Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitől kérjek bocsánatot?...

Kitől kérjek bocsánatot? Kell-e egyáltalán vagy hagyjam a fenébe? Mennyire van igazam?

Figyelt kérdés

páromnak van két gyereke, akikkel nagyon jól megvagyunk, csak nincsenek megnevelve és sokmindent tönkretesznek emiatt. párom azt mondja kéthetente 2 nap alatt nem lehet őket megnevelni, de szerintem akkor is tudnia kell a gyereknek, hogy nálunk hogy viselkedjen, főleg mivel nem csak az apjának kell eltűrnie, hanem nekem is! amúgy párommal nagyon jól megvagyunk,közel 4 év alatt is dúl a lámúr...kivéve amikor a gyerekek itt vannak, mert akkor sokszor vitázunk miattuk.nem szeretem ha valami tönkremegy miattuk, ő meg erre csak azt mondja de hát gyerekek! igen csak szerintem egy gyerek is tud normálisan viselkedni.readásul a kisebbikkel nem volt foglalkozva és nagyon dedós(a másikat is lehúzza ha együtt jönnek).a másikkal amúgy semmi baj nem lenne.8 és 10 évesek amúgy de a mai napig szólnak sokszor az apjuknak h szomjasak és öntsön nekik inni!az anyjuk miatt is vitázunk, mert hagyja magát és mindig csak a kínlódás van!!

páromnak anno vettem egy makettet amire évek óta vágyott. nem volt olcsó sem és már félig elkészült mire tönkretették a gyerekek. azóta rá sem mer nézni az összezúzott ajándékára. most vettem neki egy annyira új és modern telefont karácsonyra, ami 6x drágább volt mint a makettje...annyira féltem még én is alig mertem megfogni! mondtam hogy egyenlőre ne adja oda a gyerekeknek, nehogy azt is tönkretegyék.erősködtem(najó lehet már túlságosan is) de megegyeztünk és leokézta a dolgot. párom szüleinél voltunk most karikor és a gyerek megint el akarta kérni.párom csak azt mondta most hagyják mert töltődik, én erre hogy hagyják már békén a telefont, megmondtam nem kaphatják meg, odaadtam az enyémet, mert régebbi(1 éves) igaz az is drága és az is részben űrtechnikás, de ha elromlik az én bajom lesz, de nem nézem mégegyszer végig ahogy páromnak az álmát tönkreteszik.párom ekkor leüvöltött hogy hagyjam békén már a gyereket...stb. mert hogy az ő telója és oda fogja adni akkor is!

ebből elindult egy nagy vita a párommal erre az anyja is nekem akart jönni, pedig köze nem volt a dologhoz(vele is üvöltöztem később, főleg mikor azt mondta rám hogy biztos részeg vagyok, mindezt úgy hogy ők isznak vidéken reggel-este pálinkát!)

párom amúgy nem először kerül meg és vág át, meg meghazudtol mindenki előtt. valószínűleg emiatt is erősködtem hogy legyen igazam, mert tudom úgy is hazudni fog és hülyíteni hogy á dehogy adta oda. hát igazából engem is ez bosszant már évek óta hogy mindenből kihagy.de ha nincs gyerek érdekes akkora szerelem van, sőt azt is mondta már hogy kár hogy megszülettek...

szóval olyan vita volt amúgy hogy az anyja elküldött karácsonykor hogy takarodjak a házából és soha többet ne menjek vissza.párom engem hazahozott(300km).aztán mondtam neki hogy biztos az autó meg a pénz hajtja csak hozzám(gyerektartás+ az exe hitelét is fizeti, és az én nénjém adott kölcsön egy új autót hónapokra)neki egy régi suzukija van és mondtam cseréljen autót és menjen a sajátjával vissza.a 20 éves autó éppenhogy nem robban le az út szélén már lassan.írtam is neki hogy azért csörgessen meg ha odaért, mert azért én szeretem és féltem.megkérdeztem tőle hogy szeret-e és azt mondta ezek után?! meg hogy csak annyira mint te?! nem csörgetett persze és felhívtam hogy hol jár.hallottam már rég bennt van a házban és tv-t néznek.azt mondta épp most gurult be a kapun...

nem is keres. láttam mikor indult vissza mégtöbb gatyát berakott...rákérdeztem hogy tovább fog maradni?mikor jön haza? azt mondta majd meglátja.

kérdeztem mi lesz velünk? azt mondta én döntsem el....

tőle bocsánatot is kérnék persze csak azzal a tudattal hogy utána ő is bocsánatot kérne a hazudozásokért. az anyjától persze szívem szerint nem kérnék bocsánatot mert ő jött nekem.

mennyire van igazam?

mit tegyek?hagyjam el? most az ünnepek alatt itthon vagyok egyedül és sokszor rám jön a bőgés! readásul van egy kiskutyánk is aki nem érti mi van...hiányzik neki a papája! és nem tudja miért alszok a papa helyén!

30-án lesz lego építés, ezért úgy volt h 29-én hazajövünk...próbáljak a gyerekkel rá hatni? mert ők biztos jönnének a legora...meg azért a gyerekekkel szeretjük egymást! attól hogy vannak idegesítő dolgaik, de már senki nem akarja őket nevelni! alkoholos csokit és kávét kapnak a gyerekek meg kólát már majdnem minden nap!azt mondják régen ők is ittak és nincs semmi bajuk.

vagy csak én reagálom túl ezt is?



2014. dec. 28. 12:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
36%

Amit leírtál semmi másról nem szól, csak arról, hogy te milyen drága dolgot vettél, jaj mennyi pénz, pénz pénz.. Hát elég siralmas életed lehet neked is ha minden a csúcstechnológiás telefon és pénz körül forog..

Jó tanács:

1. Vedd észre, hogy az élet nem csak drága holmikból és pénzből áll

2. gyerekekkel nem tudsz bánni, mert ha tudnál akkor a nagy pénzkidobálások helyett vinnétek kirándulni, állatkertbe vagy veszel egy bármennyire is meglepő lesz neked egy OLCSÓ társasjátékot, és hopp már nem is tesznek tönkre semmit

3. Keress magadnak olyan férfit aki hasonlóképpen pénzéhes mint te..

2014. dec. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
78%

"amúgy nem először kerül meg és vág át, meg meghazudtol mindenki előtt."


Hát, egy pasiért érdemes harcolni...

2014. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
73%
megértelek szerintem ennek a kapcsolatnak nem sok értelme lesz a jövőben,vagy azt csinálod hogy nem veszel a párodnak drága dolgokat és akkor nem teszik tönkre a gyerekei.vagy vegyen magának.akkor nem lesz össze veszés tárgya.szerintem a gyerekeket ne vond be csak azért hogy hass a párodra és jöjjön haza.hívd meg a bnőidet kapcsolodjatok ki nem kell neked otthon maradni egyedül
2014. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%
Nézd,, ha most bocsánatot kérsz akkor hülye vagy. Hagyd a fenébe, zárd le ezt a kapcsolatot, te nem veszed észre hogy bolondnak néznek? Most lépj ki ameddig nem késő, gyászold le magadban ezt a szakítást. Hidd el, vannak sokkal de sokkal normálisabb férfiak. Te mindig hátul leszl, a gyermekek nőni fognak, majd akkor is te fogod húzni a rövidebbet, mert az apjuknak ők az elsők, te leszel aki pénzeli majd. Őszintén kell ez neked?? Ráadásul ő volt az aki haza vitt majd visszament, azonkívül ahogy látom büntudatot ébreszt benned. Mi a francért kérnél bocsánatot?!
2014. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
45%

Elso valaszolo!

Utolso pontnal le maradt, hogy keressen egy masik penzehes pasit, de gyerek nelkul.

2014. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Argloss ***** válasza:
36%

Igazad van abban, hogy a gyerekeknek nevelésre lenne szüksége, viszont a mód és ahogy közlöd kicsit arra utal, hogy te sem kaptál valami jó nevelést.

A párodat is nevelni és kötelezni akarod dolgokra, pedig nem a gyereked, de még csak a szolgád sem, hogy megszabj neki dolgokat. És mindezt balhézva, mint egy óvodás kislány? Kicsit olyan, mintha te kényszerítenéd bele egy-egy hazugságba, mert fél a hisztirohamról. Persze ez nem menti fel a dolog alól, de...

Ha fontos a kapcsolatotok, akkor gondolkodj el rajta, hogy hogyan viselkedsz. Ez nagyban meghatározza azt is, hogy ő hogyan fog viselkedni. Ha megfelelően tálalod a dolgokat, akkor valami hasznosat is el fogsz tudni érni.

2014. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
kedves első válaszoló!a gyerekek mindent megkapnak a legjobbakat! csak abból is mindent tönkretesznek.nincs egy játékuk sem ami ne tört volna el az első fél órában! megyünk ahová csak tudunk...és nem pénz pénz, hanem erre vágyott és mivel szeretem megadtam neki!
2014. dec. 28. 12:58
 8/39 anonim ***** válasza:
30%

Hát bocs kérdező, de még te is nagyon gyerek vagy! Egy 8 éves gyerekre, hogy mondhatsz olyat, hogy dedós? Hány éves vagy, hogy egyáltalán ilyen kifejezést használsz?

A gyereknevelés pedig egyenlőre az anya és az apa dolga, azt hogy hogy teszik azt az is az ő dolguk. Ha esetleg majd téged feleségül vesz az apa, akkor majd jobban beleszólhatsz a dolgokba, addig nem igazán. Bocsánatot nem kérnék senkitől se, a leírásból mindentől független nem látom azt, hogy bármi rosszat tettél volna, viszont tisztáznám a dolgokat a párommal a helyedben, felnőtt módjára. Ja, és amíg nem tiszta számodra, h hányadán is álltok, addig ne "pénzeld", és ne vegyetek neki drága cuccokat!

2014. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
71%
Keress olyat akinek nincs gyereke. Kell a francnak a kolonc.
2014. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

közös kasszán vagyunk, és minden barátnőm a családjával tölti az időket.biztos én is hibás vagyok, mert nagyon erősködtem egy telefon miatt...

azt is mondja hogy énmiattam a gyerek ne csináljon semmit csak üljön egyhelyben itthon...senki nem mondta csak az is baj ha rászól az ember a gyerekre mert levert valamit és vegye fel!és legközelebb figyeljen oda...de persze 1 óra sem telik el és ugyanúgy leveri az egész asztalt!

ettől én rossz vagyok? hagynom kéne hogy mindent tönkre tegyen a gyerek és kussoljak? aztán ha felgyülemlik...? gyereknevelés akkor is kell nem?

2014. dec. 28. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!