Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elviselni?...

Hogy lehet ezt elviselni? Sorstársakat keresek: biszexuális vagy homoszexuális gyerek nagyon vallásos szülőkkel.

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, római katolikus családban nőttem fel, 4-5 éve jöttem rá, hogy biszexuális vagyok. Volt már több pasim is, most nem rég összejöttem egy lánnyal, ő az első barátnőm olyan értelemben. A családom nem tudja, hogy biszex vagyok. Rettentő bigott mindenki nálunk, főleg apukám. Állandóan szitkozódik, hogy mocskos b*zik így meg úgy, ugyanezt csinálja a bátyám és az öcsém is, és nekem ez baromira rosszul esik. Anyukám viszonylag normálisabb, de neki sem mertem még elmondani.

Egyébként hiszek Istenben, és tudom, hogy ő úgy szeret engem, ahogy vagyok. Nem tartom bűnnek, hogy szeretek valakit, semmi rosszat nem teszek vele szerintem.

Esetleg van itt valaki, aki hasonló körülmények között él? Hogyan bírjátok?


2014. dec. 21. 12:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%

"nagyon vallásos szülőkkel"


"Állandóan szitkozódik, hogy mocskos b*zik így meg úgy"


Ez aztán a vallásos család :) Szeresd felebarátodat, csak azt ne, aki a saját nemét szereti.


Kérdező, szerintem nyugodtan mondd el, előbb-utóbb meg fognak békélni a helyzettel.

2014. dec. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Esküszöm ugyanezt akartam írni, amit az első. :D


Jó kulturált, vallásos családod van. 10 éves unokahúgomnak több esze volt, amikor kiderült hogy a nagyobbik unokahúgom (16) leszbikus. A vallás a világ legnagyobb szarsága, a szeretet az egyetlen ami összetartja a családot, semmi más.

2014. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem is ez a véleményem az ő vallásosságukról, de ettől még nem lesz könnyebb az életem sajnos :( Ha elmondom otthon, félek, hogy apám képes és kitagad. Nem élek már velük, csak néha jövök haza egy-egy hétre, úgyhogy nem az van, hogy nem lenne hová mennem, de azért mégis ők a családom.
2014. dec. 21. 13:19
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Na de így vagy úgy ki fog derülni, nem? Vagy ha együttmaradsz egy lánnyal, akkor majd mindig egyedül mész karácsonyra hozzájuk?
2014. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Kettes vagyok. És milyen család az, aki ezért kitagad? Vagy az őket nem minősíti? Tagadd meg magad és "kushadj" a hetero életviteledben, közben meg gyűlölködhetsz és bárkit minősíthetsz kedved szerint? :D Gondolom ez lenne az elvárásuk. Tartozol magadnak annyival, hogy ezért ne kelljen emésztened magadat.
2014. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
15%

Nincs bajom a homoszexualisakkal, sem a leszbikusokkal, viszont szamomra mint, nem is hu vallasosnak, nehez megemesztenem a biszexualisokat. Nem is ertem ezt a fajta nemi identitast...

Akkor helyesnek tartanam elmondani , ha ez egy tenyleg hosszutavu, komoly kapcsolat lenne, es mellette akarnal kikotni. De igy, hogy csak bejelented es majd a kozel jovoben hol pasival, hol csajjal allitanal be, ezt meg en sem akarnam. Nem , ha meg bigott vallasu is lennek.

Tudom le leszek pontozva , de nem erdekel. Csak hajra!

2014. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha emiatt kitagadnak, akkor ők nem a családod.. sajnálom, hogy ilyen agymosottak a szüleid. Normális ember nem tagadja ki a gyerekét, csak azért mert a saját neméhez vonzódik.
2014. dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Hadd tagadjon.
2014. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hatos: azért vagy lepontozva elsősorban, mert fogalmi zavarod van a biszexualitás tekintetében.

A biszexuális nem azt jelenti ,h az illető előbb-utóbb megcsalja a párját, csak mert az ellentétes nemre is szüksége van!!


Hanem azt jelenti, hogy mindkét nemű emberek előtt nyitott, szexuálisan! Kati, meg Pista neki épp úgy két ember, lehetséges párnak, és választ közülük, mint ahogyan pl egy hetero férfinak Juli, és Joli két ember, akik közül választhat párt magának!


Az, hogy egy biszex személy hűséges, vagy nem hűséges, annak semmi köze ahhoz, hogy ő biszex!! A heterók között is vannak hűségesek, és kevésbé hűségesek, és a homók között is, és mindenféle ember között!


Arról nem is beszélve, h senki sem hibáztatható pusztán az érzelmeiért, vonzódádáért, így a nemi orientációjáért sem! (És természetesen a nemi indentitásáért sem, egyébként.)


A tettek és a tettek mögött álló szándékok számítanak!!!

2014. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, honnan szurted le, hogy a biszexek szerintem nem husegesek. Egy szoval sem irtam ilyet.

Azt igen nem tudom megerteni , hogy-hogy lehet igy ugralni a nemek kozott. Ha vegleg megallapodna a lany mellett, mert meg talalta benne a testi-lelki tarsat, akkor azt mondom ezzel semmi baj. De, hogy ne tudja eldonteni melyik nemet szereti es ezzel en is szembesuljek a csaja vagy a pasija latvan, hat nem tudom...

Amugy szerintem ebben az esetben felesleges elmondania a kerdezonek. Nem reg jottek ossze, meg barmi megtortenhet es lehetseges, hogy 1 ev mulva mar egy ferfi oldalan lesz. Ugyse ertenek meg...

2014. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!