Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy nőnek...

Mit gondoltok egy nőnek valóban helyes ha nem dolgozik évekig szülés után?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdést pár ismerősöm miatt írtam ki. A nőknek óvodás koru gyerekeik vannak munkákat nem vállalnak el a ferjekkel emiatt viták vannak. Van olyan nő aki szerint a szülés miatt neki egy fizetésnek megfelelő összeget kellene adni havonta. Ti mit gondoltok erről jó az ha egy szegény családban már óvodáskorú gyerek mellől nem megy dolgozni az anya? Egy szülő anyának járna ez a havi munkabérnek megfelelő juttatás az jó ötlet lenne szerintetek? Mielőtt valaki megemlitene hogy miért érdekel ez engem annak írnám hogy feltettem egy kérdést ha nem tetszik ne válaszolj.
2015. jan. 1. 11:30
1 2 3 4 5
 1/49 acelsziv ***** válasza:
43%
ez így nem oké. Miért járna neki a pénz? A gyerek már óvodás. Nincs otthon egész nap. A nő nyugodtan elmehetne dolgozni. Az említett nők meg lusták, mint a föld.
2015. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
34%
Nézz körül a világban. Hol maradhatnak a szülő nők otthon három évig a fejlett országokban? Csak nálunk a lusták úgy állítják be, mintha ez kötelező lenne és nekik ez három év kínszenvedés. Pedig nem kötelező. Vissza lehetne menni dolgozni. Ja, akkor nincs miért sajnáltassák magukat?
2015. jan. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
89%
Anyagi helyzeten kívül sok mindentől függ. Mindenképpen a pár mindkét tagjának a véleményét kell összehangolni. Első szempont a gyerek!!
2015. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
40%

Joggos, hogy NE dolgozzon!


Egyrészt 9 hónap után kellene adni egy kis felépülési időt annak a szervezetnek...


Másrészt:


Az óvoda nem fogja nevelni azt a gyereket, oda csak be van bszva, mert ez az "OKOS TÖRVÉNY" aztán ha kiszökik, vagy valami lesz vele vagy vállalják a felelősséget vagy csak néznek bután.

Vagy még lesz olyan marha aki útba is igazítja hogy merre kell hazamenni (volt ilyen a médiában).


Az már egy más kérdés, hogy egy anya valóban neveli is e a gyerekét, de ettől függetlenül a lehetőségét meg kellene adni..

2015. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
35%
Ha jól tudom Norvégiában 5 év a gyes, de javítsatok ki ha tévedek.
2015. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
62%
Attol függ milyen csoportos oviban.pl a lányunk kiscsoportos korában 2 hét ovi 2 hetet Itthon.itthon vagyok a kicsivel aki délig bölcsiben van.de felváltva betegek.szoval ha dolgozni fogok nem tudom hogy oldanám meg.szerintem ovis koru gyereknek nincs annyi kiadása mint egy csecsemőnek,amig pelusos.ovis gyermek mellé inkább a reszmunkaimunkat kellene lehetővé tenni.
2015. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
71%

Miért gondolják sokat, hogy a nő lustálkodni marad otthon 3 évig? A gyereknek ez a legmeghatározóbb életszakasza. Rengeteget kell vele foglalkozni, tanítani, játszani, mesélni neki, verseket tanítani. Mellette a gyereknek kell biztosítani az ételt, tiszta, rendes lakást, tiszta ruhát. Ha beteg, ellátni, ha éjszaka rosszat álmodik, megnyugtatni. És ez 24 órás műszak.

Akinek fontos a gyerek, az így tesz. Miért ne kaphatnának rendes fizetést?

2015. jan. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
63%
De ha egy Gyere van aki már ovis az anya igenis dolgozhat.ne minden teher apára haruljon.utso
2015. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
77%

Hogy mi a HELYES és HELYTELEN, azt az adott személy döntse el. Illetve, a férjével beszélje meg az ember. Ha már ovis a gyerek, el lehet menni dolgozni. Ha egy szegény családban nem akar dolgozni az anya, de lenne rá lehetősége az ovis koru gyerek mellett, de mégsem akar elmenni munkába, az szerintem felelőtlen dolog.

A háztartási munkát az állásban lévő nőnek meg kellene osztani a férjjel.

Minek kellene az államnak támogatnia a munkaképes anyákat? Milyen alapon? És honnan vennéd a pénzt ehhez? Azt akarod, hogy az adó, és ezzel együtt az államadósságunk még jobban nőjön? Szóval, nem jó ötletnek tartom.

2015. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
40%
Ausztriában kilenc hónapig, az USA-ban még ennél is jóval rövidebb ideig maradhatnak otthon a szülő nők. Én úgy tudom ezekben az országokban azért felnőnek a gyerekek. Hogy csinálják???
2015. jan. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!