Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg fontos ez?

Szerintetek tényleg fontos ez?

Figyelt kérdés

Hogy ki hanyadik gyerek a családban,ki egyedüli gyereként nöt fel,ki elvált szülök gyerekeként élt-e?

Mert a jelenlegi kapcsolatomban én harmadik gyerek vagyok az élettársam egyedüli gyerekként nöt fel és sokkal többször nekem kell engednem sokkal több mindenben egyoldalu mint én és ha megsért neki àll fejebb.



2014. dec. 21. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fontos. A gyerek a családban szocializálódik, fontos, hogy voltak-e testvérei, akikkel meg kellett tanulnia együtt élni, el kellett fogadnia a szülők figyelmén való osztozást, esetleges mellőzöttséget, stb. Nem törvényszerű, hogy az egykék önzőbbek és kevésbé empatikusak legyenek, de a te párodnál úgy látom, ez a helyzet.
2014. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szerintem ez elég nagy hatással van a gyerekre. Meg az is, hogy a szülője hogy nevelte, mint egyke gyereket. El is kényeztetheti, de lehet egy testvér nélküli gyermeket is normálisan nevelni, megtanítani, hogy osztozni kell dolgokon másokkal, stb. De persze nem csak ez befolyásolja a később kialakuló jellemvonásokat.
2014. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát ő maga azt álitja nem volt elkényeztetve de ki vallaná be?

És amiota együtt élünk nehezen viseli ha nem rá figyelek amikor éppen bele mélyedek valamibe. Nehezen tud mellözni dolgokat tölemolyanokat vár el amiket én nem kapok viszont és ha ezt rákiabálom neki van feljebb.

2014. dec. 21. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!