Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Villanyszerelők! Nektek már...

Villanyszerelők! Nektek már hozzászokott a családotok ahhoz, hogy lehet, hogy egy nap már nem térhettek haza a munkátok végeztével?

Figyelt kérdés
Mivel ez egy nagyon veszélyes szakma, és sokszor kiszámíthatatlan, hogy mik várnak egy villanyszerelőt (szakszerűtlenül bekötött dolgok, rossz szigetelés, nedvesség, stb) és egy hiba végzetes lehet, az életébe is kerülhet.
2014. dec. 30. 11:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Egy tűzoltónak azért sokkal veszélyesebb a munkája szerintem...


A villanyszerelőkében meg a az általad említetteknél sokkal veszélyesebb a KÖF FAM pl. Vagy a magasra mászás... :)

2014. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Jópár villanyszerelő ismerősöm van,eddig mindegyik hazatért.

Amúgy én úgy tudom hogy a villanyszerelők,a legkisebb szerelésnél is lekapcsolják a főkapcsolót,így kb elég kevés az esély arra,hogy megcsapja az áram.

2014. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Sofőrök, hentesek, tűzoltók, rendőrök, ácsok, tűzszerészek, honvédek...

Szinte minden szakmában van veszély, persze van ami sokkal veszélyesebb, de nem lehet úgy élni, hogy mindig várod a halált.

2014. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
És ha egy vezetéken lopott áram jön valahonnan pl amiről a szerelő nem tud és az aki kihívta nem mondja neki? Főkapcsolót lekapcsolja és abban a hitben kezd el szerelni hogy nincs áram és megtörtént a baj.
2014. dec. 30. 11:51
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Azért ne legyünk már ennyire nevetségesek, hogy a villanyszerelőket ennyire féltsük...
2014. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egy ács, vagy egy bádogos nagyobb veszélyben van.
2014. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%
Minden foglalkozásnak vannak veszélyei. Ha a villanyszerelő betartja a munkavédelmi előírásokat, akkor a halálos baleset esélye minimális.
2014. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Na, azért nehogy már a villanyszerelés kiemelten veszélyes szakma legyen. :P


Még, ha egy rendőr, tűzoltó, TEK-es, vagy tűzszerész írta volna ezt...

Szerintem kicsit túlértékeled magadat, ne is haragudj!

2014. dec. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

Az sem mindegy, hogy milyen villanyszerelő. Mert a hálózatot karbantartó emberek sokkal veszélyesebb munkát végeznek, mint azok, akik háznál szerelnek.

És létezik feszültség alatti munkavégzés (FAM), nem csak kis, hanem középfeszültségen is (KÖF), tehát tényleg vannak veszélyes részei is a munkájuknak. Első voltam.

2014. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
98%

ma 11:51


Egy jó villanyszerelő,tudja mikor hol milyen hiba lehet,elég a vezetékre ránéznie.Egy kóbor áram pedig nem üt akkorát mint ha teljesen áram alatt lenne.Többek között ott van neki a fázis mérő ceruza,gondolom elötte csak beméri mielött a vezetékhez nyúl.

2014. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!