Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan? Normális, hogy...

Most komolyan? Normális, hogy egy szülő kiakad azon, hogy az unokának van másik nagyszülője?

Figyelt kérdés

3 hete megszületett a kislányom, és az első látogatáskor megkérdeztük a nagyszülőket, kit hogyan hívjunk majd. Mindenki a keresztnevét mondta, plusz, hogy mama vagy papa. Ez azért volt fontos, mert anyósom és apósom elváltak, újraházasodtak és nem tudtuk, az új párjuk engedi-e a mamázást, papázást.

Viszont anyósom azt mondta, ő szimpla mama akar lenni, mert ő a kislányom egyetlen mamája, és apósom felesége nem lehet az. Értem én, hogy nem vérszerinti rokon, de 19 éve házasok, szóval kicsit furcsa...

Aztán ma délután átjött, beszélgettünk, és mondtam neki, hogy a hétvégén jön hozánk Ági mama. Ági az édesanyám. Erre elkezdett magyarázni, hogy ő csak simán Ági, mert mama csak ő lehet. Teljesen ledöbbentem, hirtelen azt se tudtam, mit mondjak. Szerencsére férjem bejött, hogy hazaviszi az anyját, így nem folytattuk a beszélgetést.


2014. dec. 30. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Na ezért nem látogatom én az anyósomat évek óta...
2014. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%

hat old mg egyszeruen :)

anyukad legyen MAMI parod anyukaja meg MAMA :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD hat 2 nagyi van jajj..

2014. dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Bence_ ***** válasza:
81%

Gondold meg milyen traumán kellett átmenie akkor amikor rájött, hogy téged is ember szült. :D

Kicsit fanyar a humora az anyósodnak. Hívjatok mindenkit úgy ahogy nektek,neki jó. Mama meg lesz kettő.

2014. dec. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

Hát nem irigyellek, nem normális az biztos. Még a volt férjének az "új" felesége hagyján..bár azzal sem értek egyet.

Na de a te anyukád?? Én visszakérdeztem volna, hogy mi van?? Szerinted engem a gólya hozott? :D Tuti kicsúszott volna a számon..


Azért javaslom, hogy ezt a helyzetet a legközelebbi alkalommal tisztázd vele...

2014. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem normális, de nem is ritka sajnos. Az én szüleim is jobban örültek volna ha szűznemzéssel szaporodunk, hogy senki idegen (vej és a rokonsága) ne tegye a mocskos lábát a Szent Családunkba. :-)
2014. dec. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

Jesszus... Ne foglalkozz vele, toll a fülébe. Nem vagy köteles rá hallgatni, hadd háborogjon.

Olyan érdekes, mert amikor mi voltunk gyerekek az öcsémmel, akkor nálunk apukám szülei voltak a mama és a papa, anyukám szülei meg a nagymama, nagypapa. Aztán öcsém egy időben mindkét nagymamát elkezdte nagyinak szólítani, mert neki az tetszett, és ebből sem volt probléma, pedig ő ugye mindkét nagymamát ugyanazzal a névvel illette. A fiam meg az én anyukámat maminak hívja, igaz, nálunk nincs is másik nagymama egyáltalán.

2014. dec. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk nagyszülőkkel nem volt gond, mindenki mondott valamit, pl a szüleim a mama-papa verziót.


A férjem viszont állandóan úgy hivatkozik rám a babának, hogy "ott van a mama". Mivel a mama szóról (én is így hívtam a nagyszüleimet) 70 év feletti ráncos ember ugrik be, többször kértem, hogy ne csinálja.

Egy darabig figyel rá, aztán elfelejti. Magát meg papának hívatja. Vicces lesz, amikor elkezd beszélni és a "papára" apám meg ő is ugrik majd :)

2014. dec. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
57%
Öregkori agybaja van a mamának.
2014. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
79%

Felesleges ezen vitázni, lehet a gyerek majd ad neki egy egyedi nevet:)

Nálunk mami és nagyi a megkülönböztető név. Meg papa és papi:)

2014. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!