Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon egy árva gyerek is...

Vajon egy árva gyerek is kijelentheti azt, hogy van otthona? Muszáj az otthonnak egy háznak lennie, vagy akár ez a fogalom jelképezhet mást is?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről??
2014. dec. 22. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Otthon az, ahol otthon érezzük magunk.
2014. dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy árva gyerek is él valahol. Ha nevelőszülőknél, ahol jól érzi magát, akkor az az otthona is lehet akár. Ha nevelőotthonban van, akár az is lehet az otthona. De én egy "épületen" kívül nem tudok mást otthonnak elképzelni. Talán csak azért, mert nekem van családom és otthonom.


De lehet lesz itt olyan személy, aki más perspektívában látja majd, amit én el sem tudok képzelni, csak azért, mert nem vagyok olyan helyzetben.

2014. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Nehogy azt hidd már,hogy aki az anyjával,apjával él, jajj az mennyire otthonosan érzi magát.Itt most olyasmire gondolok,amikor a szülõk rátojnak a gyerekre , csakis a megalázásban van részük.
2014. dec. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az otthon az az origó. Ahova bármikor visszamehetsz, ahol otthon érzed magad, amit a tiédnek érzel.
2014. dec. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom.

Otthon az, ahol szeretnek téged, ahol biztonságban érezheted magad, ahol úgy szeretnek, mintha a sajátjuk lennél.

Egy volt osztálytársamat örökbe fogadták még egészen pici volt, amikor a szülei meghaltak.

A nevére vették, a sajátjukként tekintenek rá.

De volt olyan iskolatársam is, aki otthonban lakott.

Persze egészen más az otthonban nevelkedett gyerekek élete, de véleményem szerint a dolgozók is próbálnak minden tőlük telhetőt megtenni.

Tehát az otthon az, ahol szeretnek minket.

Köszönöm az eddigieket:)

2014. dec. 22. 18:11
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem az otthon az, ahol békére találsz. Az emberek többsége ezt házhoz, városhoz köti.

Én az otthont mindig az édesanyámban találom meg. Vele mindig otthon érzem magam.

De ha a béke bennünk van, a világ bármely pontján otthon tudjuk magunkat érezni.

2014. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!