Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az baj, ha egy családban csak...

Az baj, ha egy családban csak egy gyerek van?

Figyelt kérdés
Én szerintem, ha túl sok gyerek van az se jó.

2014. dec. 21. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Az nem baj, ha egy családban egy gyerek van. De az egy és a túl sok között azért van átmenet. Vagy szerinted a kettő az már a túl sok kategória? De ismétlem semmi gond nincs az egy gyerekkel.
2014. dec. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek annyi gyereke legyen, amennyit el tud látni anyagilag, lelkileg, minden szempontból.

Ha neked egy egy gyereket jelent, akkor ennyi. Nincs ezzel semmi gond.

2014. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen a házaspár legbensőbb magánügye, hogy hány gyermeket vállal. Ő dolguk.
2014. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

És ha nincs gyerek?

Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy vállal-e gyereket és ha igen, akkor hányat.

2014. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát, lehet, hogy "óccsóbb", ha egyke van, meg annakmindentmeglehetadni, meg satöbbi, de..


De szerintem sokkal jobb, ha az embernek van tesója, mint ha nincs.

2014. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös ezt légyszi magyarázd el azoknak, akik naponta tesznek fel kérdést arról,h a testvérük meglopta őket/elszerette a párjukat/terrorizálja őket stb...

A családban annyi gyerek legyen, amennyit a szülők szívből szeretnének és el tudnak látni. Ha egy, akkor egy, ha tíz akkor tíz.

Ne azért szüljön,h az első helyettük a tesóját szekálja.

2014. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csapdossatok meg péklapáttal, de én örülök, hogy egyke vagyok. :) Ennyit tudtak bevállalni a szüleim, hogy tisztességesen, jómódban felneveljenek. Kellő figyelem, türelem, és igen, anyagi javak jutottak. Megfelelően szocializálódtam, nem vagyok irigy, míg az unokatesóim (fiúk, 25 és 21 évesek) a mai napig ölik egymást ha egy térben vannak huzamosabb ideig. Megtanultam osztozkodni, de azt is, hogy ami az enyém, ahhoz senki nem nyúlhat az engedélyem nélkül. Ettől függetlenül ha kérik, odaadom.


Szerintem nem baj az egy gyerek, de nem baj a több gyerek se ott, ahol kellő türelem, figyelem és pénz jut rájuk. Én egyet szeretnék.

2014. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is örülök, hogy egyke vagyok. Nem lettem elkényeztetve, ugyanakkor az alapszükségleteim kielégítéséhez kellő anyagiak mindig is megvoltak. Nem volt para, ha hirtelen kellett egy új téli cipő, vagy pénz az osztálykirándulásra. Rengeteg odafigyelést és törődést kaptam. És önállótlan sem lettem, mint azt sokan hangoztatják az egykéknél. Sőt, már kisgyerekként megtanultam magam egyedül elfoglalni, iskola után egyedül mentem haza, magamnak csináltam kaját, estig magamban voltam el. El sem tudnám képzelni, hogy testvérem legyen, és szerintem jót tett a személyiségemnek, hogy egyedül nőttem fel. Én is majd csak egy gyereket szeretnék.
2014. dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!