Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet még boldog valaha egy...

Lehet még boldog valaha egy olyan lány, akinek az édesanyja alkoholista?

Figyelt kérdés
16/L
2010. febr. 2. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

persze ... ha megtalálod életed szerelmét akkor mindenképp boldog leszel.

sajnos édesanyám is így nőtt fel sőt mind2 szülő ivott :S

és ma a 2gyerekével és férjével ő a legboldogabb anyuka a világon :P :D

19/F

2010. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
mindenki lehet boldog aki valójában boldog akar lenni
2010. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki!

Nagyon boldog leszel,és biztos,hogy te megkíméled gyerekeid minden hasonlótól.

2010. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, miután felnőttél és elköltöztél otthonról.
2010. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem alkoholista volt a szülőm, de kábé ugyanolyan rossz volt. Vertek, és kevés önbizalmam volt. Nem voltak barátaim, utáltak otthon és az iskolában.

Egy nap találkoztam az én hercegemmel. Azóta együtt vagyunk, rettentően szeretjük egymást, az ő családja befogadott. Várjuk az első babát. (5 éve találkoztunk, akkor 21 voltam)

Egy nap, majd te is megkapod a boldogságot a szenvedéseidért. Csak tarts ki!

2010. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, bárki lehet boldog. Mindenkinek megvan a lehetősége a boldogságra. DE: akinek alkoholista az egyik vagy mindkettő szülője, annak sokkal, de sokkal nehezebb normális párkapcsolatot kialakítani, normális életet élni, lelkileg és mentálisan jól működni (=egészségesnek lenni) mint annak, aki nem ilyen családban nőtt fel...

Nekem az apám alkoholista. Megkeserítette az egész gyerekkoromat, fiatalságomat. Most 29 vagyok, 1-2 éve kezdem kapisgálni, hogy miért nem tudok normális párkapcsolatot kialakítani.... még dolgozom magamon :-/

Sok sikert Neked is. Meglesz az, csak egy kicsit több meló.

2010. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát ln is remélem h nem lesz kihatással az én jövőmre...Igazából van barátom és szeretem is meg minden...De mikor hazajövök a suliból is és anya...áhhh a sirás folytogat ilyenkor...ma is pl eltervezzük h eggyütt sütünk valami finomat...neki is kezdtünk, be tettük sülni elléptem valahova és mire mentem néztem a sütőbe tiszta szén volt az egész minden...és ő otthon volt végig és ne mondjam mit csinált...:(

És én voltam a hibás persze, mert ha valaminek neki fogok fejezzem is be...:)Persze közösen fogtunk neki...és tudta h elmentem pár percre ...:-S

2010. febr. 2. 17:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is alkoholista,ráadásul az agresszív fajtából..Én úgy nőttem fel,hogy nem is emlékszem olyan napra,hogy józan lett volna..Volt,hogy éjszaka arra keltem fel,hogy ütött vert engem álmomban,mert nem volt pénze piára..Volt,hogy egy reggel mentünk volna iskolába(3-an vagyunk testvérek)de nem tudtunk elmenni,mert az összes cipőnket,ruhánkat eladta fillérekért,hogy pia legyen..

Mindig megfogadtam,hogy ha lesznek gyerekeim soha nem fognak látni ittasan..Rengeteg át sírt évek,és egy menekülés a házasságban azt hittem mindent megold...Igaz megszabadultam egy alkoholistától,de nem voltam boldog..Amikor férjhez mentem utána soha nem voltam hajlandó meglátogatni őt,ahogy a testvéreim sem látogatják.(egyedül apámmal tartjuk a kapcsolatot)De azóta elváltam,és újra férjhez mentem(de ez már nem menekülés volt,hanem az ÉN döntésem) van 1 fiam(aki sose látott piásan),és BOLDOG vagyok...A végére csak megkaptam a boldogságot,szép életet.Végre tudom,hogy szeretnek,és fontos vagyok...Szóval kicsi lány,ne keseregj! te is leszel egyszer boldog,hisz a sok rossz után jönni fog a jó is..Csak ne kövesd el azt a hibát mint én..Soha ne menekülj egy házasságba,mert meg akarsz szabadulni egy alkoholistától.Inkább kezdj egyedül új életet,és tedd a saját életedet jobbá,szebbé..A szerelem utolér téged is..

36/N

2010. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,adtak egy kis önbizalmat.:)
2010. febr. 2. 17:03
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám kicsi korom óta iszik.

A húgommal nem emlékszünk olyan karácsonyra,amikor józan lett volna,még a szülinapomat is elfelejtette

Most 23 vagyok,van egy pici lányom,de nem merném rábízni 1 percre sem

Az is csoda,hogy az esküvőmön valamennyire józan volt

Ne foglalkozz vele!Én boldog vagyok a családommal,és a húgom is!

2010. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!