Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Nagypapám majdnem 1 éve...

A Nagypapám majdnem 1 éve elhunyt a Nagymamám depressziós nem tudja feldolgozni, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

a nagypapám közel 1 éve elhunyt, de ezt a nagymamám a mai napig nem tudta feldolgozni. Nagyon sokat fogyott mindig hiány érzete van. A szomszéd lakásban lakunk, de őt ez a tudat sem nyugtatja meg. Mit lehetne csinálni, hogy erőre kapjon, " jobban " túl lépjen ezen az "egészen"?

81 éves...

értelmes válaszokat ha lehet

köszönöm.



2014. nov. 14. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz. Gondolom hosszú házasság volt, és szerették egymást. Idős korára az embernek amúgy is beszűkülnek a kapcsolatai, vsz. a papa volt a legerősebb kapocs, ami az élethez kötötte. Olyan lehet most neki, mint akinek "kivágták a gyökereit". Annyit tehettek, hogy nem hagyjátok egyedül (nemcsak átvitt értelemben, sokat segítene, ha minél többet lenne vele valaki fizikailag is), és ha nem lesz jobban, akkor szakemberhez kellene fordulni. Nem vagyok híve a gyógyszereknek, mert szerintem az embernek fejben kell a problémákat megoldani, de átmenetileg sokat segíthetnek, ha az idő, a család és a pszichoterápia nem elég.
2014. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg egy kismacskát beszerezni, akihez beszél, simogatja. Talán így nem érzi magát egyedül.
2014. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
79%
Nekem is kb. 1 éve halt meg a Nagypapám, és a Mama elég rosszul viselte. Neki az segít, segített, hogy mindig siettünk hozzá haza, itt volt neki a kutya, és a nagynéném napközben átjön hozzá beszélgetni, ilyesmik. Sokat telefonál mostanában, rádiót hallgat, esetleg tv-t néz, hogy ne legyen annyira egyedül.
2014. nov. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Majdnem egy éve, az azt jelenti, hogy még a gyászév se telt le, naná hogy nem tudta még feldolgozni. Ne sürgessétek, a gyásznak idő kell.

Egyébként túl sok jóval nem tudlak kecsegtetni, az én nagyapám 2002-ben halt meg. A nagymamám azóta bezárkózott, altatóval alszik, különben vele álmodik, két év után volt egy idegösszeomlása is. Néhányszor próbálta, hogy kimozdul olyan programokra, ahova régebben is járt, de már nem érdekli.

Az az egy szerencséje, hogy mindkét gyereke a szomszédja, így vannak fiatalok körülötte. Van egy kutyánk, őt nagyon szereti, és a kutya is mindig megy oda hozzá, ez talán segít. De a veszteséget szerintem élete végéig nem tudja feldolgozni. Múltkor pont azt beszéltük, és nagyon helyeselte, hogy milyen szerencsés az a pár, akik pl. autóbalesetben, egyszerre halnak meg. Mert özvegyen élni elég szörnyű.

2014. nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!