Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám már kb.1 hete beteg...

Anyukám már kb.1 hete beteg de még csak nem rég ment el orvoshoz ahonnan korházba ment, de onnan már kiengedték, de még mindig rosszul van hány, szédül. Én is elég rosszul vagyok. Mit tegyek? (lent folytatom)

Figyelt kérdés
Szóval ma apa elment egyik ismerősünknek a születésnapjára és így anyával egyedül maradtam otthon. Apát már hívtam, hogy hazajöhetne de csak sokkal később jött haza (kb egy órával azután, hogy elsőnek hívtam). Aztán mikor hazaért anyával egyből elkezdtek veszekedni anya azt mondta, hogy apát nem is érdekli, hogy mi van velünk. Apa meg azt mondta, hogy ő pedig mindent megtett, mert végülis tényleg ő vette rá anyát, hogy elmenjenek orvoshoz, kaját is csinált. Aztán egy csomó ideig veszekedtek, kiabáltak egymással. Anyát már régebben megcsalta apa, úgyhogy a kapcsolatuk sem a legjobb, de nem váltak még el. A legrosszabb, hogy mind ez ebben a karácsonyi időszakban van, és ez most teljesen rányomta a bélyeget mindenki hangulatára. Lehetséges, hogy anya is emiatt lett beteg, mert sokat veszekednek apával. Szerintetek mitévő legyek?

2014. dec. 27. 23:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Ui.: félek, hogy ez kihat anyukám egészségére és csak még betegebb lesz én próbálom vígasztalni, de nem tudom mennyit segít.
2014. dec. 27. 23:58
 2/3 anonim ***** válasza:
A korodtól függetlenül próbálj meg leülni s "felnőtt" módjára megbeszélni a dolgokat... Minden családban vannak kisebb nagyobb veszekedések, amik minden bizonnyal rosszul esnek, de meg kell tanulni kulturáltan viselkedni, s kézben tartani a helyzetet...Próbáld meg kezelni a probléma forrását... Azaz úgy értem, hogy teszem fel apa kiakad, mert nincs kisepregetve, s kezdené anyát cseszegetni emiatt, akkormenj, s mondd meg, hogy ilyen miatt nem éri meg veszekedni, majd én kisepregetk...Tudom ez banális példa volt, de nem ismerem a családi helyzeted, de próbáld erre ráépíteni a te problémáid. Tudom nagy vállalkozás, hogy mindig mindent magadra vállalsz így, de viszont ha komolyan segíteni akarsz nekik, akkor megteszed. :)
2014. dec. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
az nem mindegy hogy mi a betegsége, tény hogy a betegségek egy része visszavezethető lelki eredetű okokra. valószínűleg azért nem váltak el mint ilyenkor mások se mert az a biztos pont az életükben a család .. azt szokták mondani hogy a gyerek miatt nem válnak el padig valójában csak azért nem mert már megszokták a felállást és nem akarnak a bizonytalanba lépni. te sokat nem tehetsz mivel a szülők a gyerekeiket nem vonják be a problémákba. anyukáddal próbálj meg beszélni mikor csak ketten vagytok otthon. ha lelki eredetű a betegség akkor egy nyílt és őszinte beszélgetés segíteni fog
2014. dec. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!