Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólhat-e válás után a...

Beleszólhat-e válás után a nevelő, hogy a másik szülő hova viszi közös gyermeküket láthatáskor?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Belföldön nem.

Külföldi utazáshoz meg közös felügyelet esetén mindkét szülő beleegyezésére szükség van, oda-vissza. (Tehát akkor is, ha az a szülő akarja vinni, akivel a gyerek él.)

2012. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A felügyelet közös, igaz ennek sok értelmét nem látom, mert soha semmiről engem meg kérdeztek, értem ezalatt az útlevél, külföldi utazás, iskolai dolgok, drága tábor (persze közös fizetés), stb. Pár éve már, hol közös megegyezéssel elváltunk, hogy közös megegyezéssel a gyerek ott maradt, és minden rendben is ment, mostanáig. Jó ideje (két éve) párkapcsolatban élek, páromnál, normális életkörülmények között. Gyermekem a páromat ismeri, kedveli, jól érzi magát a társaságában, közös otthonunkban. Ám eddig láthatási idő közös éjszakáit nem ebben az otthonban töltöttük, hanem rokonoknál, mert eredendően ott laktam, ott szokta meg gyermekem. Mostanra viszont szerettem volna sajátunknak tekintett otthonunkban együtt lenni, ám erre "tisztelt" szülőtársam olyan arroganciával, gusztustalan üzenettel, és gyermekünk felé olyan lelki terrorral reagált, hogy hihetetlen. Mit tehetek, kihez fordulhatok, ha nem tudom vele megbeszélni?
2012. júl. 30. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!