csak ritkan fozok,akkor is csak gyorsat,amig elvan az etetoszekben.minden pillanatban figyelnem kell,nem hagyhatom egyedul a szobaban,a kisagyban pedig nincs el.

Magamnak rendelem a kajat,a parom bent eszik a munkahelyen.magamnak fozni nem fogok.multkor is csinaltam egy nagy adag borsolevest a fele a kukaban landolt.felesleges...a kisfia, vagy bebietelt kap,de neeki sokszor "fozok".(nem tartom fozesnek egy kez zoldseget husival megfozni es leturmixolni).

2014. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én nem főzök minden nap, sokszor rendelünk is, azért is, mert a párom ha útban hazafelé azt találja ki, hogy pizzát vacsizna, akkor főzhetek bármit, pizza lesz a vacsora. Meg annyira nem eszi meg, amiket én szeretek és tudok jól megcsinálni, hogy sokszor felteszem a kezem, vagy annyit főzök, amennyi a babának és nekem elég, a párom úgysem enné meg. A gyerek nem ehet chilis babot pörkölttel, szóval általában csak annyit főzök, amennyi a gyereknek szükséges, de azt végülis minden nap, csak az nem az a kategória egyelőre, mint amire te gondoltál szerintem.
2014. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Én a legtöbb napon főzök, amikor marad vacsorára az előző napiból, akkor pedig azt esszük. De nekem óriási erőfeszítés minden nap kitalálni valamit, amit lehetőség szerint nem főztem az elmúlt hetekben.. Főleg, hogy kevés pénzből kell megoldani. Szóval nem tudom, másnak mi a taktikája:S Számomra a főzésben az a rész, amikor az étel már készül, a legkellemesebb epizód:)
2014. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Én dolgozok plusz egyetemre járok, de minden nap főzök.

Viszont nekem is kínlódás kitalálni minden nap, hogy mit főzzek, már írtunk a párommal listát arról, hogy miket szeretünk, csomó mindent felírtunk, hogy csak elő kelljen kapni a listát, és arról válasszak valamit, de még így se könnyű, mert egyikhez vagy nincs kedvem, vagy nem rég volt, vagy nincs hozzá 1 dolog, amiért nem akarok boltba elmenni, szóval mindig kínlódás.

2014. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem értem minek minden nap főzni, idő-és energia/árampazarlás. Minden 2. nap szoktam főzni, van hogy étterembe megyünk persze vagy rendelünk pizzát. A férjem is szeret főzni, sokszor főzünk együtt is, vagy főz ő nekünk.


Kitalálni nem lenne bonyolult minden napra valamit, de értelmetlennek tartom 1 napra való kis mennyiségek megfőzését, amikor ugyanannyi ideig tart, mint 2 napra, és akkor még mondjuk a férjem a munkahelyére is tud vinni belőle.

2014. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1,5 évessel vagyok itthon, minden nap főzök. A férjem napközben nem eszik főtt ételt, így nálunk a vacsora a főétkezés. Nekem van egy listám amin összegyűjtöttem az összes ételt amit szeretünk, és ha nem jut eszembe semmi, akkor átböngészem.

Sajnos arra nem vagyok képes, hogy előre megtervezzem a menüt, de sokminden van itthon általában, konzervek, száraz alapanyagok, a fagyóban zöldség és hús, így szinte bármit meg tudok főzni ami eszembe jut.

2014. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Öttagú családra -három kamasz gyerek van- mindennap főzök. Olyan a munkánk és a gyerekek iskolája, hogy mindenki itthon ebédel. Nekem is kitalálni volt a legnehezebb, de egy ideje azt csinálom, hogy egy hétre előre megtervezem a menüt. Megszavaztatom a családot, ki mit szeretne és úgy osztom be, hogy változatos legyen. Minden Második nap húsos kaja, egy nap édes kaja, egy nap tészta, egy nap olajban sült stb. Így a bevásárlás is tervezhetőbb, nem kell folyton boltba szaladgálni. Ha tudom, hogy valamelyik nap sok dolgom lesz, olyat tervezek, ami hamar elkészül. Olcsóbb is mert ha hirtelen kell kitalálni, tuti, hogy valami drága kaja jut eszembe. Nekem bevált.
2014. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!