Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta felnőttem és elköltözte...

Amióta felnőttem és elköltöztem, miért telik olyan gyorsan az idő? A családban amíg az ember gyerek, addig nem tűnik fel?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, emlékszem azt vártam, hogy legyen már a szülinapom(ami mondjuk jövőhét szerdán lett volna) és olyan érzésem volt, hogy sose jön el az a nap.

Vagy amikor nyaralást terveztek a szüleim, családdal, na az az idő is nagyon sokára jött el.

Most meg hogy felnőttem, elköltöztem, nekem kell megcsinálni a házimunkát, meg a dolgokat, azt veszem észre, hogy basszus, már este van, és nem mosogattam el...

Ma jutott eszembe, hogy MÁR március van...

Úgy érzem most gyorsan telik az idő nagyon.


Ez másnak is ismerős érzés?


Mitől van? Amíg az ember egy gyerek a családban, miért nem érzi úgy telni a napokat, hónapokat mint felnőttként?



2013. márc. 4. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Én ugyan itthon lakok még, de én is így érzem. Hogy pontos legyek azóta, amióta leérettségiztem, és annak lassan már két éve. Hihetetlen gyorsan telik az idő, pl. nemrég még karácsony volt, most meg már március. Csak kapkodom a fejem:)

Amikor erre panaszkodtam, anya azt mondta, csak várjam meg, amíg gyerekem lesz. 20 év eltelt neki, mint egy pillanat.

2013. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg gyerek voltál, mindent megoldottak helyettted. Ezért ráértél mindenre. Ahogy külön mentél, minden a nyakadba szakadt. Ha meg családod is lesz, akkor te fogod őket kiszolgálni. Aludni is alig lesz időd.
2013. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az ember egyre idősebb, egyre gyorsabban múlik az idő. Nagymamám mondta, hogy az utóbbi években ő már szinte csak azt érzékeli, hogy jé, megint karácsony van :)


Egyrészt azért lehet, mert egy gyereknek sokkal kevesebb a dolga, mint egy felnőttnek. Másrészt kevesebb emléke van, sokkal több új inger éri. De ez csak tipp. Gyanítom, pszichológusok jobban meg tudnák mondani :)

2013. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az idő egyre gyorsabban telik. Ahogy még idősebb leszel, még gyorsabban.Mire hozzászoknál az új tempójához, megint felgyorsul... Nagyon durva. Sietni kellélni,merthamar eltelik...
2013. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg ennek azért a viszonyításhoz is köze van. Amikor az ember hatéves, három hónap örökkévalóságnak tűnik. Egyrészt azért, mert egy hatéves kevésbé érzékeli az időt, másrészt a gyerekek hajlamosak nagyon rápörögni egy adott témára, és ha a fogorvos székében ülünk nekünk is legalább hat órának tűnik az a tíz perc, amíg a fogunkat fúrják, harmadrészt pedig amit az előbb említettem, hogy hat évhez képest három hónap sok, de 60 évhez képest mennyi az a három hónap? Egy szempillantás alatt eltelik.
2013. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gungasam ***** válasza:
100%
Az ember belső egyéni órája a kor előre haladtával változik meg. Ez a szubjektív időérzet.Mindenki képes az objektív időt megbecsülni a környezet változása alapján..Ez az idő amit órával mérünk és mindenkinek egyforma..A szubjektív időt nem tudjuk mérni csak érezni az öregedéssel.
2013. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy jól látom, de nekem kimondottan az életkor növekedésével egyenes arányban tűnik gyorsulónak az idő.

(Amúgy van ráció abban is, hogy az önálló háztartás nagyobb energia és időigénnyel szembesít.)

Nekem akkor tűnt fel először, amikor átléptem a 20. életévemet. Előtte két karácsony között olyan sok idő telt el, de ahogy idősödtem, egyre kevesebbnek tűnt. Ugyanez az évszakok változása, a rendszeresen visszatérő események periodicitása. Az időérzékünk a tudat alatt az eddig leélt életünk össz időtartama alapján viszonyít. (Mintha egy számítógép a belső órajelét aszerint is értékelné, hogy mikor lett újonnan üzembe helyezve.)


A témához kedvenc idézetem, (nem tudom ki a szerzője), hogy:

"AZ ÓRÁK LASSAN, AZ ÉVEK GYORSAN TELNEK" - elgondolkodtató.

2013. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gungasam ***** válasza:
100%
A 7/7 hozzászólónak adok 100%-osan igazat! Tudományos kutatók eredményei is azt igazolják, hogy az öregedéssel gyorsul fel a szubjektív idő, vagyis minél idősebb az egyén annál rövidebbnek érzékeli az adott idő eltelését...Talán mert minél kevesebb van hátra annál értékesebb...
2013. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

egyetemre mentem, elköltöztem koliba 19 voltam..

aztán egyszer csak a folyosón döbbentem rá, hogy 23 vagyok.

(és ez most komoly) Mintha 4 év kiesett volna.


Aztán lediplomáztam, meghalt anyukám, elkezdtem dolgozni..

Bamm... újabb 3 év repült el.


Sajnos ez ilyen.

2015. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy mennyire hosszúnak érzékelünk egy adott időtartamot, mi mástól függene, mint attól, hogy addig a pillanatig egyáltalán mennyi időt érzékeltünk az életből. Természetesen közrejátszanak még olyan dolgok, hogy a kellemesen eltöltött idő rövidebbnek, a szenvedéssel leélt idő hosszabbnak tűnik. De az ember gyerekként és felnőttként is szokott kellemesnek és szenvedésnek is megélni dolgokat, úgyhogy ezt figyelmen kívül hagyhatjuk.
2015. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!