Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti kibírnátok a 16...

Anyukák! Ti kibírnátok a 16 éves gyermeketek nélkül 2 évig?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 16 éves lány vagyok. Elég határozott terveim vannak a jövőre nézve, orvosi egyetemen szeretnék tanulni külföldön. Ehhez viszont a legtöbb (legjobb) helyen kell egy IB képzés, amire Magyarországon nincs nagyon lehetőség. Találtam egy ösztöndíjat, amit ha megnyernék két évet tanulhatnék külföldön, majd ezzel szerezhetnék IB érettségit. Elég sok bennem a kérdés, eléggé félek, hogy fel tudom-e dolgozni, és féltem a szüleimet is... Mi a véleményetek?

2014. dec. 30. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre ne te féltsd a szüleidet, majd ők féltenek téged. Ezt velük kell megbeszélned, hogy mit szólnának hozzá, valószínűleg előnyödre válik mind a világlátás, mind a kapcsolatteremtés, mind a jövő megalapozása, mind a nyelv terén. Azt meg magaddal kell megbeszélned, hogy te kibírnád-e a szüleid nélkül.
2014. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék, hogy ilyen határozott céljai vannak és ilyen talpraesett. Azt nem tudom, hogyan bírnám, biztosan nagyon nehezen, de emiatt nem gátolnám meg abban, hogy elérje a céljait. Meg egyébként gondolom, nem kell 2 évig egymás nélkül lenni, hiszen lehet egymást látogatni, lesznek szünetek, stb.
2014. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen határozott terveid vannak, akkor vágj bele szerintem. Egy ilyen nívós képzéssel a világ bármely országában boldogulhatsz. Használd ki a lehetőséget, ha megteheted. Repülőgép van, internet, telefon van, napi szinten is.
2014. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm a bátorítást. Néha kicsit engem is megijeszt a határozottságom, de remélem boldogulni fogok.
2014. dec. 30. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne ijedj meg, ez azért nem azt jelenti, hogy két évig nem is talalkoztok. Iskolai szünetekben..stb találkozhattok.

Biztos nem lesz egyszerű,mfőleg az elején..

Én kolis voltam, az is az első pár hőnapban nehéz volt( nem mentem haza minden hétvégén)


Tartsd meg az ambícióidat, és ne hagyd hogy a rosszakaróid vagy akár azok akik féltenek eltántorítsanak!

2014. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz szívvel persze, de igen. Ha a gyerek érdeke úgy kívánja és látom, hogy megfelelő, biztonságos helyen lesz, akkor elengedném.
2014. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!