Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az anyámmal?...

Mit tegyek az anyámmal? Hogyan vegyem rá, hogy elmenjen dolgozni? 15/L

Figyelt kérdés
Apával és a testvéreimmel ne tudjuk rávenni. , hogy elmenjen dolgozni. Én 15 vagyok és van két öccsém, tehát nem vagyunk elég idősek a pénz kereséshez. A családunkban egyedül apukám keress pénzt, de sajnos nehéz fizikai munkát végez és félünk , hogy rámegy az egészsége. Ráadásul anyukám alkoholista is , mindig arra megyünk haza , hogy részeg. Ezzen felül követelőzik, drága ruhákat követel, cipőket, hajfestéket, ékszereket, parfümöket, megpersze az italt. Mi meg a család többi tagja nyomorgunk. Egy cipőbe járunk télen-nyáron, nincs meleg kabátunk stb. Mit tegyek 15 éves fejjel?

2014. dec. 21. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Mindig ilyen volt az anyátok? Vagy csak néhány éve lett ilyen?


Egy fizikai munkás fizuból nehéz lehet eltartani 5 főt.. milyen drága ruhákat meg parfümöket követel az anyád? És kap is?

2014. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Szomorú, hogy mindig a kamaszok agyalnak ezen, holott nem nektek kéne megoldani mert nincs még akkora élettapasztalatok.


Amíg nem ismeri fel, hogy kezelésre van szüksége addig nem tudtok, mit csinálni vele.

Először is mindannyian le kellene vele ülni és elmondani neki, hogy komoly bajok vannak vele ez érinti az egész családot tehát nem a magánügye, és irreális követelései vannak.

Nehezen fogja felfogni mert bármilyen függőség erős dolog és sokan nem tudnak saját erőből kimászni belőle és többször is vissza eshetnek. Ráadásul a többség nem is érzi, hogy vele bármi baj lenne és hát alkeszként sehol nem fogják felvenni vagy eltűrni.

Ha nagyon nem érdekli és semmi nem használ akkor, akármilyen szomorú is de apukádnak végre a sarkára kéne állnia és elválni. Kaphat segélyeket, családi pótlékot az önkormányzatnál utána lehet járni.

Anyátok ha felnőttnek akarja tartani magát akkor vállalja a felelősséget a tetteiért.

Ha egy szájjal kevesebbet kell etetni, ruházni, egyebek már azzal is lehet spórólni.

16 éves kortól már vállalhatsz diákmelót azzal valamit tudsz segíteni.

2014. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hogy is mondjam, anyám életében 2 munkahelyen dolgozott, az egyiken 2 hetet( McDonalds), a másikon 3 napot. 20 éve ilyen, amióta megszülettem alkesz, általában 40-50 ezer forintos parfümöket kér, a márka változó, mikor mi. Ruha terén drága krokodíl bőrtáskát meg állat szőrből készült bundákat követel, smink cuccokat, hajfestékeket, a New Yorker-ből a legdrágább ruhákat, olyan is van, hogy 1 héten 2x-szer is menni kell ruhát venni neki. Eljár szórakozni ez is plusz pénz, a disco-ban mutogatja ,hogy milyen új ékszer, ruhája, telefonja van (45éves létére) Hogyan vegyem rá , hogy szálljon magába?
2014. dec. 21. 16:54
 4/17 opened paradise ***** válasza:
96%

Ez szörnyű,de szerintem nélküle még jobban meglennétek,mint vele,de ezt apukádnak kéne eldöntenie.

És egy forintot se kéne neki adni. 5000 forintért már lehet kapni kódos széfet,úgyhogy lopni se tudna.

2014. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Apukád ha hagyja, meg is érdemli! Bár, ti isszátok meg a levét....Én apád helyébe kitenném a szűrét.
2014. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Nos ha világ életében ilyen volt akkor hiába minden próbálkozás.

Ő ilyen és az apád személyében kifogott egy balekot.

Rendesen ki kéne osztani én azon csodálkozom, hogy apád eddig tűrte jó nagy papucs lehet ne haragudj nem sértésnek szántam de ha jobban belegondolsz....

Ideje apádnak a sarkára állni és beadni a válópert mert egy ilyen rögzült személyiséget már nem fog megváltoztatni.

Nem is anyáddal kéne beszélned inkább apáddal kéne leülnötök ha már mindenképp beszélni akartok róla.

2014. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Első válaszoló vagyok. És hogy áll ehhez az egészhez az apukád? Azt nagyon fontos lenne tudni.
2014. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Te sajnos nem tudod rávenni semmivel.Apádnak kéne megfenyegetni,hogy nem finanszírozza a szórakozását tovább,takarodjon dolgozni,különben kidobja a francba.Az az opció is áll,hogy egyszer anyád lép le tőletek egy gazdagabb pasiért.
2014. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Anyám fenyegeti apámat (sajnos nem tudom , hogy mivel),.apám nem tudja kidobni mivel anyám nevén van a ház , apám megmondta neki párszor , hogy menjen dolgozni de anyám csak hárít.
2014. dec. 21. 17:52
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja igen és anya és apa nem házasok, csak élettársak.
2014. dec. 21. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!